Główny / Kaszel

Tanie analogi Theraflu

Lek wieloskładnikowy ma na celu złagodzenie objawów ARVI. Narusza syntezę związków biochemicznych powodujących stan zapalny. Strukturalne tanie analogi Theraflu mają identyczne właściwości farmakologiczne. Ale jest ich niewielu.

Lekarz może wybrać lek o innym składzie, ale o podobnym mechanizmie działania i podobnych wskazaniach do stosowania.

Preparat Theraflu ma cztery składniki:

  • Paracetamol. Normalizuje temperaturę ciała. Tłumi proces zapalny.
  • Fenylefryna. Ma działanie zwężające naczynia konieczne do przywrócenia oddychania przez nos.
  • Feniramina. Zapobiega manifestacjom alergicznym.
  • Kwas askorbinowy. Przeciwutleniacz wzmacnia i uzupełnia działanie innych składników.

Skuteczne tanie analogi Theraflu

1. Antigrippin-ANVI. Lek o podobnych wskazaniach do podawania. Jeden z najbardziej budżetowych rosyjskich analogów Theraflu.

  • Przyspiesza gojenie zapalnej tkanki śluzowej. Zmniejsza jego obrzęk.
  • Łagodzi bolesne odczucia i bolesność w części ustnej gardła.
  • Ma działanie przeciwgorączkowe.
  • Kapsułki 20 szt. - 120 rubli.

2. Przeziębienia. Zapobiega aktywacji infekcji wirusowej. Szybko łagodzi objawy nieskomplikowanego przeziębienia. Połączenie paracetamolu z kwasem askorbinowym zapewnia wysoką skuteczność leku.

Skuteczny w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych.

  • Zmniejsza wodnistą wydzielinę śluzową z nosa.
  • Zmniejsza ciepło.
  • Obalanie

Zmniejsza czas trwania choroby. Ten analog teraflu na zimno zapobiega rozwojowi powikłań i nawrotów.

3. Grippoflu. Łagodzi objawy i tolerancję. Normalizuje proces terregulacji.
Zmniejsza objawy kaszlu, kichania, bólu mięśni, bólów ciała.

  • Eliminuje suchość nosa i gardła.
  • Poprawia drożność dróg nosowych.

Dzięki terminowemu leczeniu analog proszku Theraflu minimalizuje ryzyko powikłań.

4. Maxicold Reno. Lek ma łagodne działanie przeciwzapalne. Zmniejsza nasilenie objawów klinicznych choroby. Leczy ból midi. Eliminuje:

  • Ból stawów.
  • Obrzęk zatok przynosowych.
  • Katar i przekrwienie błony śluzowej nosa.
  • Zespół gorączkowy
  • Pak. Nr 10 - 200 rubli.

5. Cold Fly Plus. Ma przedłużone działanie i wygodny schemat dawkowania. Po zażyciu jednej kapsułki obowiązuje 12 godzin.

Ma wyraźny efekt przeciwgorączkowy i przeciwbólowy zwężający naczynia. Dotyczy ośrodków bólu i termoregulacji.

Zwiększa odporność organizmu na zakaźne patogeny.
Zmniejsza nasilenie typowych i miejscowych objawów przeziębienia.

6. Animax. Lek złożony to tani analog w torbach teraflu. Ma umiarkowane działanie przeciwwirusowe. Skutecznie zwalcza zjawiska zaćmy.

  • Łagodzi bóle głowy, osłabienie, dreszcze.
  • Przywraca nabłonek błony śluzowej nosa.

Rimantadyna w składzie wirusa hamuje grypę A. Wspiera produkcję interferonu. W obecności wirusa B zmniejsza efekty toksyczne.

  • Saszetki 5 gramów 12 szt. - 280 rubli.

Tanie analogi i bliskie substytuty leku teraflu dla dzieci i dorosłych

Na pierwszy znak zimna na ratunek przychodzą natychmiastowe leki. Teraflu to szybko działający lek, który ma dwa główne składniki aktywne: fenylefrynę i paracetamol.

Efekt pojawia się po krótkim czasie, oddychanie przez nos jest ułatwione, głowa nie boli, ciepło i obrzęk układu oddechowego zanika.

Theraflu ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgorączkowe, działa przeciwbólowo.

Substancji tej nie można jednak stosować u karmiących, kobiet w ciąży, a także u dzieci, które nie osiągnęły wieku 12 lat. Koszt opakowania od 400 rubli.

Przeczytaj, jakie tanie analogi stanowią Theraflu produkcji rosyjskiej, ukraińskiej i zagranicznej.

Analogi produkcji rosyjskiej

Znajdź podobne magiczne proszki mogą być wśród domowych preparatów.

Leki rosyjskiego producenta różnią się składem substancji czynnych, ale mają podobne wskazania do stosowania.

Możesz zapoznać się z popularnymi lekami w tabeli:

Silnie działający lek przeciwbólowy z dwoma aktywnymi składnikami: paracetamol, ibuprofen.

Tabletki łagodzą gorączkę i działają przeciwzapalnie.

Pokazany jako środek znieczulający. Zastosuj lek nie tylko w okresie ostrych chorób układu oddechowego, ale także z migreny, bólu zęba.

Całkowitym składnikiem kompozycji jest paracetamol. Dodatkowe składniki aktywne Aquacitramonu - kofeina, kwas acetylosalicylowy

Forma uwalniania - proszek, środki, a także Teraflyu, muszą być wytwarzane w gorącej wodzie.

Jest wskazany do stosowania przy wszelkich przeziębieniach i chorobach wirusowych jako środek przeciwzapalny i przeciwgorączkowy.

Wypuszczanie formularzy - świece i zawieszenia. Lek szybko obniża temperaturę ciała, pomaga pozbyć się bólu.

W sprzedaży można znaleźć specjalne dawki dla dzieci od 3 miesięcy. Składnik aktywny - paracetamol

Za jedyne 20 rubli można kupić w aptece Kofitsl Plus.

Ale bliskim substytutem jest Fervex, którego koszt jest nieco niższy niż oryginalny lek.

Uważnie przeczytaj listę przeciwwskazań, wielu z powyższych leków nie można przyjmować dzieciom, kobietom w okresie ciąży i laktacji.

Ukraińskie leki generyczne

Tanie zamienniki są oferowane przez firmy zagraniczne. Narkotyki ukraińskiej produkcji można kupić w aptece w przedziale od 130 do 180 rubli.

Sprawdź listę popularnych narzędzi wśród kupujących:

    Grippocytron. Formularz uwalniania - worki z proszkiem. Lek można kupić zarówno w całości, jak i indywidualnie.

Wskazania i przeciwwskazania nie różnią się od instrukcji oryginału. Ściśle: nie można przepisać na leczenie dzieci i kobiet w ciąży, karmiących piersią. Średnia cena wynosi 160 rubli.

Paraflex. Ten lek zawiera również fenylefrynę i paracetamol.

Bliski substytut kompozycji i formy wydania. Efekt odbioru jest podobny do efektu Theraflu. Średni koszt pakietu wynosi 150 rubli. Rinza Hotsip. Głównym składnikiem aktywnym jest paracetamol. Dostępny w postaci proszku do rozpuszczania w wodzie.

Pomaga szybko usunąć pierwsze objawy przeziębienia i grypy. Średnia cena za pakiet wynosi 130 rubli. Amicitron. Bliski substytut Theraflu w kompozycji ma identyczne składniki aktywne. Forma uwalniania - proszek do uprawy w wodzie.

Jest wskazany przy przeziębieniach, grypie i ARVI. Szybko redukuje ciepło ciała i działa przeciwzapalnie. Cena za opakowanie - 180 rubli.

Z finansowego punktu widzenia najbardziej korzystnym lekiem jest Rinza Hotsip.

Pozostałe leki są w przybliżeniu w tej samej kategorii cenowej i mają skład podobny do oryginału.

Minus ukraińskich generyków - rzadko można je znaleźć w sprzedaży w rosyjskich aptekach.

Inne zagraniczne substytuty

Inne firmy farmaceutyczne oferują zakup tabletek o identycznych składnikach aktywnych. Obce preparaty są również tańsze niż oryginał.

Sprawdź listę najbardziej skutecznych leków:

    Antiflu. Dostępny w postaci proszku do rozpuszczania w wodzie. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Wskazane do stosowania przez dorosłych. Istnieją opcje dla dzieci - Antiflu Kids, które mają dodatkowe działanie przeciwhistaminowe. Cena niemieckiego narkotyku - 220 rubli.

  • Coldrex. Pełny prototyp Theraflu. Lista wskazań i przeciwwskazań pokrywa się z instrukcjami użycia oryginalnego leku. Średnia cena za pakiet wynosi 370 rubli.
  • Insty. Dostępne w postaci granulek, naturalny środek do leczenia przeziębienia. Saszetki wolno stosować w okresie ciąży i laktacji. Cena - 100 rubli.
  • Paracetamol. Tabletki białoruskiej produkcji z tą samą substancją czynną w kompozycji.

    W zależności od wieku pacjenta dostępne są opcje komercyjne dla dorosłych i dzieci. Wydanie formularza - pigułki, świece, syrop. Cena - 5 rubli.

    Opcja budżetu - Paracetamol w postaci tabletek. Insty to lek homeopatyczny zatwierdzony do leczenia kobiet w okresie ciąży i laktacji.

    Coldrex jest identycznym zamiennikiem, ale praktycznie nie różni się ceną.

    Analogi Theraflu (w torebkach z herbatą)

    Ostatnia aktualizacja cen: 14/14/2019

    Lista analogów: sortowanie według ceny, ocena

    Theraflu (torebki) Ocena: 128

    Analogi leku Teraflu

    Rinzasip (torby) → zamiennik Ocena: 196 Up

    Analogowe tańsze od 45 rubli.

    Rinzasip jest indyjskim substytutem Theraflu. Dostępne również w postaci proszku w opakowaniach po 5 torebek lub więcej. Jako składniki aktywne stosuje się: paracetamol, kofeinę, maleinian feniraminy i chlorowodorek fenylefryny.

    RiniKold Hotmix (worki) → zamiennik Ocena: 208 Up

    Analogowe tańsze od 34 rubli.

    Rinicold Coldmix to indyjski substytut teraflu do leczenia przeziębienia i grypy. W przeciwieństwie do innych substytutów zawiera więcej paracetamolu (750 mg), więc przed użyciem uważnie przeczytaj instrukcje i skonsultuj się ze specjalistą.

    Analogowe tańsze od 10 rubli.

    Maxicold to rosyjski odpowiednik „oryginalnego” leku. Pomimo faktu, że jest produkowany w Rosji, za cenę Maxicold nie jest dużo gorszy od szwajcarskiego leku.

    Analogowe więcej od 30 rubli.

    GrippoFlu to kolejny rosyjski substytut Theraflu. Sprzedawane w opakowaniach po 10 saszetek przeznaczonych do rozpuszczania w wodzie. Ma podobny zestaw substancji aktywnych. Dodatkowo obecny jest kwas askorbinowy (50 mg na 1 saszetkę).

    Tani rosyjski analogowy teraflu. Tanie odpowiedniki Teraflu - cennik, porównanie wydajności. Antigrippin lub teraflu - co wybrać

    TeraFlu to jedna z najpopularniejszych marek szwajcarskiej firmy farmaceutycznej Novartis. Jest to seria leków przeciwzmarszczkowych, które obejmują proszki, syropy, tabletki, a nawet spraye do gardła. To naprawdę „karetka” dla tych, którzy nie chcą zostać w łóżku przez tydzień z katarem i kichaniem. Rozważmy bardziej szczegółowo główne składniki aktywne tej marki i spróbujmy poszukać zagranicznych i krajowych analogów Theraflu na przeziębienia i grypę.

    Wszystkie wymienione poniżej leki mają listę przeciwwskazań (w tym ciąża, laktacja i dzieciństwo) oraz skutków ubocznych, stosować tylko po konsultacji z lekarzem.

    Zanim zaczniemy szukać równoważnych leków, spójrzmy, co zawiera kompozycja leków zwana „TheraFlu”. Możesz znaleźć kilka leków w naszych aptekach:

    • Theraflu,
    • Theraflu z przeziębienia i grypy,
    • Theraflu Extra,
    • Theraflu Extratab (patrz tab. 1).

    Specjalistom firmy udało się stworzyć skuteczną kompozycję leczniczą, która szybko łagodzi przekrwienie nosa, gorączkę, ból głowy, osłabienie i inne „rozkosze” przeziębienia. Połączenie leków w TheraFlu obejmuje składniki dostępne bez recepty, ale jednocześnie mają dobry efekt terapeutyczny na kilka objawów przeziębienia.

    Paracetamol (znany również jako paracetamol) ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Jest mniej aktywny w porównaniu z innymi środkami przeciwbólowymi, na przykład ibuprofenem i aspiryną, ale jest bezpieczniejszy, ponieważ nie prowadzi do powikłań ze strony przewodu pokarmowego. Jego działanie polega na hamowaniu enzymów cyklooksygenazy, za pomocą których syntetyzowane są prostaglandyny w organizmie, które są odpowiedzialne za wystąpienie reakcji zapalnej. W ten sposób łańcuch „zakażenia-prostaglandynowego zapalenia” zostaje przerwany, a objawy zapalne (obrzęk, ból, gorączka) są zmniejszone. Ponadto paracetamol zmniejsza pobudliwość ośrodków bólowych w mózgu, ale nie ma działania znieczulającego.

    Fenylefryna (aka mezaton) odnosi się do alfa-adrenomimetikami, substancji, których działanie jest podobne do działania hormonu noradrenaliny, wytwarzanego w organizmie. Obkurcza naczynia krwionośne i tym samym usuwa przekrwienie nosa.

    Feniramina jest lekiem przeciwhistaminowym. Histamina gromadząca się w ognisku infekcji powoduje ból, swędzenie, pieczenie i obrzęk. Feniramina blokuje uwalnianie histaminy, zmniejszając kichanie, katar i łzawienie. Ponadto poprawia działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe paracetamolu i fenylefryny. Feniramina działa uspokajająco, dlatego przyjmowana w nocy, TheraFlu zapewnia spokojny sen, który nie jest zakłócany przez objawy przeziębienia.

    Proszek TheraFlu w postaci grypy i zimnego proszku, który jest najczęściej stosowany przy pierwszych oznakach choroby, zawiera:

    1. 325 mg paracetamolu (acetaminofen),
    2. 10 mg fenylefryny,
    3. 50 mg kwasu askorbinowego,
    4. 20 mg feniraminy.

    Substancje pomocnicze to mieszanina barwników („zachód słońca” i żółcień chinolinowa), substancje słodzące (sacharoza), stabilizatory i konserwanty (ortofosforan wapnia i dwutlenek tytanu). Smak i aromat cytryny TeraFlu nadają smak cytrynowy, kwas cytrynowy i jego sól sodową (cytrynian sodu).

    Jak wymienić Theraflu?

    Preparaty: Stopgripan (1), Grippo Flu (2), Maxicold (3), AntiFlu (4), Coldrex (5).

    Stopgripan

    Proszki do napojów Stopgripan i Stopgripan Forte są produkowane przez indyjską firmę (patrz tab. 2) Ratiopharm. Jest to dobry wybór dla tych, którzy szukają, niż zamiana tańszego TheraFlu. Lek jest podobny do theraflu na grypę i przeziębienie, ponieważ zawiera paracetamol, kwas askorbinowy, feniraminę i fenylefrynę w tych samych ilościach. Główną różnicą między preparatem Stopgripan a jego szwajcarskim odpowiednikiem są substancje pomocnicze. Tym, którzy lubią smak czarnej porzeczki, wybierz Stopgripan. Kompozycja kolorystyki i kompozycji aromatycznej, oczywiście z zapachem porzeczki i koloru, różni się również od Theraflu.

    Zwiększone stężenie paracetamolu (650 mg) zawiera Stopgripan Forte. W linii produktów Novartis odpowiada TeraFlu Extra, ale Stogripan różni się nieco od niego tym, że zawiera witaminę C (50 mg).

    Zimno i grypa

    Pełna analogia w składzie składników aktywnych i ich stężenie sugeruje, że proszek produkowany przez Marbiopharm GrippoFlu na przeziębienie i grypę jest rosyjskim odpowiednikiem TheraFlu na przeziębienie i grypę. Jednak w przeciwieństwie do cytryny TheraFlu występuje w smaku malinowym, truskawkowym, żurawinowym i porzeczkowym.

    Influenza Extra, która jest również w linii leków Marbiopharm, ma w swoim składzie zwiększoną 2-krotnie dawkę paracetamolu i, podobnie jak Stopgripan, zawiera witaminę C. Jeśli chodzi o asortyment aromatów owocowych i jagodowych, ten lek jest lepszy niż TeraFlu i Stopgripan. Produkowany jest z smakiem wiśni, maliny, żurawiny, cytryny, truskawki i porzeczki.

    Maxicold

    Innym analogiem proszku TeraFlu jest domowy lek Maxicold Reno, produkowany przez Pharmstandard-Leksredstvo. Mają ten sam skład i ilość składników aktywnych (325 mg paracetamolu, 10 mg fenylefryny, 20 mg feniraminy, 50 mg witaminy C). Maxicold Reno zawiera dodatki smakowe i odżywcze, dzięki czemu może rozjaśnić ponure zimne dni smakami pomarańczy, cytryny i malin.

    Ponadto firma Pharmstandard produkuje Maxicold w wyższej dawce paracetamolu i kwasu askorbinowego. Zawiera 750 mg paracetamolu, 60 mg kwasu askorbinowego i 10 mg fenylefryny, ale nie zawiera feniraminy.

    AntiFlu

    W naszych aptekach można znaleźć leki na kaszel od firmy Sagmel (USA). W szczególności firma ta produkuje analog Theraflu w tabletkach o nazwie AntiFlu. Ich skład jest taki sam, ale dawka w AntiFlu jest mniejsza. Jeśli tabletkowana TeraFlu Extratab zawiera chlorofeniraminę (chemiczną pochodną feniraminy) 4 mg, paracetamol 650 mg i 10 mg fenylefryny, to stężenie wszystkich substancji czynnych w AntiFlu zmniejsza się o połowę. Ponadto AntiFlu jest produkowany w postaci proszku do przygotowania napoju, a stężenie i skład substancji czynnych jest podobny do preparatu Theraflu Extratab.

    Coldrex

    Zgodnie z tą samą zasadą, połączenie analgetyku, alfa-adrenergii i witaminy C przez angielską firmę GlaxoSmithKline Consumer Healthcare stworzyło kolejny analog TheraFlu - Coldrex Hotrem. Różnica między TeraFlu a grypą i przeziębieniem polega na zwiększeniu dawki paracetamolu i kwasu askorbinowego (750 i 60 mg) oraz braku feniraminy. Lek jest dostępny w smaku cytrynowym i porzeczkowym.

    Inny lek z tej firmy, Coldrex MaxGripp, powoduje miażdżący cios w objawy przeziębienia, ponieważ jedna paczka proszku zawiera maksymalną ilość paracetamolu - 1000 mg. Kwas askorbinowy ma w nim mniej (40 mg), a fenylefryna jest w zwykłej dawce (10 mg). Biorąc pod uwagę, że dzienna dawka paracetamolu jest niepożądana, aby przekraczać (szczególnie dla osób z chorą wątrobą), powinna być spożywana nie więcej niż 3-4 saszetki dziennie.

    Tanie analogi Theraflu - lista 7 najlepszych leków

    Tetraflu jest wytwarzany w postaci proszku do przygotowania roztworu doustnego i jest lekiem złożonym na bazie fenylefryny, paracetamolu i feniraminy. Theraflu ma taki wpływ na ciało:

    • przeciwzapalne i przeciwgorączkowe;
    • przeciwbólowy i przeciwobrzękowy

    Przepisuj preparat medyczny do leczenia chorób zakaźnych i wirusowych, którym towarzyszą:

    • przekrwienie i gorączka;
    • ból głowy i zawroty głowy;
    • ból i osłabienie mięśni;
    • bóle stawów;
    • ból nosogardzieli, suchy kaszel;
    • katar z obrzękiem błon śluzowych nosa i gardła.

    Nie należy stosować teraflu w praktyce pediatrycznej (do 12 lat), w leczeniu kobiet w ciąży i podczas laktacji, a także w:

    • alergie składowe;
    • cukrzyca i nadciśnienie;
    • alkoholizm;
    • patologie kardiologiczne związane z naruszeniem tętna;
    • leczenie inhibitorami MAO, beta-blokerami.

    Napój należy przyjmować przy pierwszych oznakach przeziębienia. Theraflu ma dość wysoką cenę, więc pacjenci są zainteresowani tańszymi odpowiednikami.

    Formy wydania, koszt i lista leków

    Analogi strukturalne teraflu to preparaty medyczne o identycznym składzie i tym samym działaniu terapeutycznym, ale o różnych cenach. Lista pełnych analogów Theraflu:

    • Pharmacytron to lek przeciwhałasowy, który jest lekiem generycznym Theraflu. Skład Pharmacytron jest identyczny z Teraflu - paracetamol, fenylefryna i feniramina, a także kwas askorbinowy. Przepisz lek w celu złagodzenia ciężkich objawów przeziębienia i SARS;
    • Stopgripan stosuje się w leczeniu przeziębienia, ostrych infekcji wirusowych dróg oddechowych, ostrych infekcji dróg oddechowych i grypy. Stopgripan ma identyczny skład jak analog Theraflu, który ma jeden cel i przeciwwskazania. Robi się Stopgripan w proszku do przygotowania ciepłego napoju;
    • Ferwex ma identyczny zestaw składników w składzie, który ma Teraflu. Leki różnią się w terminach. Fervex jest przepisywany w wieku 15 lat, a Theraflu w wieku 12 lat. W pozostałych wskaźnikach te dwa leki nie mają różnic;
    • Amerykański podobny preparat medyczny Antiflu ma ten sam zestaw składników co Theraflu, ale jest wytwarzany w tabletkach, a dawka głównych zestawów w Antiflu jest mniejsza;
    • Coldrex i Coldrex Hotrem mają taki sam skład jak Theraflu. Tylko w Coldrex Hotrem dawka paracetamolu wynosi 750 mg i nie ma feniraminy. Efekt terapeutyczny obu leków jest taki sam.

    Analogi leku Theraflu rosyjskiej produkcji

    W sieci aptek Federacji Rosyjskiej można znaleźć zamienniki Theraflu produkowane w Rosji, które mają koszty budżetowe i duży efekt terapeutyczny.

    GrippoFlu

    GrippoFlu jest lekiem kombinowanym do przeziębienia, ARVI i grypy. Jest stosowany w celu łagodzenia ciężkich objawów choroby. Grypa zawiera paracetamol, feniraminę, kwas askorbinowy i fenylefrynę. Lek jest wytwarzany w suchej mieszance do przygotowania ciepłego napoju o smaku cytryny, wiśni i żurawiny, porzeczki i truskawki.

    Zalecane leki na:

    • zakaźne patologie oddechowe;
    • patologie wirusowe - ARVI;
    • grypa z gorączką i gorączką.

    Nie przepisuj leku na:

    • alergie na kompozycję leku;
    • miażdżyca tętnic i cukrzyca;
    • nadciśnienie i nadczynność tarczycy;
    • jaskra;
    • zaburzenia czynności wątroby i nerek;
    • astma oskrzelowa;
    • patologie cewki moczowej;
    • zaburzenia przewodu pokarmowego;
    • naruszenie systemu krwi;
    • zapalenie gruczołu krokowego;
    • naruszenie oddawania moczu.

    Nie jest również stosowany w praktyce pediatrycznej u dzieci w wieku poniżej 12 lat, podczas ciąży i HB.

    Napój musi być przygotowany zgodnie z następującymi zasadami:

    • Zawartość saszetki należy rozpuścić w 150-200 ml lekko schłodzonej przegotowanej wody;
    • konieczne jest picie ciepłego roztworu;
    • lek rozgrzewający jest zabroniony;
    • w razie potrzeby dodaj trochę cukru lub miodu;
    • stawka krańcowa na dzień - 3 pakiety;
    • odstęp czasu między dawkami powinien wynosić 4-6 godzin.

    Kurs lekarski nie powinien trwać dłużej niż 3 dni.

    Częste skutki uboczne:

    • tachykardia i zwiększone ciśnienie;
    • drażliwość i bezsenność;
    • ból głowy i senność;
    • zawroty głowy i zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe;
    • niestrawność i wymioty;
    • wysypka dermatologiczna, świąd;
    • skurcz oskrzeli i pokrzywka.

    Zimno

    Przeziębienia są produkowane w suchej mieszance do produkcji roztworu doustnego na bazie fenylefryny, kwasu askorbinowego i paracetamolu.

    Leczenie skojarzone ma następujące właściwości:

    • przeciwgorączkowe i przeciwbólowe;
    • środek zwężający naczynia i leki obkurczające naczynia.

    Efekt terapeutyczny występuje 30-40 minut po przyjęciu roztworu.

    Zastosuj lek, aby wyeliminować:

    • hipertermia z gorączką i gorączką;
    • ból głowy i dreszcze;
    • przekrwienie błony śluzowej nosa i obrzęk błony śluzowej;
    • ból gardła i kaszel.

    Nie używaj Coldfoot, gdy:

    • alergie na kompozycję leczniczą;
    • leki zawierające paracetamol;
    • tyreotoksykoza;
    • zwężenie aorty, tachyarytmie i zawał ostrej fazy;
    • nadciśnienie i cukrzyca;
    • guz chromochłonny;
    • gruczolak stercza;
    • jaskra;
    • terapia beta-blokerami, inhibitorami monoaminooksydazy i trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi.

    Nie przepisuj leków dzieciom poniżej 14 lat, kobietom w okresie laktacji i podczas ciąży.

    Z ograniczeniem przewidzianym dla:

    • niewydolność nerek i wątroby;
    • Zespół Gilberta;
    • obturacyjne patologie układu oddechowego;
    • patologie układu krwionośnego.

    Przeziębienia należy przyjmować doustnie, zgodnie z zasadami przygotowania i stosowania roztworu. Wlej suchą mieszankę saszetki do 200 ml ciepłej wody i dokładnie wymieszaj, aż stanie się gładka, a następnie wypij. Dzienna dawka - nie więcej niż 4 saszetki. Odstęp między przyjęciem leku wynosi co najmniej 4 godziny. Bez wizyty u lekarza przeziębienie nie powinno być przyjmowane dłużej niż 5 dni.

    • alergie skórne;
    • małopłytkowość i agranulocytoza;
    • ból w nadbrzuszu i niestrawność;
    • opóźnienie moczu w organizmie;
    • zwiększone ciśnienie krwi i ciśnienie wewnątrzgałkowe;
    • tachykardia i ból głowy.

    Maxicold Reno

    Maxicold Reno to lek łączony stosowany w łagodzeniu objawów infekcji układu oddechowego i przeziębienia. Składniki aktywne w składzie leku to: fenylefryna, witamina C, feniramina i paracetamol. Maxicold Reno jest tanim domowym analogiem Theraflu i jest wytwarzany w proszku w celu uzyskania ciepłego roztworu. Leki są przepisywane dla:

    • hipertermia z dreszczami i gorączką;
    • ból gardła i kaszel;
    • łzawienie, zaczerwienienie spojówek;
    • przekrwienie błony śluzowej nosa, wyciek z nosa i kichanie;
    • ból i ciężkość głowy;
    • ból stawów i mięśni.

    Nie używaj Maxicold do:

    • alergie na skład leku;
    • zapalenie trzustki w ostrej fazie;
    • nadczynność tarczycy i cukrzyca;
    • zaburzenia czynności nerek / wątroby;
    • miażdżyca tętnic i nadciśnienie;
    • IHD, dusznica bolesna, zaburzenia rytmu serca;
    • zapalenie gruczołu krokowego;
    • patologie narządów moczowych;
    • jaskra

    Nie stosowany również w pediatrii do 12 lat, z laktacją i ciążą.

    Nie możesz pić roztworu Maxicold na pusty żołądek. Dawka dzienna dopuszczalna - 4 opakowania. Musisz przyjmować lek cztery razy dziennie. Maxicold może być leczony nie dłużej niż 3 dni.

    • alergie skórne - przekrwienie, wysypka i świąd;
    • niestrawność;
    • zawroty głowy, ciężkość głowy i senność;
    • zwiększone ciśnienie i częstoskurcz;
    • skurcz oskrzeli.

    Tanie odpowiedniki Theraflu - cennik, porównanie wydajności

    Teraflu jest jednym z najczęstszych szwajcarskich leków stosowanych w zakażeniach wirusowych. Ta kategoria obejmuje szereg produktów w postaci proszku, tabletek, sprayu i syropu. W niektórych przypadkach konieczne jest znalezienie analogu teraflu. Najlepiej robić to pod kierunkiem lekarza.

    Charakterystyka leku

    Przed wyborem tańszych analogów teraflu, warto przeanalizować skład tego leku. Kilka rodzajów tego leku jest w sprzedaży, ale wszystkie zawierają paracetamol i fenylefrynę. W tym samym czasie kwas askorbinowy jest zawarty w theraflu na przeziębienie i grypę. Ponadto niektóre produkty z tej linii zawierają feniraminę.

    Ta kompozycja lecznicza skutecznie radzi sobie z przekrwieniem nosa, ogólnym osłabieniem, bólami głowy. Może być również stosowany do eliminacji temperatury i innych objawów ARVI.

    Efekt funduszy ze względu na ich skład:

      Paracetamol - ten składnik ma działanie przeciwgorączkowe i skutecznie radzi sobie z bólem. Nie jest tak skuteczny jak inne leki przeciwbólowe - na przykład aspiryna czy ibuprofen. Jednak ta substancja jest uważana za bardziej nieszkodliwą. Jest znacznie mniej prawdopodobne, że spowoduje uszkodzenie układu pokarmowego.

    Feniramina ma działanie uspokajające. Dlatego przyjmowanie teraflu w nocy poprawia sen, który często jest zakłócany przez infekcję wirusową.

    Główne wskazania do wykorzystania funduszy obejmują leczenie objawowe patologii zapalnych i zakaźnych. Substancja ta doskonale pomaga w podwyższaniu temperatury, dreszczach, przekrwieniach nosa. Również z jego pomocą można wyeliminować bóle głowy, dyskomfort mięśniowy, nieżyt nosa.

    Teraflu jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat. Aby poradzić sobie z SARS, zawartość worka należy wymieszać ze szklanką gorącej wody. Narzędzie musi być zużyte na gorąco. Maksymalna dozwolona dzienna objętość to 3 saszetki. Pomiędzy odebraniem funduszy musisz zrobić przerwę 5-6 godzin. Terapia bez porady eksperta jest dozwolona przez maksymalnie 5 dni. Jeśli stan pacjenta nie ulegnie poprawie, należy skontaktować się z terapeutą.

    Lista tanich analogów Theraflu

    W niektórych przypadkach istnieje potrzeba wyboru leku zastępczego. Cena analogów teraflu może być inna. Dlatego wybierając środek do leczenia, należy wziąć pod uwagę kilka parametrów jednocześnie - skład, dawkowanie, objętość.

    Poniżej znajduje się lista analogów teraflu:

    • antigripin - występuje w postaci tabletek musujących i kosztuje około 300 rubli;
    • rinicold hot mix - proszek będzie kosztować około 250 rubli;
    • stopgripan - środek wytwarzany w postaci proszku, kosztuje około 270 rubli;
    • Maxicold Rino - narzędzie kosztuje około 200 rubli;
    • Upsarin UPSA - tabletki musujące będą kosztować około 200 rubli;
    • grypa-grypa - ten proszek kosztuje około 230 rubli;
    • koldakt flyu plus - wytwarzaj w formie kapsułek, które kosztują około 200 rubli;
    • rinzasip - produkowany w postaci proszku na 330 rubli;
    • cena zimnego proszku wynosi 150 rubli;
    • Coldrex Hotrem cytryna - to narzędzie w postaci proszku kosztuje około 330 rubli;
    • Ferveks UPSA - będzie kosztować około 300 rubli.

    Skład analogów teraflu jest prawie taki sam. Tak więc, flu-grypa, stopgripan zawierają te same składniki aktywne - kwas askorbinowy, paracetamol, feniramina. Jedyną różnicą jest objętość aktywnych składników.

    W niektórych przypadkach konieczne jest wybranie analogów sprayu teraflu. Należą do nich leki takie jak anzibel, Novosept Forte, anty-dławica itp.

    Teraflu lub animax - co jest lepsze

    Porównując te leki, można zauważyć znaczne różnice w składzie. Całkowita ilość substancji czynnych obejmuje paracetamol i kwas askorbinowy. Ponadto, theraflu dodatkowo zawiera fenylefrynę i feniraminę. Jednocześnie w składzie animaks występuje glukonian wapnia i trihydrat rutozydu. Zawiera tę substancję chlorowodorek rymantadyny i monohydratloratadynę.

    Z tego powodu lista efektów animaxa znacznie się rozszerza. Substancja ta, oprócz teraflu, pomaga obniżyć temperaturę, zatrzymać zespół bólowy i zapewnia działanie przeciwhistaminowe. Ponadto animax ma działanie przeciwwirusowe, charakteryzuje się właściwościami interferonogennymi i angioprotekcyjnymi. Innymi słowy, anximax należy do kategorii środków etiotropowych, które oprócz działania objawowego pomagają radzić sobie z przyczynami ARVI.

    Substancje te mają podobne wskazania i przeciwwskazania. Instrukcje dotyczące teraflu analogowego zawierają tę samą listę skutków ubocznych. Ceny tych funduszy są prawie takie same. Możliwe są tylko niewielkie różnice, które zwykle nie przekraczają 50 rubli.

    Theraflu lub Fervex

    Wybierając Fervex lub teraflu, warto wziąć pod uwagę, że fundusze mają prawie identyczny skład. Ponadto fenylefryna jest zawarta w teraflu. Różnice są ograniczeniami wiekowymi. Tak więc febskę można przyjmować od 15 roku życia, podczas gdy teraflu można pić od 12 roku życia.

    Pozostałe kryteria, takie jak wskazania, cechy użycia, przeciwwskazania, dla tych funduszy są takie same. Jednocześnie podręcznik dla Fervex zauważa, że ​​nie można go stosować w pierwszym i trzecim trymestrze ciąży. Oznacza to, że w drugim trymestrze ciąży agentowi wolno używać. Jest to jednak dozwolone tylko pod nadzorem lekarza.

    Theraflu lub antigrippin - co wybrać

    Oba leki obejmują paracetamol i witaminę C. Jednak ich inne składniki są różne. Ponadto substancje te mają różne ograniczenia wiekowe. Tak więc, antigrippin może używać od 15 lat, podczas gdy theraflu może być stosowany już w wieku 12 lat.

    Koszt leków różni się tylko nieznacznie. Antigrippin jest tańszy o około 60 rubli. Ma także wygodniejszą metodę aplikacji - można go mieszać z ciepłą wodą i nie spożywać jako gorący napój. Faktem jest, że nie wszyscy ludzie mogą pić gorący płyn. Antigrippin można pić w wygodniejszej formie.

    Dla pozostałych kryteriów nie ma szczególnych różnic w tych funduszach. Przy wyborze konkretnego leku należy zwrócić uwagę na wiek, koszt i łatwość użycia.

    Teraflu lub stopgripan

    Lek stopgripan występuje również w postaci proszku. Produkcja funduszy zaangażowanych w indyjską firmę. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy szukają tańszego analogu teraflu. To narzędzie ma podobny skład, ponieważ zawiera paracetamol, witaminę C, fenylefrynę i feniraminę. Ilość tych substancji jest również taka sama.

    Główną różnicą między stopgripana a szwajcarskim lekiem teraflu jest skład składników pomocniczych. Ludzie, którzy lubią smak czarnej porzeczki, wolą wybrać stopgripan. Skład smaków i kolorów jest również inny.

    Jeśli potrzebujesz zwiększonego poziomu paracetamolu, powinieneś wybrać lek stopgripan forte. 650 mg tej substancji jest obecne w jej składzie. W linii leków teraflu kwota ta zawiera narzędzie oznaczone „ekstra”. Stopgripan ma jednak niewielką różnicę - zawiera również witaminę C w ilości 50 mg.

    Theraflu lub grypa - co wybrać

    Substancje te mają ten sam zestaw składników aktywnych, co pozwala stwierdzić, że są one analogami strukturalnymi. Istnieją pewne drobne różnice. Zatem teraflu ma smak cytrynowy, podczas gdy grypa grypowa jest wytwarzana z aromatem innych owoców i jagód - w szczególności porzeczek i malin. Również w sprzedaży można znaleźć lek o zapachu żurawiny i truskawek.

    W arsenale tego rosyjskiego producenta istnieje również dodatkowe przygotowanie do grypy. Zawiera dwa razy więcej paracetamolu. Podobnie jak stopgripana, substancja ta zawiera również witaminę C.

    Teraflu lub maxicold

    To narzędzie jest dostępne w postaci proszku. Jego skład jest identyczny z aktywnymi składnikami theraflu. Maxicold obejmuje paracetamol, feniraminę, fenylefrynę. Jest w swoim składzie i kwasie askorbinowym. Ze względu na obecność dodatków aromatycznych i spożywczych bardzo przyjemnie jest przyjmować produkt. Substancja ma smak pomarańczy, cytryny lub maliny.

    Ponadto producent oferuje maxicold o wysokiej zawartości paracetamolu i witaminy C. Zawiera 750 mg paracetamolu, a także 60 mg witaminy C. Ponadto lek zawiera 10 mg fenylefryny. W tym przypadku nie ma feniraminy w tym leku.

    Teraflu lub antiflu

    Antiflu to amerykański lek w postaci tabletek. Skład tej substancji pokrywa się z teraflu. W tym przypadku dawkowanie składników aktywnych w płynie przeciwpłytkowym jest nieco mniejsze.

    Theraflu extratab zawiera 4 mg chlorofeniraminy, która jest syntetyczną pochodną fenyraminy, 650 ml paracetamolu i 10 ml fenylefryny. Ponadto, w antiflu objętość aktywnych składników jest 2 razy niższa.

    Ponadto narzędzie jest wytwarzane w postaci proszku do produkcji napoju terapeutycznego. Liczba i zestaw składników aktywnych w tym narzędziu jest identyczny z ekstratabem theraflu.

    Theraflu lub Coldrex - co wybrać

    Coldrex lub teraflu - co jest lepsze? To pytanie jest bardzo istotne. Substancje te mają identyczny zestaw składników aktywnych. Kluczową różnicą między coldrex a teraflu jest zwiększone stężenie paracetamolu i witaminy C. Objętość tych substancji wynosi odpowiednio 750 mg i 60 mg. Również coldrex nie zawiera feniraminy. W sprzedaży można znaleźć leki o smaku porzeczek i cytryny.

    Innym lekarstwem w tej grupie jest Coldrex Maxgripp. Jego skład zawiera maksymalną ilość paracetamolu - 1000 mg. W tym przypadku lek zawiera nieco mniej witaminy C - 40 mg. Fenylefryna występuje w zwykłej objętości 10 ml.

    Ponieważ to narzędzie zawiera dużo paracetamolu, bardzo ważne jest ścisłe przestrzeganie dawkowania. Jest to szczególnie ważne dla osób z patologiami wątroby. Maksymalna dopuszczalna ilość leku to 3-4 saszetki dziennie.

    Lista tanich analogów Theraflu produkcji rosyjskiej i zagranicznej i ich porównanie

    Teraflu to lek złożony o właściwościach przeciwgorączkowych, przeciwobrzękowych, przeciwalergicznych i przeciwbólowych. Prezentowany jest w postaci proszku do przygotowania roztworu do odbioru wewnętrznego o różnych smakach. Producentem jest firma Famar France.

    Koszt obcego leku jest wystarczająco wysoki: 350 rubli. jednak za 10 worków możesz podnieść dowolny analog, aby zastąpić Theraflu, co będzie kosztować mniej, ale będzie miało ten sam efekt.

    Działanie farmakologiczne

    Efekt farmakologiczny wynika z działania składników aktywnych w Theraflu:

    • Paracetamol - obniża temperaturę ciała, eliminuje bóle głowy i bóle mięśni.
    • Dzięki fenylefrynie normalizuje się oddychanie przez nos.
    • Feniramina wykazuje właściwości przeciwalergiczne, łagodzi obrzęk błon śluzowych.
    • Kwas askorbinowy - działa antyoksydacyjnie, reguluje redoks i procesy metaboliczne.

    Wskazania i dawkowanie

    Teraflu jest przeznaczony do łagodzenia objawów chorób zakaźnych i zapalnych: SARS, grypy, której towarzyszy znaczny wzrost temperatury ciała, rozwój dreszczy, ból stawów, nieżyt nosa, ból głowy i bóle mięśni.

    Lek jest przeznaczony do spożycia, wstępnie rozcieńczonej zawartości worka z gorącą wodą. Aby poprawić smak, możesz dodać niewielką ilość cukru.

    Dozwolone jest trzykrotne stosowanie leku dziennie. Najlepiej stosować lek przed snem.

    Jeśli po 72 godzinach nie obserwuje się pozytywnego efektu, konieczne jest ponowne skonsultowanie się z lekarzem i zmiana schematu leczenia.

    Przeciwwskazania i skutki uboczne

    Zaleca się powstrzymanie się od przyjmowania leku, gdy:

    • Indywidualna nietolerancja na składniki leku.
    • Nadciśnienie wrotne.
    • Alkoholizm.
    • Jednoczesne stosowanie z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, inhibitorami MAO, beta-blokerami.
    • Leczenie pacjentów w wieku poniżej 12 lat, kobiet w ciąży i karmiących piersią.

    Instrukcje użytkowania informują, że podczas leczenia mogą wystąpić działania niepożądane w postaci alergii, wysokiego ciśnienia krwi i pobudliwości, uczucia zmęczenia, bólu głowy, suchości w ustach, zmniejszonej reakcji psychomotorycznej, zatrzymania moczu, nudności, wymiotów, zaburzeń snu, rozszerzania źrenic.

    Wraz z rozwojem tych lub jakichkolwiek innych skutków ubocznych, należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.

    Lista analogów tańszych Theraflu

    Koszt Theraflu w postaci proszku do przygotowania napoju jest następujący: od 175 rubli. na 4 torby i 350 rubli. na 10 saszetek.

    Jeśli to konieczne, lekarz pomoże ci wybrać bardziej budżetowe zastąpienie leku identyczną kompozycją lub innymi aktywnymi składnikami, ale o podobnym działaniu terapeutycznym (na przykład w przypadku alergii na którykolwiek składnik).

    Analogi rosyjskiej produkcji:

    • „Grippoflu” - substytut tańszego Theraflu z 260 rubli. na 8 saszetek.
    • „Maxicold Reno” - od 200 rubli. na 10 saszetek.

    Lista preparatów ukraińskich w postaci proszku do przygotowania napoju o podobnym działaniu:

    • „Amicitron” - od 175 rubli.
    • „Astracitron” - od 135 rubli.
    • „Grippocytron” - od 160 rubli.
    • Parafex - od 140 rubli.

    Białoruski analog jest tańszy niż Theraflu - „Angrimax Neo” o wartości od 90 rubli.

    Zagraniczne substytuty to:

    • „Asterisk Fleu” (Wietnam) - od 280 rubli. na 10 saszetek.
    • „Rinza Hotsip” (Indie) - od 145 rubli.
    • Indyjski proszek „Stopgripan” - 270 rub.

    Najbliższą kompozycją z tej listy są: „Stopgripan”, „Grippoflu”, „Maxicold Reno”, „Coldrex”, „Anty grypa” Różnica dotyczy tylko ilości substancji czynnych.

    Ferwex lub Theraflu - co jest lepsze?

    Kompozycja Ferwexa jest prawie identyczna z Theraflu, ale brakuje jej fenylefryny.

    Dla dorosłych lek jest przepisywany od 15 roku życia: zawartość worka rozpuszcza się w ciepłej wodzie i przyjmuje po posiłkach do 3 razy dziennie.

    W celu złagodzenia bólu nie należy stosować leku dłużej niż 5 dni. Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby muszą obserwować odstęp między przyjmowaniem co najmniej 8 godzin.

    Specjalnie dla pacjentów młodszych grup wiekowych istnieje Fervex dla dzieci: proszek można rozpocząć od 6 roku życia w celu krótkotrwałego leczenia stanów związanych z gorączką, nieżytem nosa, zapaleniem błony śluzowej nosa i gardła.

    Należy zachować szczególną ostrożność w leczeniu pacjentów z cukrzycą, łagodną hiperbilirubinemią oraz zaburzeniami czynności wątroby i nerek.

    Przeciwwskazania i możliwe działania niepożądane leków są takie same. Producent Fervexa wskazuje, że proszek nie może być stosowany w pierwszym i trzecim trymestrze ciąży.

    Możliwość przyjęcia do szpitala w drugim trymestrze ciąży powinna być wyjaśniona lekarzowi, konsultacja jest również konieczna w przypadku jednoczesnego stosowania z glikokortykosteroidami, ze względu na ryzyko rozwoju jaskry.

    W połączeniu z lekami przeciwpsychotycznymi mocz może utrzymywać się, może rozwinąć się suchość w ustach, trudności w wypróżnieniu (zaparcia). Proszek wzmacnia działanie leków o właściwościach uspokajających.

    Coldrex lub Theraflu

    Coldrex jest analogiem produkcji angielskiej, podobnym do kompozycji Theraflu i łączącym właściwości środka przeciwbólowego,

    Ilościowa zawartość witaminy C i paracetamolu (750 mg) w preparacie Coldrex jest wyższa (aw przypadku grypy Coldrex Max wynosi 1000 mg), co czyni ją bardziej skuteczną w wysokich temperaturach, ale nie ma feniraminy (substancja przeciwalergiczna).

    Ponadto lek jest prezentowany w postaci tabletek do użytku wewnętrznego.

    Pacjenci powyżej 12 lat wykazują ten schemat dawkowania:

    • proszek rozpuszcza się w ciepłej wodzie i stosuje między głównymi posiłkami.
    • Maksymalna liczba worków - 4 dziennie.
    • Mogą wystąpić działania niepożądane w postaci podwyższonego ciśnienia krwi, nudności, wymiotów, zaburzeń snu, alergii, kołatania serca.
    • Jeśli nie przestrzegasz zalecanej dawki, mogą wystąpić arytmia, nudności, wymioty, ból brzucha, skóra staje się blada, a pot rośnie. Należy jak najszybciej zażądać środków na leczenie objawowe, aby zapobiec ryzyku negatywnego wpływu na wątrobę.

    Jeśli połączysz Coldrex z napojami, które zawierają kofeinę, zwiększa to prawdopodobieństwo rozwoju nerwowej drażliwości i nadmiernego wysiłku. Połączenie z alkoholem prowadzi do zagrożenia toksycznym uszkodzeniem wątroby.

    Lek nasila działanie pośrednich antykoagulantów, w połączeniu z metoklopramidem i domperidonem można zaobserwować wzrost szybkości wchłaniania aktywnych składników proszku.

    Co jest lepsze - Theraflu lub Antigrippin?

    Antigrippin, podobnie jak Theraflu, skutecznie zwalcza przekrwienie nosa, gorączkę, katar, ból gardła, mięśnie i stawy.

    Lek jest skuteczny w nieżytach nosa o różnym pochodzeniu: wirusowym, bakteryjnym, alergicznym.

    Aktywne składniki leku są szybko wchłaniane i równomiernie rozprowadzane w tkankach organizmu. Antigrippin zaczyna działać po 10-60 minutach, okres półtrwania trwa do 3 godzin.

    Lek jest w postaci proszku i tabletek musujących, rozpuszczalnych w wodzie. Dopuszczenie jest dozwolone dla pacjentów od 15 roku życia, podczas gdy stosowanie Theraflu jest wskazane już z 12.

    Skład leków jest nieco inny: Antigrippin, oprócz paracetamolu i witaminy C, zawiera maleinian chlorofenaminy - substancję o właściwościach antyalergicznych.

    Zaletą Antigrippin może być wygodniejsza postać dawkowania. Tabletkę można rozpuścić w ciepłej wodzie, napój nie musi być gorący.

    Lek jest tańszy, a czas trwania leczenia nie przekracza 5 dni. Brak pozytywnego efektu w ciągu 72 godzin jest wskazaniem do drugiej konsultacji z lekarzem.

    Wybierając odpowiedni lek, należy zwrócić uwagę na możliwe ograniczenia wiekowe i różnice w składzie leków (w celu uniknięcia alergii na składniki aktywne).

    Lista wskazań, przeciwwskazań i możliwych działań niepożądanych leków jest podobna.

    Substancje czynne przenikają przez bariery krew-mózg i przez łożysko, dlatego stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią jest przeciwwskazane.

    Animax lub Theraflu

    Zarówno Animax, jak i Teraflu można stosować w celu wyeliminowania wysokiej gorączki, bólów głowy, zaburzeń apetytu, przekrwienia błony śluzowej nosa i bolących stawów.

    Pomimo podobnego efektu terapeutycznego, leki różnią się składem.

    Oprócz kwasu askorbinowego i paracetamolu, aktywność Anvimax wynika z działania:

    • Loratadyna - substancje o działaniu przeciwalergicznym, które eliminują świąd, obrzęk i normalizują przepuszczalność naczyń włosowatych.
    • Rimantadyna jest składnikiem przeciwwirusowym, który wpływa nie tylko na występujące objawy, ale także na przyczyny rozwoju procesu patologicznego. Ważne jest, aby pamiętać, że rymantadyna jest aktywna przeciwko grypie A.
    • Monohydrat glukonianu wapnia, który normalizuje odżywianie tkanki mięśniowej, zmniejszając przepuszczalność błon, ma działanie przeciwalergiczne.
    • Rutynowe, wzmacniające ściany naczyń krwionośnych.

    Animax będzie lepszy niż Tamiflu, jeśli choroba zostanie wywołana przez wirusa grypy A.

    Wśród jego zalet warto podkreślić:

    • Efekt etiotropowy, wpływ na przyczyny nieprzyjemnych objawów.
    • Więcej kosztów budżetu (rosyjski producent).
    • Możliwość wyboru innych postaci dawkowania, jeśli to konieczne (kapsułki do podawania doustnego).
    • Bardziej obszerna lista przeciwwskazań: wrzody żołądka, nadmiar witaminy K w organizmie, wykrycie hemofilii, nadciśnienie wrotne, krwawienie z przewodu pokarmowego, skaza krwotoczna, hipoprotrombinemia, choroba tarczycy, sarkoidoza, nefroluritioza.
    • Może być używany od 18 lat.
    • Rimantadyna - substancja przeciwwirusowa starego pokolenia. Nie może wpływać na inne typy wirusa grypy, takie jak typ B, chociaż Tamiflu początkowo nie ma działania przeciwwirusowego.

    Nie zaleca się stosowania obu leków jako jedynego środka leczenia.

    Rinza lub Theraflu

    Rinza to tani analog Teraflu (159 rubli za 5 torebek) do objawowego leczenia grypy, ARVI i przeziębienia. Aktywność proszku wynika z jego wieloskładnikowego składu: producent stosuje paracetamol w połączeniu z fenyraminą i fenylefryną.

    W przeciwieństwie do Theraflu, Kofeina oprócz kwasu askorbinowego jest dodawana do Rinza. Ma stymulujący wpływ na centralny układ nerwowy, pozwala radzić sobie ze zwiększonym zmęczeniem i sennością, zwiększyć sprawność umysłową i fizyczną.

    Lista przeciwwskazań jest podobna: Rinza nie powinna być stosowana przez kobiety w ciąży i karmiące, wraz z inhibitorami MAO, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, beta-blokerami.

    Szczególną ostrożność należy zachować u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym w wywiadzie, jaskrą z zamkniętym kątem przesączania, miażdżycą tętnic wieńcowych, astmą, nadczynnością tarczycy, cukrzycą, obturacyjną chorobą płuc, przerostem gruczołu krokowego, niewydolnością nerek i wątroby.

    Maksymalna dawka dobowa proszku Rinza wynosi nie więcej niż 4 saszetki, a czas trwania leczenia nie przekracza 5 dni.

    Lek należy stosować po 60-120 minutach po głównym posiłku i nie należy go łączyć z lekami, które obejmują paracetamol, środki nasenne, leki przeciwlękowe, napoje alkoholowe.

    Maxicold lub Theraflu

    Oba preparaty prezentowane są w postaci proszku do przygotowania rozwiązania do podawania wewnętrznego.

    Skład Maxicold zawiera te same składniki aktywne, z wyjątkiem fenlepryny, dlatego jest to niedrogi analog Theraflu.

    Lek normalizuje temperaturę ciała, działa przeciwbólowo, ułatwia oddychanie przez nos. Dzięki witaminie C brak kwasu askorbinowego jest kompensowany przeziębieniem.

    Podobnie jak Teraflu, Maxicold jest wskazany dla pacjentów w wieku 12 lat. Proszek dla dorosłych można przyjmować do 4 razy dziennie, dzieci powyżej 12 lat - maksymalnie 3 saszetki.

    Aby zapewnić działanie znieczulające, lek można pić nie dłużej niż 5 dni i nie dłużej niż 72 godziny, aby zmniejszyć temperaturę ciała. Jeśli objawy utrzymują się, skonsultuj się z lekarzem.

    Maksold nie łączy się z napojami alkoholowymi, wspólny odbiór może prowadzić do ostrego zapalenia trzustki. Jednoczesne stosowanie leków z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i salicylanów zwiększa toksyczne działanie na wątrobę. Przeciwwskazania i możliwe działania niepożądane leków są podobne.

    Zaletą Maxicold może być wyższy koszt budżetu - wynosi on 110 rubli. tańsze Theraflu (na 10 worków).