Główny / Kaszel

Analogi syropu Synecod

Sinekod (syrop) Rating: 275

Sinekod jest lekiem przeciwkaszlowym w postaci syropu, którego działanie opiera się na zastosowaniu cytrynianu butamiraty 5 mg w dawce 1,5 mg. Ma działanie rozszerzające oskrzela. Pomaga ułatwić oddychanie, poprawia spirometrię i dotlenienie.

Analogi leku Sinekod

Analogowe tańsze od 169 rubli.

Unifarm AO (Bułgaria) Bronhitusen Vramed - wieloskładnikowy syrop na kaszel. Składa się z oleju glaucyny, efedryny i bazylii. W leczeniu zapalenia oskrzeli prowadzi do ekspansji oskrzeli, usuwania kaszlu. Jest przepisywany na wszystkie rodzaje kaszlu, ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, zapalenie tchawicy i oskrzeli, koklusz, astmę oskrzelową. Sposób stosowania jak w Bronholitina. Przeciwwskazane w chorobach serca, zaburzeniach rytmu serca, cukrzycy, chorobach trzustki. Efektem ubocznym może być wzrost ciśnienia krwi, niepokój, zmniejszenie apetytu. Dzieci poniżej 3 lat nie mogą być w ciąży.

Analogowe tańsze od 136 rubli.

Unifarm AO (Bułgaria) Bronhitusen Vramed - wieloskładnikowy syrop na kaszel. Składa się z oleju glaucyny, efedryny i bazylii. W leczeniu zapalenia oskrzeli prowadzi do ekspansji oskrzeli, usuwania kaszlu. Jest przepisywany na wszystkie rodzaje kaszlu, ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, zapalenie tchawicy i oskrzeli, koklusz, astmę oskrzelową. Sposób stosowania jak w Bronholitina. Przeciwwskazane w chorobach serca, zaburzeniach rytmu serca, cukrzycy, chorobach trzustki. Efektem ubocznym może być wzrost ciśnienia krwi, niepokój, zmniejszenie apetytu. Dzieci poniżej 3 lat nie mogą być w ciąży.

Sinekod - analogi

Sinekod odnosi się do leków przeciwkaszlowych o działaniu centralnym, ale nie należy do grupy środków odurzających, podobnie jak większość funduszy o podobnym działaniu. Po pierwsze analogi Sinekodu należy szukać wśród leków tej samej klasy.

Co zastąpić synekod suchym kaszlem?

Ważnym aspektem jest zakres leku - z tego, co możesz zastąpić synekod, powinieneś wybrać leki przeciwkaszlowe, mające na celu zwalczanie suchego kaszlu. Zjawisko to występuje w początkowych fazach przeziębienia, z procesami alergicznymi i zapalnymi w oskrzelach, którym nie towarzyszy zakażenie bakteryjne. Według substancji czynnej, butamirata, istnieje kilka analogów leku Sinekod, które całkowicie pokrywają się z nim pod względem jego zastosowania i działania:

Większość tych leków jest wytwarzana w postaci tabletek, tabletek, syropów i kropli - w zależności od stężenia substancji czynnej i kategorii wiekowych pacjentów. Mają niewiele przeciwwskazań, głównie indywidualną wrażliwość na butamirat, laktozę i etylen. Działania niepożądane obejmują nudności i biegunkę. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić wysypki skórne i senność.

Grupa centralnie działających leków przeciwkaszlowych, które blokują obszary mózgu odpowiedzialne za odruch kaszlowy, obejmuje leki nie narkotyczne o innym składzie:

  • Bronholitin;
  • Glaucin;
  • Zedex;
  • Mukodeks;
  • Robitussin;
  • Stoptussin;
  • Tusidil;
  • Tusuprex.

Są blisko Sinekodu i są używane w mniej więcej taki sam sposób - 3 razy dziennie po posiłkach. Dawkowanie dobierane jest indywidualnie.

Spośród leków wpływających na receptory opiatów w mózgu, które blokują kaszel, takie narzędzia są nadal aktywnie wykorzystywane:

Ich główną wadą jest szybkie uzależnienie i ciężka senność jako efekt uboczny. Ze względu na to, że wpływ na receptory nie ma selektywności, może rozwinąć się obniżenie funkcji oddechowych. Te i inne cechy stosowania tego typu leków znacznie zawężają zakres zastosowania.

Powinieneś dokładnie przemyśleć konsekwencje przed zastąpieniem Sinekoda jednym z tych leków.

Jako możliwa alternatywa, możliwe jest również rozważenie leków nie o działaniu centralnym, ale o działaniu peryferyjnym. Działają bezpośrednio na układ oddechowy, rozluźniają mięśnie gładkie i łagodzą skurcz. W tym przypadku zakończenia nerwowe mózgu nie są w ogóle zaangażowane. Oto lista najpopularniejszych leków w tej grupie:

  • Prenoxdiazyna;
  • Benpropyryna;
  • Bithiodine;
  • Lewodropropizyna.

Od środków ludowych, kwiaty i pąki lipy, a także lukrecja we wszystkich postaciach mają podobny efekt.

Leki do wydajnego kaszlu

Jeśli rozpoczęto produkcję plwociny, należy natychmiast przerwać stosowanie Sinekodu, co pozwoli uniknąć komplikacji. Co w tym przypadku zastąpić lekiem? Analogi kropelek Sinekod, które są używane do ułatwienia uwalniania plwociny i oczyszczenia oskrzeli, to wszystkie znane nam mukolityki:

Jeśli wolisz środki farmakologiczne, zwróć uwagę na Ambrobene i Lasolvan. Zalety tych leków nie wymagają dodatkowej reklamy - delikatnie wpływając na mięśnie gładkie oskrzeli, wywołują wydzielanie plwociny. Skład śluzu pod wpływem leku również się zmienia, staje się mniej lepki. Działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne sprawiają, że regeneracja przebiega szybko i łatwo.

Co może zastąpić kod synodu?

Jednym z najbardziej nieprzyjemnych przejawów przeziębienia jest kaszel. Po prostu wyczerpuje człowieka, nie pozwala mu pracować i odpoczywać w spokoju, tym samym znacząco pogarszając jakość życia. Towarzyszy temu ból gardła i ból w klatce piersiowej. Jeśli kaszel nie jest leczony, powikłania takie jak obturacyjne zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc mogą rozwinąć się bardzo szybko. Lek Sinekod pomaga dobrze radzić sobie z tym problemem, ale lek ten nie jest bynajmniej tani. Dlatego wielu ludzi woli używać analogów Sinekod. Leki te są nie mniej skuteczne, ale jednocześnie tańsze.

Ogólny opis Sinekodu

Sinekod jest skutecznym lekiem na kaszel. Substancją czynną leku jest cytrynian butamiraty, który ma działanie rozszerzające oskrzela. Aktywny składnik ułatwia oddychanie, a także przyczynia się do nasycenia tkanek tlenem.

Sinekod zmniejsza ataki kaszlu z powodu działania na komórki ośrodkowego układu nerwowego. Lek ma właściwości przeciwzapalne i wykrztuśne. Z tego powodu może być stosowany do suchego i wyniszczającego kaszlu.

Instrukcje wskazują, że leki w postaci kropli można podawać niemowlętom w wieku od 2 miesięcy, począwszy od 3 roku życia, dzieci są przepisywane leki w syropie, a już od 6 lat dzieci mogą być przepisywane pigułki.

Wskazaniami do powołania Sinekoda są takie choroby i schorzenia:

  • suchy, wyniszczający kaszel;
  • koklusz i parakoklyush;
  • zapalenie oskrzeli i zapalenie tchawicy.

Lek może być przepisywany przy kaszlu u palaczy, a także przy drażniącym kaszlu, któremu towarzyszą takie patologie jak zapalenie krtani i zapalenie gardła.

Sinekod nie może być przepisywany kobietom w ciąży, zwłaszcza w pierwszych trzech miesiącach ciąży. Nie możesz przyjmować tego leku i osób, które mają krwawienie z płuc.

Analogi

W sieci aptek można znaleźć podobne leki, ale znacznie tańsze. Istnieją analogi, które zawierają tę samą substancję czynną i są takie leki, które mają podobne właściwości.

Codelac Neo

Niedrogi substytut Sinekoda to domowy lek Codelac Neo. Ten lek ma ten sam skład i identyczne formy uwalniania. Codelac Neo może być również stosowany u małych dzieci w wieku 2 miesięcy.

Przeciwwskazania są takie same jak w przypadku oryginalnego leku. Krople stosuje się do leczenia dzieci w wieku do 3 lat, syrop można podawać od 3 roku życia.

Aby zapobiec przedawkowaniu, konieczne jest użycie urządzenia pomiarowego znajdującego się w opakowaniu.

Omnitus

Omnitus może być substytutem oryginalnego leku. Substancją czynną tego leku jest ten sam cytrynian butamiraty. Omnitus jest produkowany w postaci syropu, który jest stosowany w leczeniu dzieci w wieku od 3 lat i dorosłych oraz w postaci zwykłych tabletek, które mogą być wypisywane od wieku 6 lat.

Nie można zażywać leku z powodu indywidualnej nietolerancji poszczególnych składników, a także podczas ciąży.

Omnitus przepisywany jest z ostrożnością przez matki karmiące, ponieważ nie badano wpływu na mleko matki.

Stotussin

Jeśli chcesz kupić skuteczny lek na kaszel, ale trochę tańszy, powinieneś przerwać stosowanie Stoptussin. Ten lek zawiera naturalne substancje i może być stosowany zarówno do suchego, jak i mokrego kaszlu.

Stoptussin jest przepisywany w takich patologiach dróg oddechowych:

  • Bronchopneumonia.
  • Zapalenie tchawicy w dowolnej formie;
  • Kaszel z krztuścem i paracocchusem;
  • Astma oskrzelowa, z natury niealergiczna.

Ten analog Sinekod dla dzieci jest idealny do leczenia. Lek charakteryzuje się wyraźnym działaniem przeciwkaszlowym, rozszerzającym oskrzela i przeciwzapalnym. Ponadto Stoptussin ma właściwości mukolityczne, podczas gdy Sinekod nie ma takiego efektu.

Wybierając lek na kaszel, warto wziąć pod uwagę, że Sinekod może być przepisany nawet dla niemowląt, a Stoptussin można stosować tylko od 1 roku.

Bronholitin

Syrop Bronholitin można podawać dzieciom w wieku od 3 lat. Preparat zawiera olej z efedryny i bazylii. Lek ten bardzo szybko pomaga pozbyć się ataków kaszlu. Substancje czynne rozszerzają światło oskrzeli, łagodzą stany zapalne i przyczyniają się do łagodnego odstawienia plwociny.

Bronholityna jest uważana za dość toksyczny lek, dlatego bardzo ważne jest przestrzeganie dawki.

Libexin

Lek ten ma działanie znieczulające i rozszerzające oskrzela, ale nieznacznie zmniejsza aktywność ośrodka oddechowego. Zalecane leki na nieproduktywny kaszel, spowodowane różnymi przyczynami.

Libexin uważany jest za dobry analog Sinekodu, produkowany jest w postaci syropu i może być stosowany w leczeniu osób dorosłych i dzieci od 2 lat.

Libexin ma wiele przeciwwskazań. Nie należy przyjmować leku na patologie wrzodziejące, zwiększone wydzielanie wydzieliny oskrzelowej i przewlekłą chorobę nerek.

Libexin stara się nie mianować kobiet w czasie ciąży.

Erespal

Ten lek pomaga nawet podczas kaszlu. Erespal można przepisać na zapalenie tchawicy, astmę oskrzelową i zapalenie oskrzeli. Często lek ten jest przepisywany w złożonym leczeniu zapalenia płuc.

Erespal ma dość imponującą listę przeciwwskazań, a ponadto może powodować różne skutki uboczne. Działania niepożądane przejawiają się w sercu i przewodzie pokarmowym.

Ten lek jest uważany za bardzo skuteczny analog Sinekodu, ale jego cena jest znacznie wyższa niż w przypadku oryginalnego leku.

W przypadku pacjentów ze skurczem oskrzeli należy zachować ostrożność, przyjmując Erespal.

Ascoril

Jest to lek złożony, który zawiera trzy składniki aktywne. To właśnie te składniki nadają lekom właściwości mukolityczne, wykrztuśne i przeciwzapalne. Dostępny w postaci syropu o przyjemnym smaku i zapachu, tabletki. Ascoril można przepisywać w leczeniu ostrych i przewlekłych patologii narządów oddechowych.

Ascoril pomaga w zapaleniu oskrzeli, zapaleniu płuc, astmie, parakoklu, tchawicy i gruźlicy. Koszt leku jest bardzo zróżnicowany, w zależności od dawki substancji czynnej.

Syrop lukrecjowy

Syropy roślinne są podobne do oryginalnego leku to nie kompozycja i właściwości terapeutyczne. Syrop lukrecjowy jest całkowicie naturalnym środkiem, ma łagodny wpływ na organizm, ale nie można go uznać za wysoce skuteczny lek na kaszel. Zaleca się przepisywanie takiego leku dzieciom i dorosłym w połączeniu z innymi lekami.

Zaletą tego syropu jest jego niska toksyczność. Środki ziołowe mają niewiele przeciwwskazań i skutków ubocznych. Cena syropu jest niska.

Syrop lukrecjowy może być stosowany nie tylko do leczenia kaszlu, ale także do niektórych patologii przewodu pokarmowego.

Mukaltin

Mukaltin jest sprawdzonym lekiem, który leczy kaszel u dorosłych i małych dzieci. W skład tego narzędzia wchodzą tylko naturalne składniki, które dają lekowi mukolityczne, wykrztuśne i słabe właściwości antyseptyczne.

Tabletki Mukaltin można wchłaniać, żuć lub gotować syrop. Do leczenia tabletek dla niemowląt można wstępnie szlifować i wlać niewielką ilość ciepłej wody, wystarczy ½ łyżeczki do herbaty.

Taki lek jest bardzo tani, ale jest bardzo skuteczny w kaszlu spowodowanym przez przeziębienie, zapalenie oskrzeli, a nawet krztusiec. Przed rozpoczęciem leczenia należy przestudiować instrukcje i nie przekraczać dawki.

Instrukcje mówią, że Mukaltin nie jest przepisywany w leczeniu małych dzieci, ale mimo to pediatrzy często przepisują ten lek w leczeniu niemowląt.

Co jest lepsze Sinekod lub analogi

W niektórych przypadkach analogi mogą być nawet lepsze niż Sinekod. Zatem preparaty na kaszel na bazie ziół mają mniej przeciwwskazań, a zatem działania niepożądane są bardziej korzystne w leczeniu małych dzieci.

Niektóre substytuty mają większe właściwości lecznicze niż oryginalny lek. Ponadto dla wielu pacjentów cena staje się decydująca, nie warto przepłacać, jeśli można kupić podobny lek o tych samych właściwościach.

Niezbędne jest natychmiastowe omówienie możliwych zmian z lekarzem. Doświadczony lekarz będzie w stanie wybrać najlepszy lek, który będzie odpowiedni zarówno pod względem ceny, jak i właściwości.

Analogi syropu Synecod

Ostatnia aktualizacja cen: 14/14/2019

Lista analogów: sortowanie według ceny, ocena

Sinekod (syrop) Ocena: 89

Dostępne zamienniki dla Sinekoda

Codelac Neo (syrop) Ocena: 123 Up

Analogowe tańsze od 169 rubli.

Nede Codelak jest rosyjskim substytutem Sinekodu o takiej samej formie uwalniania, składzie i wskazaniach do podawania. Dostępne w butelkach 100 i 200 ml. Przeciwwskazane w wieku 3 lat, w czasie ciąży, laktacji i nadwrażliwości na składniki Codelac.

Omnitus (syrop) Rating: 123 Up

Analogowe tańsze od 136 rubli.

Omnitus jest bardziej opłacalnym substytutem produkcji serbskiej. Sprzedawany również jako syrop do użytku wewnętrznego. Jest wskazany w leczeniu suchego kaszlu o dowolnej etiologii, jak również w tłumieniu kaszlu w okresie przed i pooperacyjnym.

Sinekod - tanie analogi (lista), instrukcje, recenzje

Wygląd kaszlu powoduje, że pacjenci szukają sposobów na jego wyeliminowanie. Przede wszystkim kaszel jest objawem i nie zawsze wskazuje na zapalenie dolnych dróg oddechowych. Zdarza się, że pacjent zaczyna pić leki wykrztuśne z powodu silnego suchego kaszlu, który pozbawia go snu, ale lek jest nieskuteczny.

Konsultacja z lekarzem ujawnia, że ​​na przykład pacjent ma zanikowe zapalenie gardła, które nie ma nic wspólnego z zapaleniem oskrzeli. Dlatego w celu zwalczania kaszlu podstawowym zadaniem pozostaje poszukiwanie przyczyny jego wystąpienia.

Jeśli po diagnozie ustalono, że pacjent ma obiektywnie określony proces zapalny w układzie oskrzelowo-płucnym, wówczas w leczeniu takich patologii zaangażowane są środki przeciwkaszlowe różnych działań.

Na rynku farmaceutycznym leki stosowane w leczeniu kaszlu zajmują pewną pozycję. Jednym z takich przedstawicieli jest szwajcarski przeciwkaszlowy synecod działający centralnie, kod ATX: R05DB13. Głównym składnikiem aktywnym leku jest cytrynian butamiratu.

Jak działa Synod?

Sinekod nie ma nic wspólnego z substancjami odurzającymi, ponieważ powiedz wątpliwe źródła. Działanie butamiratu sodu opiera się wyłącznie na blokowaniu ośrodka kaszlu, ale w mózgu nie występuje depresja.

Według badań, oprócz przytłaczającego wpływu na kaszel, synecod jest zdolny do rozszerzania oskrzeli i łagodzenia niewielkich stanów zapalnych. Jeśli zdiagnozujesz wymuszony wydech na specjalnym sprzęcie, możesz wyraźnie zobaczyć, że wskaźnik ten poprawia się u pacjentów, a liczby są znormalizowane na poziomie małych, średnich i dużych oskrzeli.

Mówiąc prosto, pacjent łatwiej oddycha i zmniejsza obsesyjny kaszel.

Formy wydania i ceny

Sinekod i jego analogi, które są tańsze lub droższe, są przeznaczone dla pacjentów w każdym wieku. W tym celu producenci wytwarzają te narzędzia w różnych postaciach dawkowania. Tak więc synoda można kupić w postaci kropli i syropu. Krople stosuje się u dzieci od drugiego miesiąca życia.

Cena wszystkich form leku nie jest tania, spójrzmy na to:

  • krople (5 mg / ml) 20 ml - 350–450 rubli;
  • 100 ml syropu - 250 rubli;
  • 200 ml syropu - 300–400 rubli.

Kiedy wyświetlany jest kod synchronizacji?

Aby podnieść ceny analogów, musisz wiedzieć, że głównym kryterium używania synekodu jest suchy kaszel. To on „miażdży” pacjenta i pozbawia wszelką radość życia. Czasami taki kaszel występuje przy atakach, częściej wieczorem i nocą.

Agonizujący suchy kaszel występuje z następującymi chorobami i interwencjami medycznymi:

  • koklusz (często u dzieci, dorośli rzadko cierpią z powodu tej patologii);
  • zapalenie oskrzeli (wszystkie postacie);
  • zapalenie krtani;
  • kaszel palaczy (zwykle z „Kurtami” z doświadczeniem);
  • astma oskrzelowa;
  • pozostały kaszel;
  • bronchoskopia;
  • operacje.

Jak zrobić synode?

Dawka dowolnej postaci leku zależy od grupy wiekowej pacjentów. Ważnym punktem przyjmowania leku jest użycie leku przed przyjęciem pokarmu, najlepiej w ciągu 30-40 minut.

Syrop jest dawkowany w oparciu o maksymalną dawkę dzienną. Dla dorosłych wynosi 60 ml dziennie. W pediatrii dawki są następujące: od 3 do 6 lat - 15 ml, od 6 do 12 lat - 30 ml. Dzienna dawka podzielona jest na trzy dawki.

Krople do podawania doustnego stosuje się w okresie niemowlęcym, począwszy od dwóch miesięcy życia. Już w tym okresie i do roku maksymalna dawka wynosi 40 kropli na dobę (podzielona na 4 dawki). Od 12 miesięcy do trzech lat maksymalna dawka dobowa wynosi 60 kropli, a po trzech latach - 100 kropli.

Krople można rozcieńczyć w mleku matki lub wodzie. Obowiązkowy warunek leczenia jest uważany za ścisłe przestrzeganie odstępów czasu pomiędzy przyjęciem kropli lub syropu.

Przeciwwskazania i działania niepożądane

Lek nie jest używany w następujących przypadkach:

  • indywidualna nietolerancja na którykolwiek ze składników leku;
  • okres karmienia piersią;
  • krwawienie w tkance płucnej;
  • niemowlęta do dwóch miesięcy (nie stosuj żadnej formy synekodu);
  • dzieci poniżej trzeciego roku życia (limit na syrop);
  • 1 trymestr ciąży (do 12 tygodni ciąży);
  • odporność na fruktozę.

W niektórych przypadkach pacjenci na tle przyjmowania synekodu notują negatywne reakcje, które mogą pojawić się zarówno w postaci słabej, jak i znaczącej, są one następujące:

  • wysypka na skórze;
  • senność;
  • nudności (rzadko wymioty);
  • biegunka;
  • apatia;
  • niska pojemność robocza;
  • ból głowy;
  • oszałamiający chód;
  • zawroty głowy;
  • atak duszący.

Po wystąpieniu któregokolwiek z objawów synodeks powinien zostać anulowany i należy wybrać takie analogi, które będą nie tylko tańsze dla dzieci i dorosłych, ale również zapewnią efekt terapeutyczny wszystkim pacjentom.

Instrukcja użytkowania Sinekod

Tanie analogi Sinekodu

Za tę cenę synodec nie zawsze odpowiada pacjentom i oczywiście pojawia się pytanie, jak znaleźć odpowiedników o niższej cenie. W tym celu skompilujemy krótką listę najpopularniejszych tanich analogowych analogów:

  • omnitus (syrop 200 ml) - 170 rubli;
  • Bronchitusen Vramed (syrop 125 g) - 70 rubli;
  • fito stoptussin (syrop 100 ml) - 220 rubli;
  • codelac (syrop 200 ml) - 240 rubli;
  • bronchoton (syrop 125 g) - 70 rubli;
  • oskrzela grypa (syrop 200 ml) - około 120 rubli;
  • Erespal (syrop 150 ml) - 220 rubli.

Ocena porównawcza synekodu i jego analogów

Wybierając jeden z analogów, pacjenci próbują zidentyfikować lek, który będzie tak skuteczny, jak to możliwe i przyniesie szybki powrót do zdrowia. Niestety wiele osób cierpi na choroby przewlekłe, co może być przeciwwskazaniem do powołania synekodu i jego analogów.

Dlatego do tej kwestii należy podchodzić skrupulatnie, szczegółowo badając oficjalne instrukcje dotyczące interesujących narkotyków. Oczywiście lekarz powinien zająć się wyborem leku, biorąc pod uwagę wszystkie oczekiwania pacjenta.

Niektórzy eksperci oferują pacjentowi kilka leków do wyboru, dając pacjentowi własne preferencje. To nie jest całkowicie poprawne. Pacjenci mogą mieć pewne wątpliwości. Lekarz powinien wyraźnie przepisać lek, a jeśli to konieczne, pomalować szczegółowy schemat leczenia.

Omnitus lub synod - co wybrać?

Przy wyborze leków przeciwkaszlowych należy przede wszystkim skupić się na naturze kaszlu. Przy suchym kaszlu, leki są potrzebne do zwiększenia i upłynnienia plwociny, podczas gdy do mokrego kaszlu - leki wykrztuśne. Czasami kaszel ma specyficzny charakter, a aby znaleźć najlepszy lek do jego wyeliminowania, w instytucji medycznej potrzebna jest specjalna diagnostyka.

Omawiane środki mają podobny efekt: wpływają bezpośrednio na środek kaszlu, tłumiąc bolesne drżenia kaszlu. Ten stan jest bardziej obserwowany w suchym, nieproduktywnym kaszlu w różnych patologiach układu oddechowego.

Cytrynian butamiratu jest substancją czynną synodu i omnitusa, dlatego są analogami strukturalnymi. Ze względu na ten skład leki hamują kaszel, poprawiają natlenienie krwi, rozszerzają oskrzela i zmniejszają opór oskrzeli.

Zaletą tych leków w stosunku do opioidów jest brak zależności od cytrynianu butamiratu.

Omnitus i synekod różnią się pod względem wersji. Synekod nie ma postaci stałej, a omnitus ma (tabletki 20 i 50 mg głównej substancji). Ale synecod ma krople dla dzieci, co nie ma miejsca w przypadku omnitusa. Dlatego w pediatrii synecod ma przewagę. Widoczna różnica polega na stężeniu syropów omawianych środków. Na synodzie jest dwa razy większy.

Omnitus to produkt z Serbii, Sinekod - Szwajcaria.

Dla pozostałych kryteriów leki są prawie takie same, ponieważ ich struktura jest identyczna.

W cenie syrop synecod (200 mm) jest dwa razy droższy. Ale należy wziąć pod uwagę fakt, że ze względu na wyższe stężenie lek działa silniej. Dlatego czas na leczenie za pomocą synekodu może być znacznie skrócony, dlatego cena w tym przypadku ma względne znaczenie.

Dokonując wyboru między synodą a omnitusem, należy najpierw wziąć pod uwagę wiek pacjenta i siłę nabywczą. Nie ma innych istotnych kryteriów wyboru.

Sinekod lub neo codelac - co jest lepsze?

Innym tanim strukturalnym analogiem synecodu jest neo codelac. Różnica od synekodu polega na obecności formy pigułki. Wskazania, przeciwwskazania i działania niepożądane, zgodnie z instrukcjami, leki są takie same.

Codelac Neo produkuje Rosję, Sinekod - Szwajcaria.

Cena neo codelac (syrop 200 ml) jest o 100 rubli tańsza niż synoda w tej samej formie i objętości.

Wybór pacjentów prawdopodobnie zatrzyma się na neo codelac na następujących parametrach:

  • narzędzie jest tańsze o 100 rubli;
  • ma trzy formy: krople, syrop, tabletki;
  • producent krajowy (w celu wsparcia „ich”).

Pomimo podobieństwa narkotyków, staraj się pozostawić wybór lekarza, ponieważ Praktyczne doświadczenie specjalisty zawsze określi, który lek lub forma dawkowania jest najbardziej pomocny w każdym indywidualnym przypadku klinicznym.

Zalecamy czytanie - niedrogie, ale skuteczne syropy na kaszel.

Sinekod lub stoptussin - co wybierzemy?

Leki w składzie są nieco inne. Substancjami czynnymi stoptussiny są guaifenezyna i dihydrocytrynian butamiratu. Stoptussin odnosi się do leków o właściwościach wykrztuśnych i rozszerzających oskrzela.

Stoptussin ma złożone działanie o wyraźnym działaniu przeciwzapalnym. W przeciwieństwie do synekodu, lek ma dodatkową formę w postaci tabletek. Stoptussin produkowany w Czechach, synode - w Szwajcarii.

Według efektu terapeutycznego fundusze są bardzo podobne. Zaleta synekodu (kropli) jest zalecana od dwóch miesięcy życia niemowląt, stoptussin w tej samej postaci może być stosowany tylko od sześciu miesięcy.

Zdaniem wielu pacjentów sinecode skuteczniej tłumi uporczywy suchy kaszel, co szybko poprawia stan pacjenta.

Sinekod praktycznie nie wykazuje działania przeciwzapalnego, a stoptussin doskonale łagodzi stany zapalne.

W zależności od zebranej historii lekarz określa, czy lepiej przepisać - synodę czy stoptussin.

W cenie leków mają niewielkie różnice, stoptussin tańsze o około 50 rubli.

Co wybrać lek na kaszel

Erespal lub synodec - co jest lepsze?

W przeciwieństwie do synekodu, Erespal ma umiarkowane działanie przeciwskurczowe, przeciwhistaminowe i przeciw wysiękowe. Podstawą leku jest chlorowodorek fenspirydu, który ma zdolność do zatrzymania ośrodka kaszlu. Skutecznie rozcieńcza lepką plwocinę, eliminuje skurcz oskrzeli, łagodzi obrzęk tkanek.

Lista wskazań dla Erespala jest większa, oprócz chorób zapalnych dolnego układu oddechowego, jest również stosowana w otolaryngologii.

Erespal w syropie (150 ml) kosztuje 250 rubli. Sinekod (syrop 100 ml) kosztuje również 250 rubli. Z przedstawionych cen jasno wynika, że ​​Erespal jest tańszy, ponieważ w butelce znajduje się 50 ml więcej substancji leczniczych.

Kryterium wyboru między tymi czynnikami jest obecność procesu zapalnego. Jeśli on - wybór dla erespalom. Z bolesnym nieposkromionym kaszlem można dodać synekod.

Nie zaleca się samodzielnego kupowania tych leków, aby uniknąć pojawienia się efektów ubocznych.

Wniosek

Wybierając odpowiedniki dla synekodu, przede wszystkim powinieneś wziąć pod uwagę fakt, że musisz znaleźć lekarstwo, które jest w stanie powstrzymać obsesyjny suchy kaszel. Na przykład lek taki jak eraspal jest względnym analogiem, a nie ze wszystkimi patologiami pomoże wyeliminować uporczywy kaszel.

Leczenie każdego kaszlu należy rozpocząć od postawienia diagnozy, tak aby żadne leki przeciwkaszlowe nie mogły być podawane na ślepo, bez przynoszenia pożądanego rezultatu.

Jeśli pacjent nie ma możliwości skontaktowania się z lekarzem, konieczne jest wyraźne wybranie leku zgodnie z instrukcjami, gdzie szczególną uwagę należy zwrócić na badanie punktów „wskazań” i „przeciwwskazań”. Efekt leczenia powinien wystąpić w ciągu 2-3 dni, aw przypadku jego braku środek należy wymienić. Bądź ostrożny przy wyborze analogów!

Opinie pacjentów o synodzie i jego analogach

Valentine

Córki 7 lat. Chory z SARS. Miejscowy lekarz przepisał krople przeciwwirusowe, krztusiec, witaminy. Leczenie nie pomogło. Dziecko nadal kaszleło. Lekarz zmienił schemat leczenia i przepisał syrop ziołowy i augmentin. Minęło kolejne 7 dni, ale nie ma wyniku. Kaszel to ataki (na wymioty), gdy pojawiła się smuga krwi. Oczywiście byłem zszokowany i natychmiast zabrałem dziecko do pulmonologa dziecięcego.

Po usłyszeniu kaszlu córki lekarz postawił diagnozę w ciągu kilku minut - krztusiec. W tej chwili jesteśmy chorzy przez prawie 20 dni. Lek zaproponowano sinekod i groszek homeopatyczny Drosera. Ponadto lekarz zalecił, aby być na świeżym powietrzu. Po przepisanym leczeniu dziecko odzyskało zdrowie po 5 dniach.

Victoria

Jestem doświadczonym palaczem, a mój kaszel denerwuje wszystkich. Szczęście to „atakuje” w transporcie, miejscach publicznych, tj. gdzie kaszel jest nieprzyzwoity. Trudno jest stłumić drżenie kaszlu, łaskocze się w gardle, a skąpy śluz jest wydzielany z głębi dróg oddechowych.

Pomaga mi lek omnitus (zalecany przez sąsiedniego fisiologa). Jego działanie nie jest gorsze niż działanie synodu (testowane na sobie), a co najważniejsze, kosztuje mniej. Na tle przyjmowania tych leków kaszel jest znacznie stłumiony, oddychanie staje się łatwiejsze.

Oczywiście nie da się w pełni odzyskać, ale jest to zrozumiałe, trzeba rzucić palenie. Radzę, abyś wziął te leki do przyjaciół w nieszczęściu, zwłaszcza jeśli są narzekania na silny kaszel, a nawet wymioty.

Sinekod: lista tańszych analogów do zastąpienia leku dla osoby dorosłej i dziecka

C inekod - lek z grupy środków przeciwkaszlowych o działaniu bezpośrednim. Dostępne w postaci syropu i kropli do podawania wewnętrznego.

Jest to lek nie narkotyczny, działający centralnie. Jako składnik aktywny stosuje się cytrynian butamiratu.

Działanie farmakologiczne i wskazania do stosowania

Substancją czynną jest środek przeciwkaszlowy, który nie należy do alkaloidów opioidowych.

Butamirat hamuje ośrodki kaszlu, eliminuje napadowy kaszel, wywoływany przez choroby zakaźne i zapalne, nie wpływając na aktywność ośrodka oddechowego.

Otrzymywanie kropli lub syropu nie uzależnia i uzależnia od narkotyków.

Obserwuje się następujące efekty farmakologiczne:

  • Tłumienie kaszlu.
  • Zapewnienie bezpośredniego wpływu na ośrodki kaszlu.
  • Normalizacja oddychania.
  • Poprawa wskaźników, takich jak dostarczanie tlenu do krwi i zmniejszenie oporu dróg oddechowych.
  • Rendering efektu rozszerzającego oskrzela.

Ten ostatni pozwala na złagodzenie skurczów oskrzeli, zwiększenie ich światła, usunięcie plwociny, patogennych mikroorganizmów. Lek zmniejsza obrzęk błon śluzowych, normalizuje stan funkcjonalny gruczołów oskrzelowych.

Ze względu na działanie Sinekodu, wewnętrzna powierzchnia oskrzeli jest nawilżona, co ułatwia kaszel i poprawia ogólny stan.

Butamirat nie gromadzi się w tkankach i narządach wewnętrznych, okres półtrwania w fazie eliminacji trwa do 5-6,5 godziny. Składnik wydalniczy przenosi nerki.

Sinekod stosowany w kompleksowym leczeniu suchego kaszlu różnego pochodzenia:

  • W celu stłumienia odruchów kaszlowych spowodowanych badaniami diagnostycznymi (bronchoskopia).
  • Z ostrym i przewlekłym zapaleniem oskrzeli.
  • Aby wyeliminować ataki kaszlu spowodowane kokluszem.
  • Podczas kaszlu palacz.

Lek nie jest przeznaczony do samodzielnego leczenia, wymagana jest konsultacja z lekarzem.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Odbiór Sinekoda jest zabroniony na podstawie:

  • Indywidualna nietolerancja na składniki leku.
  • Krwotok płucny.
  • Krople nie zużywają do 2 miesięcy.
  • Syrop - do 3 lat.
  • W pierwszym trymestrze ciąży.
  • Podczas laktacji.
  • Nietolerancja fruktozy.

Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku kobiet w drugim i trzecim trymestrze ciąży, pacjentów z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, padaczką, chorobami wątroby i mózgu.

W rzadkich przypadkach lek powoduje rozwój niepożądanych reakcji ubocznych w postaci senności, nudności, biegunki, pokrzywki.

Lista tańszych analogów

Koszt Sinekodu w marcu 2018 r. Jest następujący:

  • Syrop 100 ml - od 220 rubli i 200 ml - od 330 rubli.
  • Krople 20 ml - od 350 rubli.

Następujące leki są tańszymi analogami Sinekodu:

  • „Codelak Neo” - od 155 rubli.
  • Omnitus - od 170 rubli.
  • „Stoptussin” - od 200 rubli.

Jeśli to konieczne, wybór substytutów zalecanych przez Sinekod przed skonsultowaniem się z lekarzem.

Dla dziecka rozważ listę takich analogów:

  • Syrop Omnitus (od 3 lat).
  • „Codelaka Neo” spada (od 2 miesięcy) I Soripa (od 3 lat).

Sinekod lub Omnitus - co jest lepsze?

Omnitus jest niedrogim analogiem leku Sinekod z suchym kaszlem o właściwościach przeciwkaszlowych, przeciwzapalnych, wykrztuśnych.

Pod wpływem działania butamiratu następuje poprawa saturacji krwi tlenem, zmniejszenie oporu w drogach oddechowych i łatwiejsze oddychanie.

Wskazany jest do suchego kaszlu różnego pochodzenia, a także podczas przygotowania do zabiegów chirurgicznych i diagnostycznych.

Mechanizm działania dwóch syropów jest podobny - składnik aktywny hamuje centrum kaszlu w rdzeniu przedłużonym i przyczynia się do tłumienia odruchu.

Omnitus i Sinekod różnią się formami uwalniania: oprócz postaci płynnej Omnitus występuje również w postaci tabletek do wewnętrznego podawania 20 i 50 mg, co może być wygodniejsze dla dorosłych grup pacjentów.

Jeśli chodzi o stężenie substancji czynnej, istnieje również podwójna różnica:

  • Syrop Sinekod zawiera 1,5 mg butamiraty w 1 ml.
  • Omnitus - 0,8 w 1 ml.

Wiarygodne dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania w drugim i trzecim trymestrze ciąży nie zostały przedstawione.

Dlatego tylko lekarz może przepisać lek, biorąc pod uwagę stosunek korzyści do matki i szkody dla płodu. W pierwszym trymestrze ciąży i podczas laktacji będziesz musiał powstrzymać się od przyjmowania obu leków.

Podczas leczenia małych dzieci preferowane są krople Synekodu, ponieważ są one dozwolone już od 2 miesięcy. Tabletki Omnitus w dawce 20 mg są dopuszczalne tylko w wieku od 6 lat i są bardziej odpowiednie do alergii z nietolerancją smaków i substancji słodzących, które są częścią syropów.

Cena Sinekodu jest wyższa i nie należy zapominać o ilościowej zawartości substancji czynnej, która jest dwukrotnie wyższa od stężenia Omnitus.

Lekarz pomoże Ci wybrać odpowiedni lek dla każdej kategorii pacjentów, biorąc pod uwagę indywidualne cechy ciała i związane z nim choroby.

Sinekod lub Codelac Neo

Codelac Neo jest rosyjskim analogiem synec Synecod, obydwu leków przeznaczonych do tłumienia suchego kaszlu i zawierających cytrynian jako składnik aktywny.

Producentem Codelac jest firma farmaceutyczna Pharmstandard, Rosja, Sinekoda - Novartis, Szwajcaria. Codelac Neo jest podobnym lekiem o niższym koszcie.

  • Oba leki działają selektywnie i oddziałują wyłącznie na ośrodki kaszlu: blokuje się impulsy nerwowe, zmniejsza się podrażnienie błony śluzowej dróg oddechowych i osoba przestaje kaszleć.
  • Zarówno Sinekod, jak i Codelac Neo są używane do eliminacji suchego, wyniszczającego kaszlu, który towarzyszy zapaleniu krtani i początkowym etapom ostrych infekcji wirusowych układu oddechowego.
  • Ilościowa zawartość substancji czynnej w lekach jest taka sama. Krople - odpowiednik analogu Sinekodu dla dzieci od 2 miesiąca życia jest podawany w objętości 20 ml, a syropy - po 100 i 200 ml.

Jeśli chodzi o różnice, w Codelak Neo istnieje większa różnorodność form dawkowania: oprócz syropu i kropli do użytku wewnętrznego, lek jest również wytwarzany w postaci tabletek o zmodyfikowanym uwalnianiu 50 mg.

Ta postać dawkowania jest bardziej znana i wygodna dla dorosłych pacjentów, którzy mogą brać ze sobą lek do pracy lub podróży bez obawy, że wycieknie butelka syropu.

  • Codelac Neo w postaci tabletek jest przeznaczony do leczenia pacjentów od 18 lat.
  • Ze względu na zmodyfikowane uwalnianie składnika aktywnego obserwuje się wzrost czasu działania leku do 12 godzin.
  • Tabletki są łatwe w użyciu: aby osiągnąć optymalny efekt, wystarczy wziąć tylko 2 sztuki dziennie. Dla porównania: syrop jest zalecany do stosowania do 4 razy dziennie.

Zaletą Codelak Neo jest nie tylko dostępność dodatkowej, wygodniejszej dla dorosłych postaci dawkowania, ale także fakt, że ten analog jest tańszy niż Sinekod.

Stoptussin lub Sinekod

Stoptussin jest lekiem złożonym, substytutem Sinekoda, który oprócz butamiratu zawiera także gwajafenezynę.

Lek ma szerszy zakres aktywności farmakologicznej: ze względu na dodatkową substancję następuje wzrost wydzielania gruczołów oskrzelowych i zmniejszenie lepkości śluzu.

Z takim składem na rynku farmaceutycznym są tabletki i krople do podawania wewnętrznego. Istnieje również inna postać dawkowania - fito syrop Stoptussin, który jako substancje czynne zawiera ekstrakty babki lancetowatej i tymianku.

Analog jest zalecany do stosowania w ostrym i przewlekłym zapaleniu oskrzeli i tchawicy, astmie oskrzelowej, zapaleniu oskrzeli i płuc, kokluszu. Warto powstrzymać się od stosowania leków w pierwszym trymestrze ciąży i karmienia piersią, w okresie miastenii, nietolerancji aktywnych składników.

Konieczne jest wzięcie pod uwagę limitu wieku przy stosowaniu określonej postaci dawkowania:

  • tabletki są zatwierdzone dla pacjentów od 12 lat;
  • krople - od 6 miesięcy;
  • syrop - od 12 miesięcy.

W przeciwieństwie do Stoptussina, Sinekod nie wykazuje właściwości mukolitycznych, substancja czynna bezpośrednio wpływa na ośrodki kaszlu i tłumi odruch.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo stosowania u dzieci, Sinekod jest dozwolony od 2 miesięcy, podczas gdy powinieneś powstrzymać się od stosowania kropli Stoptussin przez okres do sześciu miesięcy. Należy porzucić kobiety w ciąży (zwłaszcza w pierwszym trymestrze) i karmiące piersią za pomocą obu leków.

Erespal lub Sinekod

Erespal to lekarstwo francuskie, które nie jest dokładnym analogiem strukturalnym Sinekodu, ale wydaje się podobne w niektórych wskazaniach. Lek występuje w postaci tabletek i syropu.

Instrukcja użycia leku Erespal:

  • Właściwości przeciwzapalne i przeciwzapalne.
  • Zmniejszona produkcja substancji zaangażowanych w rozwój reakcji zapalnych.
  • Działanie przeciwskurczowe.
  • Zmniejszone wydzielanie gruczołów oskrzelowych.

Lek jest przepisywany w chorobach dolnych dróg oddechowych:

  • Zapalenie błony śluzowej nosa i gardła.
  • Rinotracheobronchitis.
  • Zapalenie ucha i zapalenie zatok o różnym pochodzeniu, w tym alergiczne.
  • Zapalenie oskrzeli.
  • Skomplikowana i izolowana astma oskrzelowa.
  • Odra, koklusz, grypa z objawami oddechowymi.
  • Nietolerancja na składniki aktywne lub pomocnicze.
  • Tabletki: wiek do 14 lat.
  • Syrop jest przepisywany od urodzenia.
  • Wybór dawki zależy od masy ciała pacjenta.
  • Czas trwania leczenia: do 1 miesiąca.
  • Lek jest lepszy do stosowania podczas głównego posiłku.
  • Tabletki, 20 szt. - od 360 rubli.
  • Syrop 150 ml - od 270 rubli.
  • Syrop 200 ml - od 430 rubli.

Leki różnią się mechanizmem działania, lista wskazań i zakres skutków farmakologicznych Erespala są szersze: lek pomoże poradzić sobie z zapaleniem ucha i zatok, objawami reakcji alergicznych, dodatkowo będzie miał działanie rozkurczowe.

Takie leki nie powinny być stosowane razem ze względu na ryzyko niepożądanych reakcji ciała.

Co jest lepsze - Sinekod czy Ascoril?

Ascoril - indyjski lek o składzie trójskładnikowym, który ma zarówno działanie rozszerzające oskrzela, jak i działanie wykrztuśne.

  • Ze względu na salbutamol obserwuje się złagodzenie skurczu oskrzeli, zmniejszenie oporu dróg oddechowych i zwiększenie pojemności płuc.
  • Bromheksyna wykazuje właściwości mukolityczne.
  • Gvayfenezin pomaga zmniejszyć napięcie powierzchniowe plwociny, przyspiesza proces odkrztuszania i wydalania. Ten składnik przekształca suchy kaszel w mokry.

Ascoril jest produkowany w postaci tabletek i syropów, których stosowanie jest wskazane w przypadku chorób, którym towarzyszy trudna do oddzielenia lepka wydzielina:

  • Astma oskrzelowa.
  • Zapalenie tchawicy i oskrzeli.
  • Gruźlica płuc.
  • Rozedma płuc
  • Krztusiec.
  • Pylica płuc.
  • Obturacyjne zapalenie oskrzeli

Tabletki Ascoril mogą być przyjmowane od 6 lat, a syrop jest zalecany dla dzieci młodszych. Lek nie powinien być stosowany, jeśli występuje nadwrażliwość, tachyarytmii, zapalenie mięśnia sercowego, jaskrę, nadczynność tarczycy, wady serca, niewyrównanej cukrzycy, zaostrzenie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy w okresie ciąży i karmienia piersią, jaskra, nerek i niewydolności wątroby.

Na tle stosowania Ascoril istnieje prawdopodobieństwo rozwoju: zawroty głowy, wzmożona nerwowość, drgawki, senność, zaburzenia snu, drżenia, zaburzenia stolca, zwiększona częstość akcji serca, pogorszenie wrzodów żołądka. Możliwe jest również zabarwienie moczu na różowo.

Spektrum aktywności farmakologicznej Ascoril jest wyższe i lek ma dużą liczbę wskazań do przyjęcia ze względu na jego rozszerzony skład.

Jeśli Sinekod po prostu eliminuje odruch kaszlowy, Ascoril pozwala uzyskać gruby, trudny do oddzielenia sekret i przekształcić suchy kaszel w mokry.

Sinekod lub Gerbion

Herbion to lek ziołowy od słoweńskiej firmy KRKA. Aby wyeliminować suchy kaszel, zaleca się stosowanie syropu, który zawiera ekstrakt z babki lancetowatej.

Herbion wykazuje właściwości przeciwzapalne i bakteriostatyczne, pomaga zwalczać kaszel palacza. Akceptacja syropu jest dozwolona dla dzieci od 2 lat.

Sinekod i Gerbion różnią się mechanizmem działania. Zaleca się, aby pacjenci, którzy preferują składniki ziołowe w składzie leków, zwracali uwagę na Gerbion.

Tanie analogi Sinekoda - lista z cenami, porównanie wydajności

Sinekod to skuteczny lek o działaniu rozszerzającym oskrzela. Dzięki niemu można uzyskać działanie przeciwkaszlowe i przeciwzapalne. Jednak w niektórych przypadkach osoba nie może korzystać z tego narzędzia. Powodem może być nietolerancja składników lub wysoka cena. W takiej sytuacji analogi są tańsze niż Sinekod.

Opis leku

Działanie przeciwkaszlowe leku jest związane z aktywnością głównego składnika, leczniczego, który wpływa na ośrodek kaszlu. Przy silnych atakach suchego kaszlu substancja blokuje określony ośrodek w mózgu.

Po przeniknięciu do ciała Sinekod jest wchłaniany w jelicie cienkim.

Maksymalna zawartość substancji jest obserwowana 1 godzinę po aplikacji. Składniki aktywne nie gromadzą się w strukturze narządów wewnętrznych.

Sinekod jest uwalniany w ramach kompleksowego leczenia zapalenia oskrzeli i płuc, które charakteryzują się suchym kaszlem. Kluczowe wskazania do otrzymywania funduszy obejmują:

  • Kaszel palacza;
  • Zapalenie oskrzeli;
  • Krztusiec;
  • Operacje i bronchoskopia.

Przejrzyj tanie analogi

Koszt Sinekodu nie odpowiada wszystkim pacjentom. Tak więc 200 ml syropu tej substancji kosztuje około 300-400 rubli. Ponieważ wiele osób szuka tańszych alternatyw. Główne analogi leku obejmują:

  • Erespal - 150 ml syropu kosztuje 220 rubli;
  • Omnitus - cena 200 ml syropu wynosi około 170 rubli;
  • Bronhitusen vramed - 125 ml syropu kosztuje 70 rubli;
  • Codelac - 200 ml syropu można kupić za 240 rubli;
  • Stoptussin - 100 ml syropu kosztuje 220 rubli;
  • Bronchoton - 125 ml syropu można kupić za 70 rubli;
  • Grippocytron-broncho - 200 ml syropu kosztuje 120 rubli.

Sinekod lub Omnitus

Wybierając leki na kaszel, należy wziąć pod uwagę charakter tego objawu. Kiedy suchy kaszel, należy użyć leków, aby zwiększyć ilość i rozcieńczyć sekret, podczas gdy na mokro - wykrztuśne substancje są pokazane.

W niektórych sytuacjach kaszel jest dość specyficzny. W takim przypadku wymagana jest bardziej szczegółowa diagnoza.

Wybierając Cinekod lub Omnitus, warto wziąć pod uwagę, że substancje te mają podobny efekt. Mają wpływ na centrum kaszlu, co pozwala radzić sobie z bolesnymi atakami.

Głównym składnikiem leków jest cytrynian butamirata. Oznacza to, że leki są uważane za analogi strukturalne.

Ze względu na swój skład leki przyczyniają się do tłumienia kaszlu, poprawiają przepływ tlenu do krwi, pomagają rozszerzać oskrzela i zmniejszają opór oskrzeli.

Jedyną różnicą między tymi lekami jest forma uwalniania. Sinekod nie jest produkowany w postaci tabletek, podczas gdy Omnitus jest produkowany w postaci tabletek zawierających 20 i 50 mg każdego składnika aktywnego.

W tym przypadku Sinekod można kupić w postaci kropli dla dzieci. Omnitus nie jest produkowany w tej formie. Dlatego Sinekod jest częściej stosowany w pediatrii.

Zauważalna różnica występuje również w stężeniu tych leków. Sinekod ma dwukrotnie większą zawartość substancji czynnej. Dla pozostałych parametrów leki całkowicie pokrywają się.

Codelac Neo

Wiele osób jest zainteresowanych: Codelac lub Sinekod - który z nich jest lepszy? Substancje te są również uważane za analogi strukturalne, więc mają taki sam wpływ na organizm. Kluczową różnicą w stosunku do Codelak jest wersja tabletu.

Jeśli przeanalizujesz instrukcje, zobaczysz, że wskazania, skutki uboczne i ograniczenia tych funduszy są całkowicie takie same.

Koszt Codelac jest o 100 rubli tańszy niż Sinekod. Przy wyborze konkretnej substancji najczęściej wybiera się analog, gdy suchy kaszel.

Główne zalety Codelac obejmują:

  • Obecność 3 postaci dawkowania - tabletki, syrop i krople;
  • Niższy koszt;
  • Rosyjski producent.

Sinekod lub Stoptussin - co jest lepsze

Przy wyborze Stoptussin lub Sinekod ważne jest, aby zrozumieć, że leki mają pewne różnice w składzie. Tak więc aktywnymi składnikami Stoptussinu są butamirat dihydrocytrynian i guaifenezyna. Ten lek należy do grupy leków o właściwościach wykrztuśnych i rozszerzających oskrzela.

Stoptussin ma złożony efekt i charakteryzuje się wyraźnymi właściwościami przeciwzapalnymi. Ten lek jest również dostępny w postaci tabletek.

Jeśli wierzysz w opinie pacjentów, należy pamiętać, że Sinekod z powodzeniem radzi sobie z bolesnym suchym kaszlem. Szybko przywraca stan pacjenta. Jednocześnie Sinekod nie ma prawie żadnych właściwości przeciwzapalnych, podczas gdy Stoptussin radzi sobie z zapaleniem.

Lekarz powinien wybrać konkretny lek w zależności od obrazu klinicznego patologii. Po kosztach występują również niewielkie różnice. Tak więc Stoptussin będzie tańszy o 50 rubli.

Erespal

Wybierając Sinekod lub Erespal, należy wziąć pod uwagę, że drugi lek ma wiele dodatkowych cech.

Narzędzie ma działanie przeciwskurczowe i przeciwpotowe. Ponadto lek ma właściwości przeciwhistaminowe.

Erespal ma szerszą listę wskazań. Oprócz zapalenia dolnych dróg oddechowych narzędzie może być stosowane w otolaryngologii. Jeśli porównasz koszt leków, 150 ml Erespala kosztuje 250 rubli. Za te same pieniądze można kupić 100 ml Synekodu.

Głównym parametrem wyboru jest obecność stanu zapalnego. Jeśli jest obecny, należy dać pierwszeństwo Erespalu. Jeśli pacjent ma bolesny kaszel, należy użyć Synecode.

Sinekod lub Ascoril - co wybrać

Wybierając Sinekod lub Ascoril, musisz przeanalizować różnice w kompozycji. Tak więc Ascoril jest lekiem złożonym, który zawiera 3 składniki aktywne jednocześnie. Należą do nich Salbutamol, Gvayfenezin i Bromhexin.

Ze względu na obecność tych substancji lek ma właściwości mukolityczne, rozszerzające oskrzela i wykrztuśne.

Lek zaleca się przyjmować ostre i przewlekłe patologie układu oddechowego, którym towarzyszy kaszel i obturacja oskrzeli. Najczęściej Ascoril jest używany do takich wskazań:

  • Paracoclusum;
  • Astma oskrzelowa;
  • Zapalenie płuc;
  • Zapalenie oskrzeli;
  • Zapalenie tchawicy i oskrzeli;
  • Gruźlica płuc.

Bronholitin

Przy wyborze tych leków należy wziąć pod uwagę ich skład. Tak więc Bronholitin zawiera efedrynę, alkaloid olejek z glaucyny i bazylii.

Narzędzie radzi sobie z kaszlem i może być stosowane w leczeniu dzieci powyżej 3 lat. Jednak samoleczenie jest surowo zabronione.

Lek prowadzi do ekspansji drzewa oskrzeli i tłumi obrzęk z powodu tłumienia kaszlu. Szybkość działania na ciało Bronholitin jest jednym z najskuteczniejszych leków.

Ważne jest jednak, aby pamiętać, że lek jest uważany za wysoce toksyczny. Dlatego zabronione jest przekraczanie zalecanej dawki. Średni koszt substancji wynosi 80-110 rubli.

Libexin

Przy wyborze tych narzędzi należy przeanalizować ich właściwości. Tak więc Libexin ma działanie miejscowo znieczulające i przyczynia się do ekspansji oskrzeli. Lek nieznacznie zmniejsza aktywność ośrodka oddechowego. Może być stosowany, gdy pojawia się nieproduktywny kaszel o innym charakterze.

Lek jest przepisywany w przypadku patologii oskrzeli i płuc o ostrym lub przewlekłym charakterze, którym towarzyszy naruszenie usuwania plwociny. Libexin to skuteczny analog Sinekodu. Jest produkowany w postaci syropu dla dzieci i może być stosowany od 2 lat.

Herbion

Wielu pacjentów interesuje się tym, co lepiej wybrać - Sinekod lub Gerbion.

Leki te są mało analogiczne, ponieważ mają różne właściwości.

Dlatego lekarz powinien przepisać konkretny środek.

Sinekod to skuteczny lek, który pomaga radzić sobie z suchym kaszlem.