Główny / Zapobieganie

Czy mogę jednocześnie przyjmować analginum z papaweryną i dimedrolem?

Zarówno analgin, jak i papaweryna oraz difenhydramina - leki przepisywane na zespół bólowy, skurcze (żółciowe, jelitowe, kolka nerkowa), podwyższona temperatura ciała. Mają działanie przeciwbólowe, rozkurczowe, przeciwgorączkowe, przeciwalergiczne, uspokajające.

Cechy narkotyków

Analgin (aktywny składnik metamizol) jest nie narkotycznym lekiem przeciwbólowym. Ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, zmniejsza gorączkę w gorączkowych warunkach.

Stosuje się go na bóle głowy, bóle zębów, nerwobóle, bóle spastyczne - kolkę żółciową, chorobę kamieni nerkowych, hipertermię na tle ARVI.

Papaweryna jest alkaloidem makowym, który działa przeciwskurczowo na mięśnie gładkie naczyń, woreczek żółciowy, macicę, żołądek, jelita. Jest stosowany w nadciśnieniu tętniczym w celu rozszerzenia naczyń, łagodzenia bólu w kolce jelitowej, zapaleniu żołądka, dyskinezie żółciowej.

Difenhydramina jest lekiem przeciwhistaminowym do leczenia chorób alergicznych (pokrzywka, astma oskrzelowa, pyłkowica). Ma również działanie uspokajające i hipnotyczne. Ma działanie przeciwzapalne dzięki blokowaniu receptorów histaminowych H1.

Dlaczego jest przepisany razem?

Efekt przy jednoczesnym użyciu jest wzmocniony. Difenhydramina zapobiega reakcji alergicznej na preparaty mieszaniny litycznej i wzmacnia działanie Analgin.

Jak działać na ciele?

Mają działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne.

Wskazania do użycia

Kolka (żółciowa, nerkowa, jelitowa), migrena, zatrzymanie przełomu nadciśnieniowego, ostra infekcja wirusowa układu oddechowego, zapalenie płuc, gruźlica wysokotemperaturowa, bóle menstruacyjne, zapalenie trzustki.

Jak wziąć Analgin z papaweryną i difenhydraminą?

Użyj 1 ampułkę roztworu do dożylnego podania każdego produktu leczniczego i zbierz go w jednej strzykawce 5 ml.

Funkcje aplikacji

Ciąża i laktacja

Przeciwwskazane. Matkom karmiącym zaleca się zaprzestanie karmienia podczas leczenia.

Wiek dzieci

Komarovsky nie zaleca Analgin dla dzieci ze względu na jego działanie toksyczne. Zabronione dawkowanie powyżej 500 mg metamizolu dla dzieci w wieku poniżej 10 lat.

Zaawansowany wiek

Konieczne jest monitorowanie stanu wątroby, nerek po podaniu leków dożylnie, domięśniowo.

Skutki uboczne Analgin z Papaverine i Dimedrol

Metamizol: uszkodzenie wątroby, reakcje alergiczne, agranulocytoza, obrzęk naczynioruchowy.

Papaweryna: zmniejszenie ciśnienia, alergia, zawroty głowy.

Substancja czynna Dimedrol - difenhydramina powoduje ogólne osłabienie, senność.

Przeciwwskazania do stosowania Analgin z Papaverine i Dimedrol

Wątroba, niewydolność nerek, ciąża, karmienie, astma oskrzelowa.

Wpływ na jazdę

Wszystkie preparaty mieszaniny mogą wpływać na stężenie. Dimedrol ma efekt hipnotyczny, dlatego połączenie jest przeciwwskazane dla kierowców i osób zarządzających złożonym sprzętem.

Interakcja z innymi lekami

Metamizol zwiększa hepatotoksyczność innych leków, barbiturany osłabiają jego działanie. Amitryptylina, doustne środki antykoncepcyjne prowadzą do zwiększenia koncentracji. Niezgodne z środkami nieprzepuszczającymi promieniowania. Zwiększa aktywność antykoagulantów, osłabia działanie cyklosporyny.

Papaweryna wzmacnia działanie leków przeciwnadciśnieniowych, zmniejsza efekt terapeutyczny lewodopy. Analgin i NVPS zwiększają działanie przeciwskurczowe.

Dimedrol wzmacnia działanie antycholinergiczne holinoblokatorov.

Kompatybilność z alkoholem

Mieszanina jest niekompatybilna z alkoholem etylowym.

Przedawkowanie

Występuje wzrost działań niepożądanych, możliwa śpiączka, niewydolność wątroby. Leczenie - dializa otrzewnowa, wymuszona diureza, za pomocą tabletek - płukanie żołądka przez rurkę.

Warunki sprzedaży aptek

Recepta.

Warunki przechowywania

Temperatura przechowywania - nie wyższa niż 25 ° С.

Okres trwałości

Dimedrol (roztwór) - 4 lata, Papaweryna - 2 lata, Analgin - 3 lata.

Analogi

Jest połączony lek - Pentalgin, zawierający przeciwgorączkowy paracetamol, przeciwskurczowy lek Drotaverinum i przeciwhistaminowy, feniraminę.

Cena narkotyków

Analgin w ampułkach kosztuje 60 rubli. na 10 ampułek Cena Dimedrol - 25 rubli. Papaverina - 64 rubli.

Recenzje

Podczas miesiączki wystąpił silny ból. Lekarz karetki zrobił zdjęcie triady - było lepiej.

Było zapalenie płuc. Przepisano lityczną mieszaninę w celu zmniejszenia ciepła, a duszność zniknęła.

Vlasova N.E., lekarz ratunkowy

Z wysoką gorączką, kolką żółciową, nadciśnieniem tętniczym, bolesną miesiączką u kobiet, stosujemy kombinację przeciwskurczową, przeciwbólową i przeciwhistaminową. Pomaga szybko.

Nikolaev PV, chirurg

W przypadku kolki zawsze przepisujemy triadę, aby złagodzić ból, uspokoić pacjenta, rozluźnić drogi żółciowe lub moczowody.

Analgin Papaverine Dimedrol w jednej strzykawce

Analgin + Dimedrol + Papaverin

Połączenie Dimedrolu z analginum i lekami przeciwalergicznymi

Połączenie leków w „triadzie” uważa się za uniwersalne w przypadku udzielania pierwszej pomocy w przypadku wielu patologii. W chorobach chirurgicznych papaweryna z difenhydraminą i analginum pomaga zahamować zespół bólowy poprzez rozluźnienie mięśni przewodów, odcinków dróg moczowych i jelit. Dzięki Dimedrolowi możliwe jest znaczne złagodzenie objawów ostrych patologii chirurgicznych, urologicznych i ginekologicznych. Pozwala ci uspokoić pacjenta. Analgin może zastąpić aspirynę, jeśli jest dostępna jako zastrzyk.

Skład triady, dawkowanie leków

Skład triady obejmuje trzy leki farmakologiczne, które są wyjątkowo tanie, stosunkowo mało skutków ubocznych, a także szybki początek działania. Należą do nich analgin, difenhydramina i papaweryna.

Dawka dipyronu w mieszaninie wynosi 2 ml 50% roztworu. Dawka Dimedrolu - 1 ml 1% roztworu. Dawkowanie papaweryny - 2 ml - 2% roztwór.

Pełnoprawny analog Dimedrolu, który nie ma centralnego efektu, # 8212; jest to loratadyna, znana pod nazwą handlową claritin. Ten lek należy do klasy II generacji blokerów histaminy. W tej samej kategorii do leczenia alergii obecne są fencarol, peritol, diazolina i simprex. Najbardziej skuteczni w tej chwili są przedstawiciele trzeciej generacji blokerów receptorów histaminowych: cytiryzyna, desloratadyna, feksofenadyna. Ponadto loratadyna pozostaje jednym z najczęściej stosowanych leków do leczenia każdego rodzaju alergii.

Autor artykułu: Alina Samsonov

Analgin + Dimedrol + Papaverin

Połączenie Dimedrolu z analginum i lekami przeciwalergicznymi

Połączenie leków w „triadzie” uważa się za uniwersalne w przypadku udzielania pierwszej pomocy w przypadku wielu patologii. W chorobach chirurgicznych papaweryna z difenhydraminą i analginum pomaga zahamować zespół bólowy poprzez rozluźnienie mięśni przewodów, odcinków dróg moczowych i jelit. Dzięki Dimedrolowi możliwe jest znaczne złagodzenie objawów ostrych patologii chirurgicznych, urologicznych i ginekologicznych. Pozwala ci uspokoić pacjenta. Analgin może zastąpić aspirynę, jeśli jest dostępna jako zastrzyk.

Skład triady, dawkowanie leków

Skład triady obejmuje trzy leki farmakologiczne, które są wyjątkowo tanie, stosunkowo mało skutków ubocznych, a także szybki początek działania. Należą do nich analgin, difenhydramina i papaweryna.

Dawka dipyronu w mieszaninie wynosi 2 ml 50% roztworu. Dawka Dimedrolu - 1 ml 1% roztworu. Dawkowanie papaweryny - 2 ml - 2% roztwór.

Pełnoprawny analog Dimedrolu, który nie ma centralnego efektu, # 8212; jest to loratadyna, znana pod nazwą handlową claritin. Ten lek należy do klasy II generacji blokerów histaminy. W tej samej kategorii do leczenia alergii obecne są fencarol, peritol, diazolina i simprex. Najbardziej skuteczni w tej chwili są przedstawiciele trzeciej generacji blokerów receptorów histaminowych: cytiryzyna, desloratadyna, feksofenadyna. Ponadto loratadyna pozostaje jednym z najczęściej stosowanych leków do leczenia każdego rodzaju alergii.

Autor artykułu: Alina Samsonov

Korzystanie z Analgin z Dimedrolem w celu obniżenia temperatury

Action Analgin i Dimedrol

Difenhydramina odnosi się do leków przeciwhistaminowych, które mają wyraźne działanie uspokajające. Ponadto lek ma słabe działanie przeciwzapalne.

Należy zauważyć, że Analgin z Dimedrolem ma szereg ograniczeń w postaci wrzodu żołądka, cukrzycy i astmy oskrzelowej. Również difenhydramina i analgin mogą powodować poważne odwodnienie organizmu, dlatego po wstrzyknięciu insuliny należy spożyć co najmniej jedną szklankę płynu.

Aplikacja Dimedrol i Analgin

Jeśli Analgin z Dimedrolem jest nieobecny w postaci rozwiązania, możliwe jest stosowanie leków w postaci tabletek. Ważnym warunkiem jest obserwacja dokładnej dawki, która zależy od wieku i wagi dziecka lub dorosłego.

Jeśli pacjent zamierza wprowadzić zastrzyk przeciwgorączkowy preparatu Analgin w wysokiej temperaturze, należy go przyjąć w dawce stu miligramów. Następnie dodaje się difenhydraminę w jednym gramie. Mieszanina jest dokładnie wstrząśnięta.

Gdy Analgin zostanie umieszczony z Dimedrolem, dawka gotowej mieszanki powinna wynosić jeden mililitr. W ciągu dnia wstrzyknięcie w wysokiej temperaturze można wykonać tylko dwa razy.

Jeśli z jakiegoś powodu pacjent nie może wstrzyknąć leku, możesz wziąć otrzymany roztwór do środka. Ale warto zauważyć, że działanie leku w takiej sytuacji będzie wolniejsze.

Aby podać zastrzyk osobie dorosłej lub dziecku, musisz przestrzegać szeregu zaleceń.

  1. Weź nową strzykawkę i użyj jej do wybrania pierwszej Analgin, a następnie difenhydraminy. Dobrze wstrząśnij.
  2. Powoli wstrzyknąć mieszaninę do tkanki mięśniowej i zastosować wacik.

Jeśli procedura musi zostać powtórzona, można to zrobić dopiero po sześciu godzinach.

Korzystanie z Analgin, Dimedrol z Papaverine lub No-Spa

Następnie lekarze uciekają się do innej metody. Aby wyeliminować skurcz i ekspansję naczyń, zobowiązuje się mix Analgin, Dimedrol, Papaverin. Trzeci składnik działa jak środek przeciwskurczowy. W medycynie to rozwiązanie nazywa się mieszaniną lityczną. Zastrzyk umożliwia usunięcie ciepła w ciągu kilku minut.

Do przygotowania roztworu potrzebne będą dwa mililitry Analginu, jeden mililitr Dimedrolu i dwa mililitry Papaweryny. Ta dawka jest wskazana dla dorosłych i dzieci starszych niż dwanaście lat.

Jeśli zastrzyk jest podawany dziecku, należy dodać Analgin w połowie.

Jeśli składniki są obecne tylko w postaci tabletek, to Analgin, Dimedrol, No-shpa mogą być włączone do roztworu.

Należy zauważyć, że mieszanina lityczna Analgin, papaweryna z difenhydraminą może powodować występowanie działań niepożądanych:

W pediatrii papaweryna i analginina są stosowane tylko w skrajnych przypadkach, gdy wysoka temperatura utrzymuje się dość długo i niesie zagrożenie dla życia dziecka.

Redukcja ciepła za pomocą łagodnych metod

Analgin z papaweryną stawia dzieci tylko w ekstremalnych sytuacjach. Jeśli odczyty temperatury nie przekraczają 39,6 stopni i są przechowywane przez trzy do czterech dni, możesz skorzystać z bardziej łagodnych metod.

Również jako skuteczny lek przeciwgorączkowy u dzieci można stosować tę samą kombinację Paracetamolu i Ibuprofenu. Wystarczy podać na przykład syrop Paracetamol i włożyć świeczkę Nurofena w pięć minut. Lub zrób to inaczej. Podaj syrop Ibuprofen i zapal świecę Tsefecon. Zaleca się stosowanie takiej kombinacji nie więcej niż dwa razy dziennie.

Ze skurczem naczyń skutecznym połączeniem będzie paracetamol, No-spa i Suprastin. Paracetamol działa jako lek przeciwgorączkowy. Suprastin, jako lek przeciwhistaminowy, usuwa obrzęki z tkanek, ułatwia oddychanie i działa uspokajająco. No-shpa działa jak spazmatyczny, który rozszerza naczynia krwionośne i zapewnia Paracetamol z pełnym dostępem do procesu zapalnego.

Małe zalecenia dotyczące stosowania leków

Wielu rodziców skarży się na to, że Paracetamol i Ibuprofen są nieskuteczne w obniżaniu temperatury u dzieci. Wpływ leku zależy od przyczyny choroby.

Świece Nurofen również nie zawsze są skuteczne, ponieważ rodzice nie przestrzegają przepisanej dawki. Wkładanie świec powinno opierać się na wieku dziecka.

Ibuprofen ma również właściwości przeciwzapalne, które pozwalają zatrzymać proces zapalny i obniżyć temperaturę do normalnego poziomu.

Ale jeśli choroba u dziecka jest spowodowana infekcją bakteryjną, żadne leki przeciwgorączkowe nie pomogą. W takiej sytuacji wymaga obowiązkowego stosowania antybiotyków.

Połączenie Analgin i Dimedrol i Papaverine jest najczęściej stosowane w warunkach stacjonarnych, gdy wskaźniki temperatury utrzymują się powyżej 39,6 przez kilka dni.

Kompatybilność Dimedrol, Analgin i Papaverina

Difenhydramina i Analgin i Papaverine - mieszanina łagodząca ból, reakcję zapalną, skurcz mięśni gładkich. Jest stosowany do zapalenia trzustki, gorączki, bolesnych miesiączek. Lekarze tej kombinacji w jednej strzykawce nazywani są triadą.

Difenhydramina i Analgin i Papaverine - mieszanina łagodząca ból, reakcję zapalną, skurcz mięśni gładkich.

Akcja

Analgin

Jest to przeciwgorączkowy, nie narkotyczny środek przeciwbólowy. Metamizol zmniejsza temperaturę ciała, a także hamuje przewodzenie bólu. Ma właściwości przeciwzapalne. Jest używany do bólów głowy, gorączki, urazów.

Papaweryna

Myotropic przeciwskurczowe. Zmniejsza wchłanianie kationów wapnia do komórki, zmniejszając jej pobudliwość. Blokuje aktywność enzymu gładkich miocytów fosfodiesterazy. Rozluźnia warstwę mięśniową naczyń, macicy, jelit, dróg żółciowych, zwieracza Oddiego, oskrzeli. Eliminuje ból w kolce żółciowej i nerkowej, zapalenie trzustki, skurcze macicy w krytycznych dniach.

Jest stosowany do zapalenia żołądka, wrzodu dwunastnicy w celu złagodzenia bólu. Przeznaczony do łagodzenia przełomu nadciśnieniowego - obniża ciśnienie krwi ze względu na zmniejszenie całkowitego oporu naczyń obwodowych.

Ponadto papaweryna może być stosowana do hemoroidów. Przeczytaj więcej na ten temat tutaj.

Difenhydramina

Lek przeciwalergiczny. Jest blokerem receptorów histaminowych H1. Z tego powodu zmniejsza zwiększoną przepuszczalność naczyń histaminowych podczas reakcji nadwrażliwości.

Zmniejsza kwasowość żołądka, który jest stosowany do łagodzenia bólu w nadkwaśnym zapaleniu żołądka i wrzodzie żołądka. Ma efekt hipnotyczny. Hamuje ośrodkowy układ nerwowy, zapewniając działanie uspokajające.

Jest stosowany do wstrząsu anafilaktycznego, astmy oskrzelowej.

Analgin + Dimedrol + Papaverin

Połączenie Dimedrolu z analginum i lekami przeciwalergicznymi

Difenhydramina i papaweryna pozostają najczęściej stosowanymi lekami, co wiąże się z niskim kosztem leków i szybkim początkiem działania. A wraz z nimi zastosowano analgin, który jest częścią „triady” wtrysku. Ta mieszanka jest używana w szpitalu medycznym i na pogotowiu. Domięśniowo „triada” do wstrzykiwań domięśniowych, która pozwala przyspieszyć początek pożądanego efektu.

Triada jest stosowana u pacjentów chirurgicznych, urazowych i terapeutycznych. Kompozycja do wstrzykiwań z powodu analgenu ma niewyjaśniony efekt przeciwbólowy i jest również skuteczna przeciwko temperaturze. Difenhydramina jest blokerem receptorów histaminowych na obrzeżach, jest stosowana jako środek uspokajający. Papaweryna jest silnym lekiem przeciwskurczowym z dominującym wpływem na mięśnie gładkie naczyń.

Połączenie leków w „triadzie” uważa się za uniwersalne w przypadku udzielania pierwszej pomocy w przypadku wielu patologii. W chorobach chirurgicznych papaweryna z difenhydraminą i analginum pomaga zahamować zespół bólowy poprzez rozluźnienie mięśni przewodów, odcinków dróg moczowych i jelit. Dzięki Dimedrolowi możliwe jest znaczne złagodzenie objawów ostrych patologii chirurgicznych, urologicznych i ginekologicznych. Pozwala ci uspokoić pacjenta. Analgin może zastąpić aspirynę, jeśli jest dostępna jako zastrzyk.

W szpitalu terapeutycznym i na pogotowiu ratunkowym, w karetce pogotowia oraz w ośrodkach opieki medycznej i położniczej „triada” może być wykorzystana do łagodzenia przełomu nadciśnieniowego i łagodzenia niepokoju. Aby zmniejszyć ciśnienie krwi w „triadzie” stosuje się papawerynę. Bardzo delikatnie koryguje wskaźnik ciśnienia krwi z powodu rozluźnienia tętnic typu mięśniowego. Znajdują się one na obrzeżach, a zatem działanie papaweryny poprawia dopływ krwi do tkanek obwodowych bez zakłócania przepływu krwi w mózgu, nerkach i sercu.

W większości części kraju nie ma dużych szpitali ze specjalnymi oddziałami alergologicznymi. W rezultacie pacjenci z chorobami alergicznymi przychodzą do szpitali terapeutycznych lub na oddział intensywnej terapii. Jednak pierwszym etapem ich hospitalizacji jest oddział ratunkowy lub pogotowie ratunkowe. Tutaj, w celu zmniejszenia aktywności reakcji alergicznej, można zastosować „triadę”. Ze względu na obecność mieszaniny Dimedrol zmniejsza ryzyko dla pacjenta podczas ogólnoustrojowej reakcji alergicznej.

Skład triady, dawkowanie leków

Skład triady obejmuje trzy leki farmakologiczne, które są wyjątkowo tanie, stosunkowo mało skutków ubocznych, a także szybki początek działania. Należą do nich analgin, difenhydramina i papaweryna.

Analgin nie jest stosowany w krajach zachodnich z powodu dużej liczby działań niepożądanych i ponieważ nie jest ekonomicznie opłacalny dla firm farmakologicznych. Należy do klasy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i ma wiele analogów. Jednym z nich jest aspiryna. Oba leki mają wiele działań niepożądanych związanych z hamowaniem 2 typów cyklooksygenazy. Jednak, aby obniżyć temperaturę, aspiryna i aspiryna pozostają doskonałymi środkami.

Lek Dimedrol należy do klasy inhibitorów receptorów histaminowych i należy do leków pierwszej generacji. W rzeczywistości Dimedrol jest już przestarzały i nie jest najbardziej skuteczny w leczeniu chorób alergicznych. Wynika to z tłumienia aktywności nerwowej na najwyższym poziomie. Po przyjęciu preparatu Dimedrol, senność obserwuje się u większości pacjentów. Z tego powodu „triada” nie jest skutecznym sposobem trwałego leczenia alergii, chociaż może być stosowana w początkowej fazie rozwoju reakcji ogólnoustrojowej: pokrzywka, wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy.

Pełnoprawnym analogiem Dimedrolu, który nie ma centralnego efektu, jest loratadyna, znana pod nazwą handlową Claritin. Ten lek należy do klasy II generacji blokerów histaminy. W tej samej kategorii do leczenia alergii obecne są fencarol, peritol, diazolina i simprex. Najbardziej skuteczni w tej chwili są przedstawiciele trzeciej generacji blokerów receptorów histaminowych: cytiryzyna, desloratadyna, feksofenadyna. Ponadto loratadyna pozostaje jednym z najczęściej stosowanych leków do leczenia każdego rodzaju alergii.

Papaweryna w składzie „triady” pełni funkcję przeciwskurczową, która jest najbardziej aktywna w stosunku do mięśni naczyń krwionośnych. Wstrzyknięcie domięśniowe prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi, rozluźnienia mięśni gładkich jelita, zwieracza pęcherzyka żółciowego, dużej brodawki dwunastnicy, moczowodu. A funkcjonalnym analogiem papaweryny jest „No-shpa”.

Drotaverinum występuje w składzie tego leku, który jest bardziej aktywny w stosunku do mięśni gładkich narządów wewnętrznych, a nie naczyń. No-shpa jest stosowany w praktyce chirurgicznej, terapeutycznej i ginekologicznej. Z powodu rozluźnienia mięśni gładkich, Drotaverinum i papaweryna mogą znieczulać. Dzięki sile działania nie przekraczają one Novocain, jednak eliminują przyczynę bólu, dzięki czemu są wybierani do leczenia znacznie częściej niż inne środki.

Autor artykułu: Alina Samsonov

Czy mogę jednocześnie przyjmować Analgin, Papaverine i Dimedrol?

Analgin, Papaverine, Dimedrol (triada) - jedna z najczęstszych kombinacji stosowanych w celu obniżenia wysokiej temperatury.

1 Jak działać na ciało

Mianowany w postaci tabletek lub zastrzyków w jednej strzykawce w celu zmniejszenia ciepła, a także zabiegów chirurgicznych i urazów. Ma właściwości przeciwbólowe, uspokajające i przeciwskurczowe.

Leki są przepisywane jako zastrzyk w jednej strzykawce w celu zmniejszenia gorączki, a także podczas operacji i urazów.

Analgin

Ma właściwości przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Ma łagodne działanie przeciwzapalne.

Difenhydramina

Antyhistaminowy, przeciwalergiczny, przeciwwymiotny, hipnotyczny, znieczulający miejscowo.

Papaweryna

Myotropic przeciwskurczowe.

2 Co pomaga mieszaninie

Po wprowadzeniu mieszaniny domięśniowo, eliminacja objawów, takich jak:

  • długotrwała gorączka z powodu patologii wirusowych lub bakteryjnych;
  • zespoły bólowe o różnej etiologii.

Ponadto jest on przeznaczony do łagodzenia przełomu nadciśnieniowego, zaostrzenia przewlekłego zapalenia trzustki. Ma szybkie i skuteczne działanie.

3 Jak wziąć Analgin z Papaverine i Dimedrol

Dla dorosłych dawkowanie leków zmieszanych do wstrzyknięć domięśniowych lub roztworu do podawania dożylnego:

  • 2 ml analgenu;
  • 1 ml Dimedrolu;
  • 2 ml papaweryny.

Ta mieszanka lityczna dla dorosłych jest stosowana nie częściej niż raz na 6-8 godzin.

Dla dzieci to rozwiązanie jest przepisywane w dawkach:

  • w wieku od 3 do 10 lat - 0,2 ml na każde 10 kg masy ciała dziecka, ale nie więcej niż 1 ml;
  • Od 10 do 18 lat - 1-2 ml co 12 godzin.

4 Funkcje aplikacji

Wstrzyknięcia dożylne mogą być przepisywane tylko dorosłym pacjentom. Dzieci otrzymują tylko zastrzyki domięśniowe.

Po podaniu mieszaniny leków pacjent obserwuje się w ciągu dnia.

Ciąża i laktacja

Wiek dzieci

Tylko w postaci pojedynczych zastrzyków domięśniowych.

Zaawansowany wiek

W przypadku braku przeciwwskazań do przyjmowania tych leków (w zależności od obrazu klinicznego) można zastosować triadę.

5 Skutki uboczne Analgin z Papaverine i Dimedrol

Po użyciu mogą powodować reakcje uboczne, takie jak:

  • nudności;
  • suche usta;
  • ogólna słabość;
  • zawroty głowy;
  • naruszenia w przewodzie pokarmowym itp.

6 Przeciwwskazania do stosowania Analgin z Papaverine i Dimedrol

Nie jest on wyznaczany, jeśli w historii pacjenta znajdują się informacje o takich warunkach, jak:

  • niewydolność nerek i / lub wątroby;
  • zaburzenia krwi;
  • astma oskrzelowa.

Nie jest przepisywany w obecności indywidualnej nietolerancji na składniki czynne, a także w okresie ciąży i laktacji.

Mieszanina tych leków nie jest zalecana w połączeniu ze zwężaniem naczyń lub rozszerzaniem, normalizującym ciśnieniem, kompozycjami moczopędnymi i żółciopędnymi, lekami przeciwhistaminowymi.

7 recenzji

Svetlana, 29 lat, Błagowieszczeńsk

Uważa się, że nie ma potrzeby obniżania temperatury u dziecka, jeśli jego wskaźnik nie przekracza 38 ° C Ale jeśli ciepło wzrośnie i nie da się go obalić za pomocą syropów redukujących gorączkę lub przecieków - staje się przerażające. Widząc, że temperatura rocznego dziecka zaczęła rosnąć, nie czekałam: natychmiast zaczęła się sekcja córki, aw 37,5 ° C podano Nurofen. Pół godziny później wzrosła do 38,3 ° C Zadzwoniłem po karetkę.

Lekarz przyszedł kilka minut później, ale temperatura już wzrosła do 39 ° C Zdiagnozowano SARS i umieść mieszankę lityczną. Efekt pojawił się niemal natychmiast: temperatura spadła i córka zasnęła. Noc minęła spokojnie. Rano przyszedł pediatra rejonowy i przepisał odpowiednie leczenie.

Maria, 41 lat, Kemerowo

W zeszłym roku miałem przeziębienie. Gorączka wzrosła, zaczęły się nieznośne bóle głowy, złe samopoczucie i silny kaszel. Nie spałem przez kilka dni, ale byłem w śpiączce. Przyjaciel powiedział mi, że w takich warunkach bardzo pomaga triada podawana dożylnie lub domięśniowo. Zamiast zastrzyków można stosować środki doustne.

Zastąpienie difenhydraminy Suprastinem i Papaverina na No-shpu zażyło triadę w tabletkach. Dobra kombinacja przeciwgorączkowa. Już w pierwszą noc po zażyciu tych leków można było dobrze się wyspać.

Analgin z Dimedrolem w temperaturze

Kiedy twoje dziecko lub ukochana osoba ma wysoką gorączkę, na którą nie ma wpływu paracetamol, aspiryna lub inne leki przeciwgorączkowe, następuje panika. Nie wiesz co robić.

W takich przypadkach najlepszym sposobem jest poszukiwanie opieki medycznej. Ale często jest to niemożliwe.

W takich przypadkach należy pamiętać, że analgin jest lekiem przeciwgorączkowym, który jest znacznie silniejszy niż kwas acetylosalicylowy i paracetamol. Efekt specjalny jest podawany przez wstrzyknięcie domięśniowe proporcjonalne do mieszaniny analiny i Dimedrolu. Pomaga to zmniejszyć wysoką temperaturę ciała w ciągu następnych 10-15 minut.

Jednak analgin jako środek przeciwgorączkowy działa najlepiej w trzech warunkach:

  • jeśli jest podawany domięśniowo;
  • w połączeniu z difenhydraminą;
  • w połączeniu z papaweryną.

Z tego powodu zestaw pierwszej pomocy powinien być zawsze:

  • pięć gramów strzykawki;
  • pięć ampułek chlorowodorku papaweryny;
  • pięć ampułek analginy;
  • pięć ampułek Dimedrolu.

Dzisiaj analgin z difenhydraminą w temperaturze ma szybki i bezpieczny efekt. Ciepło już maleje w ciągu 15 minut po wstrzyknięciu. Pozostaje tylko nauczyć się robić analginę z difenhydraminą w temperaturze.

Rodzice muszą ściśle przestrzegać zasad aseptyki i antyseptyki. W przypadku wstrzyknięcia domięśniowego istnieje ryzyko późniejszego ropnia z ropieniem warstwy podskórnej i włókien mięśniowych.

Dawkowanie

Przed dokonaniem analizy z Dimedrolem należy starannie obliczyć dawkę. Dla dorosłych i dzieci powyżej 14 lat, weź 1 ampułkę dipironu, difenhydraminy i papaweryny. Wszystkie leki są przyjmowane w jednej strzykawce.

Dla dzieci dawka jest obliczana w nieco inny sposób. Jak to zrobić - patrz załączona tabela. Jeśli robisz to sam z dawką Dimedrol, oblicza się na podstawie:

  • wiek dziecka;
  • masa ciała dziecka do trzech lat;
  • ciężkość stanu.

Pamiętaj, że prawidłowo dobrana dawka dipyronu z difenhydraminą pomoże szybko i skutecznie pomóc dziecku w wysokich temperaturach.

Czy można połączyć paracetamol i analgin?

Jeśli zażywasz paracetamol i analginę w wysokiej temperaturze, ważne jest, aby obserwować prawidłową dawkę. Analgin i paracetamol nie są antagonistami. Nie zwiększają one również wzajemnych efektów farmakologicznych na ciele ludzkim.

Mimo to, wybierając leki zmniejszające temperaturę, rozważ substancje, które dana osoba podjęła przed tym punktem. Nie należy przyjmować paracetamolu, analginu i innych leków przeciwzapalnych jednocześnie.

Jak działa analiza temperatury

W większości przypadków analgin z temperatury pomaga znacznie skuteczniej niż kwas acetylosalicylowy i paracetamol. Wynika to z faktu, że analginum należy do grupy farmakologicznej niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Pozwala to nie tylko na obniżenie temperatury, ale także na działanie przeciwzapalne.

Jak zrobić zastrzyk?

Odpowiednio wstrzyknij dipginowy analgin z difenhydraminą pomoże ci trochę przypomnieć:

  • przed otwarciem ampułek należy je ogrzać do temperatury pacjenta;
  • przed otwarciem ampułki należy potraktować roztworem alkoholu;
  • w strzykawce musisz najpierw wybrać analginum, a następnie difenhydraminę;
  • podawać mieszaninę leków powoli i ostrożnie;
  • Analgin wstrzykuje się dimedrolem tylko domięśniowo w górną zewnętrzną ćwiartkę pośladka.

Jeśli masz taką możliwość, lepiej szukać pomocy medycznej w nagłych wypadkach, jeśli potrzebujesz pomocy medycznej w wysokich temperaturach. Konieczne jest stosowanie zastrzyków domowych tylko w ekstremalnych przypadkach.

Mieszanka lityczna: analgin + dimedrol + papaweryna

Analgin najskuteczniej zwalcza temperaturę w składzie tak zwanej mieszaniny litycznej. Składa się z analgenu i difenhydraminy papaweryny. W takim przypadku będzie poprawne, jeśli:

  • 2 ml roztworu dipyronu;
  • 1ml Dimedrol;
  • 2 ml papaweryny.

Oczywiście ta dawka jest przeznaczona dla osoby dorosłej i nastolatka powyżej 14 roku życia.

Umieszczenie analginu z difenhydraminą w temperaturze nie powinno być większe niż raz na 6 godzin. Jeśli ten środek nie pomoże obniżyć ciepła, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia odpowiedniego leczenia.

Jak pogłębia się temperatura

Analgin narkotyków dość ostro obniża temperaturę. Należy to wziąć pod uwagę przy późniejszym leczeniu pacjenta. Jeśli twoja ukochana ma temperaturę ciała powyżej 39 stopni Celsjusza, zalecamy natychmiastowe podanie mu około pół litra ciepłej przegotowanej wody po wzięciu analgenu z Dimedrolem.

Wraz z gwałtownym spadkiem temperatury może wystąpić odwodnienie. Doprowadzi to do nasilenia objawów zatrucia.

Czy można analginum z dziećmi dimedrol

Jeśli chcesz stosować Analgin z Dimedrolem, dawkę dla dzieci należy obliczyć na podstawie ich wieku i masy ciała. Obliczenia podano bardziej szczegółowo w poniższej tabeli.

Zastrzyk w temperaturze analginowej dawki dla dzieci

Analgin, papaweryna, difenhydramina (triada) - wskazania

Wysoka gorączka powoduje cierpienie nie tylko dla dziecka, ale także dla rodziców, zwłaszcza jeśli chodzi o zastrzyki. Analgin, papaweryna i difenhydramina są najczęstszą kombinacją gorączki u dzieci, stosowaną wcześniej i teraz. To prawda, że ​​w ostatnich latach doświadczyła drobnych zmian, które omówię poniżej. Podam przykłady obliczania dawki triady w temperaturze u dzieci.

Prick analginum, papaweryna, dzieci difenhydraminy

Jeśli zmagając się z wysoką temperaturą próbowałeś wszystkich metod chłodzenia fizycznego (opisanych w artykule Co robić w wysokich temperaturach u dziecka), czy masz tabletki, zawiesiny, czopki leków przeciwgorączkowych co jest lepsze), ale nie osiągnęło sukcesu, wtedy wchodzi w grę połączenie analgin, papaweryny i dimedrolu w tej samej strzykawce.

Chociaż triada jest na ustach wszystkich, jednak zgodnie z najnowszymi protokołami dotyczącymi opieki medycznej w wysokich temperaturach u dzieci, Dimedrol został zastąpiony przez Suprastin (antyhistynowy). Udowodniono, że stosowanie suprastin w tej kombinacji jest bezpieczniejsze dla dziecka niż dimedrol. Na skuteczność suprastin (antyhistynowy) nie jest gorsza od dimedrolu. Oba leki należą do grupy leków przeciwhistaminowych (blokery receptorów histaminowych H1).

Zamiast papawerii, niektórzy zalecają stosowanie roztworu drotaveriny (nie-shpy). W postaci tabletek nie można stosować silosu (drotaveriny) u dzieci w wieku powyżej 6 lat, a w postaci roztworu nie przeprowadzono badań klinicznych dotyczących stosowania niemowląt. Dlatego będę trzymać się tylko papaweryny.
Analgin (metamizol sodu) nie ma alternatyw i dlatego pozostaje niezbędny w tej trójcy.

Analgin, difenhydramina (suprastin), papaweryna - dawka dla dziecka

Analgin lub metamizol sodu do wstrzykiwań jest dostępny w dwóch dawkach: 25% - 2 ml i 50% - 2 ml. W większości instrukcji dawka analgenu obliczana jest na rok życia, niestety, nawet w protokole opieki medycznej nad hipertermią u dzieci, są one zorientowane na wiek. Może powtórzę, ale bardziej poprawne jest obliczenie dawki leku, zwłaszcza jeśli chodzi o małe dzieci. Wiek wcale nie jest wskaźnikiem ciężaru właściwego, w wyniku czego lek może być za duży lub nie wystarczy do obniżenia temperatury.

Dawka analityczna dla dzieci od 0 do 15 lat, obliczona: 25% 0,02 - 0,04 ml / kg; 50% 0,01 - 0,02 ml / kg lub 0,1 ml na rok życia.

Papaweryna do wstrzykiwań jest dostępna w dawce 2% - 2 ml. Dzieci poniżej pierwszego roku życia tylko domięśniowo.

Dawka papaweryny dla dzieci w wieku od 0 do 14 lat wynosi 0,7 mg / kg - 1 mg / kg, co odpowiada 0,035 - 0,05 ml / kg. Bardziej uproszczony schemat - 0,1–0,2 ml na rok życia. Dzieciom w wieku 15 lat przepisuje się dawkę dla dorosłych 40 mg lub 2 ml roztworu chlorowodorku papaweryny.

Suprasitn lub antyhistyna (chloropiramid chloropiraminy) odnosi się do leków przeciwhistaminowych do stosowania ogólnoustrojowego. Dzieci mogą korzystać z 1 miesiąca życia. Zalecana dawka wynosi: od 1 miesiąca do 12 miesięcy 0,01 ml / kg; od 1 roku do 6 lat - 0,5 ml; od 6 lat do 14 lat - 0,5 ml - 1 ml. Ponad 14 lat - 1 ml.

Jeśli twoje dziecko nie wyróżnia się spośród swoich rówieśników w rozwoju fizycznym, ma standardowe wskaźniki wzrostu i wagi, łatwiej jest korzystać z obliczeń narkotykowych przez rok życia. Jeśli masz problemy z nadwagą lub odwrotnie, skorzystaj z czysto kalkulującego leku na kilogram wagi dziecka.

Triada na temat temperatury dla dzieci - proporcje (przykład obliczania dawki)

Przykład obliczania dawki triady na temperaturę. Weź dziecko w wieku 4 lat o wadze 20 kg.

Analgin 50% - 2 ml:
20 kg * 0,01 ml / kg (0,02 ml / kg) = 0,2 ml - 0,4 ml - obliczone na podstawie masy dziecka;
lub 4 lata * 0,1 ml / rok = 0,4 ml - obliczenie dla wieku.

Papverin 2% -2 ml:
20 kg * 0,035 ml / kg (0,05 ml / kg) = 0,7 ml (1,0 ml) - koncentrując się na wadze;
4 lata * 0,1 ml / rok (0,2 ml / rok) = 0,4 ml (0,8 ml) - koncentrując się na wieku dziecka.

Suprastin 2% - 1 ml:

Istnieje tylko jedna forma obliczania - według wieku: od 1 roku do 6 lat przy 0,5 ml.

Okazuje się, że aby obniżyć wysoką temperaturę u 4-letniego dziecka o wadze 20 kg, musimy zebrać następującą triadę w jednej strzykawce: 0,4 ml analginu, 1 ml papaweryny i 0,5 ml suprastinu. W proporcji analgin: papaweryna: suprastin, będzie to około 1: 2: 1.

Z poważaniem, Skalitsky Michaił Aleksandrowicz

Zadaj dowolne pytanie lekarzowi za darmo!

Analgin i papaweryna - jak nazywa się lekarstwo

Połączone lekarstwo analginu i papaweryny, jest również jednym z wariantów mieszanki litycznej, jest stosowane u dorosłych i dzieci w nagłych wypadkach w wysokiej temperaturze lub innych niebezpiecznych warunkach. Narzędzie ma wiele skutków ubocznych, więc powinno być stosowane ściśle według wskazań.

Czy możliwe jest zakłócenie papaweryny i analginy w jednym wstrzyknięciu?

Połączone lekarstwo analginu i papaweryny

Musimy zacząć od stwierdzenia, że ​​taka kombinacja jest dopuszczalna. Dawkowanie oblicza się w zależności od wagi i wieku pacjenta, zwłaszcza jeśli chodzi o dziecko.

Proporcje wynoszą 1/1, czyli przyjmuje się taką samą ilość leków. Dla większej skuteczności dodaje się difenhydraminę lub suprastynę do tej mieszaniny.

Jak działa mieszanina lityczna i dlaczego to pomaga? Jeśli weźmiemy pod uwagę wpływ każdego leku osobno, możemy zobaczyć:

  • Metamizol (analgin) przede wszystkim łagodzi ból, ale jako dodatkowy efekt ma działanie przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Najczęściej używany do łagodzenia bólu.
  • Papaweryna - lek przeciwskurczowy, który powoduje rozluźnienie mięśni gładkich, w tym naczyń krwionośnych. Używany jako lek na skurcze.

Działanie przeciwgorączkowe dipyronu przy jednorazowym użyciu jest raczej słabe, ale w połączeniu z efektem papaweryny rozszerzającym naczynia krwionośne jest wzmocnione. Jest to jeden z powodów, dla których zastosowano analgin i nie silniejsze leki przeciwgorączkowe. Jest jeszcze jedna strona - efekty uboczne również się zwiększają. Narzędzie składa się z trzech komponentów, dlatego otrzymało triadę o nazwie.

Dimedrol ma działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne, zmniejsza nadmierną aktywność układu odpornościowego. Zwykle stosowany w ciężkich objawach alergii w celu złagodzenia objawów. W połączeniu z analginum i papaweryną zwiększa działanie przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Suprastin jest również lekiem przeciwalergicznym, działa trochę łagodniej niż difenhydramina. Używany w trójstronnym zamiast Dimedrolu w tym samym celu - w celu wzmocnienia działania przeciwgorączkowego.

Lek jest stosowany w postaci do wstrzykiwania. Do przygotowania użyto analgin 50% w ampułkach, papaweryna 2% w ampułkach i 1% difenhydramina w ampułkach lub suprastin 2% w ampułkach. Stosunek leków 2/2/1. Dokładna dawka jest obliczana na podstawie masy ciała pacjenta. W tym samym celu można stosować te same leki w tabletkach, ale są one mniej skuteczne.

Jaki jest cel przepisywania triady?

Głównym celem powołania triady jest obniżenie temperatury. Ze względu na silny efekt i dużą liczbę skutków ubocznych, lek ten jest stosowany tylko w ciężkiej hipertermii - ponad 39 ° u dorosłych i ponad 40 ° u niemowląt. Można go również stosować w mniej katastrofalnej temperaturze, jeśli pacjent nie może przyjmować tabletek lub temperatura spowodowała szereg działań niepożądanych (drgawki, osłabienie, ból głowy z pogorszeniem widzenia).

Lek szybko i skutecznie obniża temperaturę. Wynik można zobaczyć w ciągu 10–15 minut - temperatura ciała spada prawie do normy.

Zasadniczo mieszanina lityczna jest stosowana w celu zapobiegania powikłaniom, w tym napadom padaczkowym u dzieci. Analgin i difenhydramina są uważane za przestarzałe leki, mają o wiele więcej nowoczesnych odpowiedników, ale to ich kombinacja najbardziej obniża temperaturę, przewyższając skuteczność Nurofenu i paracetamolu.

Troychatka stosowana jest głównie w szpitalach lub klinikach, jest też często stosowana przez lekarzy „w nagłych wypadkach”. Niepożądane jest używanie go w domu, chociaż wszystkie składniki, nawet w formie iniekcji, można kupić w aptece bez recepty. Stosowanie triady u dzieci powyżej sześciu miesięcy jest dopuszczalne.

Obliczanie dawki dla dzieci i dorosłych

Dla dorosłych dawka wynosi 2 ml analginu, 2 ml papaweryny, 1 ml dimedrolu lub suprastiny. Wszystkie składniki miesza się w pojedynczej 5 ml strzykawce i wstrzykuje się ściśle domięśniowo. Osoby otyłe mogą potrzebować większej ilości mieszanki lub podwójnego wprowadzenia.

Główny cel triady mianowania

Lek wstrzykuje się do mięśnia, wstrzyknięcie musi nastąpić szybko, ponieważ powoduje ból, a im szybciej wstrzykuje się lek, tym łatwiej pacjentowi przenieść moment wstrzyknięcia. Mieszanina może być podawana dziennie do dwóch razy, odstęp między wstrzyknięciami wynosi nie mniej niż 6 godzin.

Dla dzieci starszych niż pół roku istnieją dwa algorytmy obliczania dawki - według wieku i masy ciała. Do obliczania wieku stosuje się odpowiednio kombinację 0,1 ml analginu i papaweryny na rok, 0,05 ml dimedrolu. Obliczenie wymaganej dawki jest dość łatwe i można to zrobić szybko, a wszystkie informacje potrzebne lekarzowi to wiek dziecka.

Obliczanie masy jest trudniejsze, ale dokładniejsze. Na każdy kilogram masy ciała dziecka należy wprowadzić 0,01 ml dipyronu, taką samą ilość papaweryny i 0,0005 ml dimedrolu lub suprastiny. Ze względu na pomijalnie małe dawki u bardzo małych dzieci, antyhistamina nie może być zawarta w mieszaninie. Zalety obliczania według wagi - pozwalają dokładniej obliczyć dawkę leku. Wady - musisz dokładnie znać wagę dziecka, a tylko rodzice małych dzieci mogą mieć dokładne dane.

Jako przykład obliczenia można podać następujący schemat. Na przykład pacjent jest dzieckiem w wieku 6 lat o masie ciała 25 kg. Jeśli liczysz na podstawie wieku, to potrzebuje 0,6 mg dipyronu, 0,6 mg papaweryny i 0,3 mg dimedrolu. Jeśli liczysz wagowo, liczby będą następujące: aspiryna 0,3 mg, papaweryna - 0,3 mg, dimedrol - 0,1 mg. Jak widać, liczby różnią się dwa razy.

Dzieci powyżej 15 roku życia przyjmują lek w dawkach dla dorosłych. Dzieci w wieku poniżej sześciu miesięcy nie są zalecane.

Wariacje na temat składu triady

Istnieje kilka rodzajów mieszanki litycznej, a wybór jednego z nich zależy od kilku czynników. Z reguły ważny jest wiek pacjenta, jego stan zdrowia, ogólny stan ciała, a także obecność niektórych leków w szpitalu.

Preparat koniecznie zawiera analgin jako główny składnik przeciwgorączkowy. Zastąpienie go kwasem acetylosalicylowym lub paracetamolem nie zwiększa znacząco działania, ale zwiększa ryzyko działań niepożądanych.

Papaweryna może być nieobecna w kompozycji, jeśli w szpitalu występuje niedobór lub jest on przeciwwskazany dla pacjenta. Ten lek nie zastępuje.

Difenhydramina nie jest stosowana u dzieci w wieku poniżej roku - w takich przypadkach wymagana jest zbyt mała dawka, która nie przyniesie pożądanego efektu. Jeśli Dimedrol jest przeciwwskazany, zastępuje go suprastin.

W połączonym preparacie możliwe są następujące kombinacje:

  • Analgin / difenhydramina (dla dorosłych).
  • Analgin / papaweryna (dla dzieci poniżej roku).
  • Analgin / papaweryna / difenhydramina (najskuteczniejsza opcja).
  • Analgin / papaweryna / suprastin (jeśli dimedrol jest przeciwwskazany).

Skuteczność różnych kombinacji może się różnić, odgrywając rolę, w tym czynniki indywidualne. Na przykład u pacjentów z dystonią naczyniową skuteczność mieszaniny bez papaweryny jest niższa niż w przypadku niej, u pacjentów, którzy nie mają takiej choroby, skuteczność obu odmian jest bliska.

Przypisz triadę i zdecyduj, która odmiana będzie bardziej skuteczna, powinna tylko lekarz. Ponieważ lek ma wiele skutków ubocznych, samoleczenie może być niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale także dla życia pacjenta.

Triada efektów ubocznych

Troychatka jest stosowana tylko raz, więc jej skutki uboczne nie mają czasu, aby w pełni się ujawnić - dla ich rozwoju konieczne jest częste stosowanie leków. Najczęstszym działaniem niepożądanym jest senność spowodowana lekiem przeciwhistaminowym i gwałtowny spadek temperatury, ale przy silnym cieple jest on raczej dobry.

W ciągu 2 godzin po wstrzyknięciu triady pacjentowi nie zaleca się angażowania w aktywność fizyczną, konieczne jest uniknięcie nagłego przejścia do pozycji pionowej i nagłych zmian temperatury, ponieważ może dojść do obniżenia ciśnienia krwi i hipotonii ortostatycznej. Zdolność robocza po przyjęciu triady nie wzrasta, a nawet może się zmniejszyć, dlatego nie należy jej uważać za środek szybkiego podniesienia chorego pacjenta na nogi.

Przyjmowanie triady może spowodować krwawienie z wrzodów żołądka, ostrego zapalenia wątroby, astmy aspirynowej, zaburzeń krwawienia. Z reguły występuje to w obecności odpowiednich chorób. Indywidualna nietolerancja na składniki leku może przejawiać się w postaci pokrzywki, obrzęku lub zagrażających życiu objawów, na przykład zespołu Layela lub obrzęku naczynioruchowego. To kolejny powód, dla którego lepiej jest wziąć triadę w szpitalu.

Częste stosowanie mieszaniny litycznej może być uzależniające i niewrażliwe na inne leki przeciwgorączkowe. Efekt ten jest szczególnie zauważalny w dzieciństwie, kiedy pacjent jest najbardziej podatny na takie skutki.

Przeciwwskazania

Ta mieszanina nie może być stosowana u dzieci poniżej sześciu miesięcy. Niektórzy eksperci radzą poczekać jeszcze więcej - do roku. U dziecka mieszanina lityczna może powodować nieodwracalne upośledzenie termoregulacji i regulacji napięcia naczyniowego, a ponadto łatwo płakać przedawkowanie.

Produkty lecznicze będące częścią mieszanki litycznej są często uczulone, a ich łączne stosowanie zwiększa ryzyko reakcji nadwrażliwości. Jeśli nietolerancja mieszaniny litycznej została odnotowana u samego pacjenta lub jego rodziców, niemożliwe jest użycie triady.

Jeśli u pacjenta występuje ból brzucha z powodu wysokiej gorączki - nie należy podawać żadnych leków przeciwbólowych, w tym triady. To maskuje objawy zapalenia wyrostka robaczkowego, zapalenia pęcherzyka żółciowego i innych chorób narządów jamy brzusznej, komplikuje diagnozę, a lekarz straci czas, nie widząc wyraźnego obrazu klinicznego, nie będzie w stanie szybko pomóc pacjentowi.

Interwał wprowadzenia triady - 6 godzin lub więcej. Jeśli w tym czasie temperatura nie spadnie lub spadnie, ale wzrośnie ponownie, nie jest możliwe ponowne pobranie mieszaniny litycznej. Musisz skonsultować się z lekarzem, aby dowiedzieć się, jakie są przyczyny tak poważnej hipertermii.

Choroby, w których triada jest przeciwwskazana:

  • Zaostrzenie wrzodów żołądka i dwunastnicy.
  • Kontynuacja lub niedawne zatrzymanie krwawienia.
  • Ostre lub przewlekłe zapalenie wątroby.
  • Zakłócenie filtracji kłębuszkowej w nerkach.
  • Patologia szpiku kostnego.
  • Niektóre choroby psychiczne.

Przedawkowanie i interakcja

Przedawkowanie występuje, jeśli dawka jest obliczana nieprawidłowo (szczególnie często u dzieci, młodzieży i dorosłych z niedowagą lub po prostu delikatnym dodatkiem), a także po wielokrotnym podaniu mieszaniny litycznej w odstępie dłuższym niż 6 godzin po poprzednim wstrzyknięciu.

Objawy przedawkowania - nudności, obniżenie ciśnienia krwi, zaczerwienienie twarzy, trudności z widzeniem i mówieniem, letarg, senność. W ciężkich przypadkach możliwe są drgawki, majaczenie, halucynacje, utrata przytomności, śmierć jest możliwa dość rzadko. Ale nie wykluczone.

Leczenie przedawkowania w domu jest niemożliwe. Rodzice mogą dać dziecku enterosorbent (węgiel aktywny, smecta) i wezwać karetkę. W szpitalu przedawkowanie jest leczone poprzez dożylne wstrzyknięcie roztworów (soli fizjologicznej, glukozy), monitorowanie funkcji życiowych i leczenie objawowe. Jeśli to konieczne, przepisz hemodializę.

Troychatka wzmacnia działanie leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych i przeciwgorączkowych o charakterze niehormonalnym i hormonalnym. Kiedy tak się dzieje, ten sam wzrost skutków ubocznych. Zwiększa również skuteczność leków przeciwnadciśnieniowych, środków nasennych, uspokajających, przeciwdepresyjnych.

Biorąc triadę na tle leczenia lekami hepatotoksycznymi (wśród których są działania niepożądane będące nieprawidłową czynnością wątroby) nasila się ich skutki uboczne. Jest to kategorycznie niedopuszczalne połączenie z cytostatykami i środkami przeciwnowotworowymi. Nie można też łączyć z alkoholem.

Inne sposoby obniżenia temperatury

Jeśli mieszanka lityczna jest przeciwwskazana dla pacjenta i nadal musisz obniżyć temperaturę, możesz użyć wielu innych metod. Najprostszym i najczęstszym z nich jest fizyczne chłodzenie. W tym celu pacjent jest nakładany na czoło wilgotną szmatką, w cięższych przypadkach dopuszczalne jest owinięcie go w mokry prześcieradło. Temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić co najmniej 20˚.

Inna powszechna metoda - wcieranie wódki lub alkoholu. Dopuszczalny jest tylko u dorosłych, ponieważ u dzieci alkohol jest łatwo wchłaniany przez skórę i może powodować zatrucie alkoholowe. Bezpieczniej byłoby umieścić poduszkę grzejną z lodem na czole lub klatce piersiowej pacjenta.

Jeśli dziecko ma brzuszek, a jednocześnie wysoką temperaturę, pomoże oczyszczająca lewatywa z zimną wodą. Nie można tego zrobić, jeśli występują oznaki zapalenia i silny ból brzucha.

W jakikolwiek sposób obniżyć temperaturę bez leków koniecznie zwiększając picie. Zaleca się stosowanie ciepłej lub chłodnej wody mineralnej - kompensuje ona utratę elektrolitów przez pot i mocz, a jednocześnie przyczynia się do usuwania toksyn bakteryjnych. Jeśli choroba nie jest zakaźna, picie dużej ilości płynów pomoże uniknąć odwodnienia. Jest to szczególnie ważne u dzieci, ponieważ takie procesy rozwijają się znacznie szybciej.

Kolejny hack na temat używania papaweryny w następującym filmie:

Kompatybilność Dimedrol i Analgin i Papaverina

Tak się składa, że ​​działanie pojedynczego leku nie jest wystarczające dla danej choroby, więc musisz je połączyć. Wielu zastanawia się nad tym, co pomaga i jak działa difenhydramina i analgin oraz papaweryna.

Difenhydramina i analgin oraz papaweryna są stosowane w celu łagodzenia bólu, temperatury, stanu zapalnego, zmniejszenia obrzęku i rozszerzenia naczyń.

Co pomaga

Indywidualnie leki mają następujące właściwości:

  • Analgin - łagodzi ból;
  • Papaweryna - łagodzi skurcze;
  • Dimedrol - łagodzi centralny układ nerwowy i działa przeciwhistaminowo.

Razem te narzędzia są stosowane we wszystkich gałęziach medycyny, aby złagodzić ból, temperaturę, stan zapalny, zmniejszyć obrzęk, rozszerzenie naczyń. Stosuje się je w celu zwiększenia ciśnienia krwi, zaostrzenia hemoroidów, żylaków, niewydolności serca, urazów i po operacji.

Akcja

Efekt zależy od dawki i kombinacji. Oddzielnie leki mają jeden efekt i razem - inny.

Analgin

Jest to środek przeciwbólowy z grupy farmakologicznej niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Głównym składnikiem aktywnym jest metamizol sodu, który ma właściwości przeciwbólowe. Stosuje się go we wszystkich rodzajach bólu - głowy, ucha, zębów, menstruacji, nerwobólu. W kombinacji triady ma działanie przeciwgorączkowe.

Dostępny Analgin w postaci roztworu do wstrzykiwań, kropla do podawania doustnego, czopki doodbytnicze.

Papaweryna

Lek należy do grupy leków przeciwskurczowych. Na podstawie tego samego składnika - chlorowodorku papaweryny. Zmniejsza napięcie mięśni gładkich i działa przeciwskurczowo. W dużych dawkach wpływa na pracę centralnego układu nerwowego, zapewniając właściwości uspokajające. Dostępne w kilku postaciach dawkowania - świece, tabletki, roztwór do IV.

W dużych dawkach papaweryna wpływa na pracę centralnego układu nerwowego, zapewniając właściwości uspokajające.

Difenhydramina

Antyhistaminowy środek przeciwalergiczny. Aktywnym składnikiem kompozycji jest difenhydramina (dimedrol). Ma działanie przeciwalergiczne i jest stosowany w pokrzywce, obrzękach, urazach tkanek miękkich.

Dostępny w postaci roztworu do wstrzykiwań i tabletek. Istnieją również czopki Analdim, w których składem jest Dimedrol i Analgin. Jest często stosowany w celu zmniejszenia wysokiej temperatury u dziecka. Aspiryna z difenhydraminą może być stosowana w celu obniżenia temperatury u dorosłych.

Difenhydramina nie jest dostępna w aptekach bez recepty, więc można ją zastąpić diazoliną lub deksametazonem.

Czy mogę zabrać ze sobą?

Troychatka - narzędzie składające się z 3 komponentów jednocześnie. Jest używany przez karetkę pogotowia ratunkowego lub lekarzy szpitalnych do ratowania niepokoju, łagodzenia kryzysu nadciśnieniowego. Lek jest również stosowany w chirurgii, aby złagodzić ból i rozluźnić tkankę mięśniową.

Jak to zrobić?

Połączenie 3 leków przyjmuje się jako wstrzyknięcie domięśniowe. W jednej strzykawce zmieszać 2 ml Analgin lub Aspirin, jeśli jest dostępny w postaci roztworu, 1 ml Dimedrolu i 2 ml Papaweryny. W indywidualnych przypadkach dawkę można dostosować według uznania lekarza.

Przeciwwskazania

Przy użyciu tripletu ważne jest rozważenie przeciwwskazań do stosowania wszystkich 3 leków:

  • leki idiosynkrazyjne:
  • niewydolność wątroby i nerek;
  • ciąża i laktacja;
  • nie dla dzieci poniżej 12 lat.

W obecności cukrzycy lub innych chorób przewlekłych możliwości stosowania leków określa lekarz.

Efekty uboczne

Mieszanina leków o niewłaściwym przyjęciu może powodować działania niepożądane - nudności, wymioty, ból głowy, reakcję alergiczną. Jeśli pojawią się niepożądane objawy, należy skonsultować się z lekarzem.

Recenzje

Alena, 51, Togliatti

Od kilku lat cierpię na nadciśnienie, a przy złej pogodzie lub podczas choroby ciśnienie krwi dramatycznie wzrasta. Nieznośny ból głowy, nudności, bicie serca. Lekarz prowadzący od dawna zaleca stosowanie triady do szybkiego przywrócenia dobrego samopoczucia. Kryzys nadciśnieniowy zdarza się 1-2 razy w roku, oszczędzając kombinację tych leków.

Irina, 35 lat, Magnitogorsk

Używam tych produktów w podwyższonych temperaturach i źle się czuję w sezonie letnim, kiedy kwitną niektóre rośliny. Narzędzie skutecznie eliminuje alergie, łagodzi obrzęki, poprawia kondycję.