Główny / Kaszel

Actifed (Actifed), instrukcje użytkowania

Skład i forma uwalniania. Substancjami czynnymi są chlorowodorek triprolidyny i chlorowodorek pseudoefedryny. Aktifed - 1 tabletka zawiera 2,5 mg chlorowodorku triprolidyny i 60 mg chlorowodorku pseudoefedryny, 12 lub 24 tabletki w opakowaniu,
Aktifed - 5 ml syropu zawiera 1, 25 mg chlorowodorku triprolidyny i 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny; 100 ml syropu w butelce,
Aktifed syrop na kaszel - 5 ml syropu zawiera 1, 25 mg chlorowodorku triprolidyny, 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny i 10 mg bromowodorku dekstrometorfanu, 100 ml syropu w butelce,
Aktifed syrop wykrztuśny - 5 ml syropu zawiera 1, 25 mg chlorowodorku triprolidyny, 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny i 100 mg guaifenezyny; 100 ml w butelce.

  • Działanie farmakologiczne
  • Wskazania do użycia
  • Przeciwwskazania
  • Efekty uboczne
Działanie farmakologiczne. Triprolidyna jest silnym, konkurencyjnym antagonistą receptorów histaminowych H1 klasy pirolidyny, nieznacznie hamuje funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego, co prowadzi do senności. Pseudoefedryna ma bezpośrednie i pośrednie działanie sympatykomimetyczne i znacznie zmniejsza obrzęk błony śluzowej górnych dróg oddechowych. W porównaniu z efedryną powoduje mniej częstoskurczu i zwiększa ciśnienie krwi, ma mniej stymulujący wpływ na centralny układ nerwowy.

Schemat dawkowania. Dorosłym i dzieciom powyżej 12 lat przepisuje się 1 tabletkę lub 10 ml syropu 3 razy dziennie.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat - 5 ml syropu 3 razy dziennie; dla dzieci od 2 do 5 lat - 2,5 ml syropu 3 razy dziennie.

Efekty uboczne Senność, zaburzenia snu. Rzadko - omamy, reakcje alergiczne, takie jak wysypki skórne, tachykardia, suchość w ustach, gardło.

Przeciwwskazania w stosowaniu aktifeda. Nadciśnienie tętnicze ciężkie, choroba wieńcowa, nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku.

Specjalne instrukcje. Ostrożnie, lek jest przepisywany pacjentom z cukrzycą, nadczynnością tarczycy, a także ze wzrostem ciśnienia wewnątrzgałkowego, przerostem prostaty, zaburzeniami czynności wątroby i (lub) nerek, ciążą. Na tle leczenia actifedom pacjenci nie powinni wykonywać pracy wymagającej szybkiej reakcji. Połączenie aktifedy z lekami przeciwnadciśnieniowymi, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, innymi sympatykomimetykami, psychostymulantami amfetaminy jest niepożądane. Odbiór inhibitorów MAO należy przerwać na 2 tygodnie przed wyznaczeniem osoby aktywowanej. Nie można połączyć aktywowanego z furozolidonem.

Producent. WELLCOME, Wielka Brytania.

Stosowanie leku Aktifed tylko zgodnie z zaleceniami lekarza, opis podano w celach informacyjnych!

Leki> Aktifed (syrop)

Syrop Aktifed jest połączonym lekiem zawierającym składniki zwężające naczynia i przeciwalergiczne. Po połknięciu znacznie zmniejsza obrzęk powierzchni śluzowej górnych dróg oddechowych. Ta właściwość określa wskazania do przepisania leku - jest aktywnie przepisywana na alergiczny i naczynioruchowy nieżyt nosa. Zalecany odbiór także w przypadku przeziębienia i grypy.

Lek jest łatwo tolerowany, co umożliwia stosowanie go nie tylko u dorosłych, ale także u dzieci od 2 lat. Dorosłym przepisuje się 10 ml syropu trzy razy dziennie w odstępie 2-3 godzin, dzieci w wieku 6–12 lat potrzebują 5 ml 3 razy dziennie, a dzieci w wieku 2–6 lat - 2,5 ml trzy razy dziennie.

Z działań niepożądanych należy zauważyć zwiększoną senność, dlatego należy zachować ostrożność podczas przyjmowania leku, jeśli jest się kierowcą lub praca wymaga większej uwagi. Niektórzy pacjenci z długotrwałym stosowaniem syropu Actifed skarżą się na tachykardię, suchość w ustach. W niekontrolowanym nadciśnieniu tętniczym, chorobie wieńcowej, syrop jest przeciwwskazany, ponieważ może powodować gwałtowny wzrost ciśnienia.

U pacjentów z ciężką patologią, takich jak cukrzyca, nadczynność tarczycy i zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe, wyznaczenie leku wymaga zwiększonej uwagi lekarzy. Aktifed nie powinien być łączony ze środkami uspokajającymi, psychostymulantami, lekami przeciwdepresyjnymi. W żadnym wypadku nie należy jednocześnie przyjmować tego leku i środka przeciwbakteryjnego furazolidonu.

Przedawkowanie leku może prowadzić do zawrotów głowy, ogólnego osłabienia, a nawet drgawek. Aby leczyć ten stan, musisz umyć żołądek. Zgodnie z instrukcjami nie zaleca się przepisywania tego leku matkom w ciąży i karmiącym, ponieważ nie badano jego wpływu na płód i noworodka.

Okres trwałości syropu wynosi 4 lata, otwartą butelkę należy zużyć w ciągu miesiąca. Przechowuj go w zaciemnionym pomieszczeniu w temperaturze nie przekraczającej 25 stopni. Oprócz syropu lek jest dostępny w postaci tabletek.

Aktifed (syrop, tabletki) instrukcja

Aktywna instrukcja

Instrukcja dołączona jest do każdego opakowania z lekiem Aktifed w celu zapoznania pacjenta ze wszystkimi niezbędnymi informacjami o nim. Zawiera informacje o składzie leku i jego postaciach uwalniania, a także o działaniu farmakologicznym leku i przewidzianych dla niego warunkach przechowywania. Szczegółowo opisano również wskazania, przeciwwskazania i zalecenia dotyczące jego stosowania w leczeniu. Podano ostrzeżenia o skutkach ubocznych, przedawkowaniu i interakcjach z lekami.

Skład i forma uwalniania

Aktifed lek produkowany w postaci tabletek i syropu.

Syrop Aktifed

Syrop Aktifed wchodzi do apteki w butelkach po 200 mililitrów. Jego aktywnymi składnikami są chlorowodorek triprolidyny i chlorowodorek pseudoefedryny. Każdy mililitr leku w syropie zawiera wymagane stężenie.

Actifed tabletki

Tabletki Aktifed pakowane są w opakowania po 30 sztuk. Składniki czynne chlorowodorek pseudoefedryny i chlorowodorek triprolidyny są zawarte w każdej z tabletek w wymaganych proporcjach.

Przechowywanie

Warunki przechowywania leku Aktifed można uznać za temperaturę pokojową i zawartość w ciemnych, suchych miejscach. Pomieszczenia, w których znajduje się Aktifed, nie powinny mieć dostępu dla dzieci.

Farmakologia

Farmakologiczne działanie leku objawia się efektami, jakie jego substancje czynne są w stanie wytworzyć. Dzięki swojemu działaniu Aktifed pomaga zmniejszyć przekrwienie w jamie nosowej.

Działanie tryptolidyny skutecznie blokuje receptory histaminy H, wywiera pewne działanie hamujące na ośrodkowy układ nerwowy.

Działanie pseudoefedryny pomaga zmniejszyć obrzęk śluzu. Jego wpływ na stymulację centralnego układu nerwowego i serca jest mniej wyraźny niż w przypadku efedryny.

Wskazania do stosowania Aktifed

Lek jest przepisywany w leczeniu pacjentów, którzy muszą wyeliminować przekrwienie błony śluzowej nosa w następujących chorobach:

  • Grypa;
  • Zimno;
  • Naczynioruchowe zapalenie błony śluzowej nosa;
  • Alergiczny nieżyt nosa.

Przeciwwskazania

Lek ma wiele przeciwwskazań, które należy wziąć pod uwagę przepisując go pacjentowi. Aktifed nie może być zalecany do leczenia osób cierpiących na chorobę wieńcową i nadciśnienie tętnicze w ciężkiej postaci. Również przeciwwskazaniem do stosowania leku jest wysoka wrażliwość na jego składniki.

Aktifed instrukcje użytkowania

Tabletki Wykonane instrukcje użytkowania

Dorośli i dzieci powyżej dwunastego roku życia otrzymują po 1 do 3 lub 4 razy dziennie. Maksymalnie nie więcej niż 4 sztuki.

Dzieci w wieku od 6 do 11 lat są przepisywane na pigułki podłogowe do 3 lub 4 razy dziennie. Maksymalnie nie więcej niż 2 sztuki.

W przypadku dzieci do szóstego roku życia lek jest przepisywany wyłącznie w postaci syropu.

Syrop Aktifed instrukcje użytkowania

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat otrzymują 10 mililitrów syropu w trzech lub czterech dawkach. Maksymalnie nie więcej niż 40 mililitrów dziennie.

Dzieciom w wieku od 6 do 11 lat przepisuje się 5 mililitrów syropu na trzy lub cztery dawki. Maksymalnie nie więcej niż 20 mililitrów dziennie.

Dzieciom w wieku od 2 do 5 lat podaje się 2,5 mililitrów syropu w trzech lub czterech dawkach. Maksymalnie nie więcej niż 10 mililitrów dziennie.

W przypadku dzieci do dwóch lat syrop do leczenia może być przepisany tylko przez lekarza. Począwszy od sześciu miesięcy do dwóch lat, dozwolone jest przyjmowanie leku zgodnie z jego przeznaczeniem: 1,25 mililitra syropu na trzy lub cztery dawki. Maksymalnie nie więcej niż 5 mililitrów dziennie.

Efekty uboczne

Głównym skutkiem ubocznym przyjmowania Actifed może być stan senności lub zaburzenia snu. Ponadto u pacjentów wystąpiły omamy, reakcje alergiczne (wysypka skórna), tachykardia lub suchość w jamie ustnej i okolicy gardła. Jednak te działania niepożądane były rzadkie.

Przedawkowanie

W przypadku nadmiernego stosowania leku Actifed może wystąpić ostre zatrucie organizmu, które objawi się stanem letargu u pacjenta, a także zawrotami głowy i osłabieniem. Może wystąpić ataksja, niedociśnienie tętnicze i depresja oddechowa. Ponadto skóra i błony śluzowe staną się suche, pojawią się drżenia i skurcze. Nastąpi wzrost bicia serca. Pacjent stanie się drażliwy i niespokojny.

Aby wyeliminować skutki przedawkowania, ofiara musi przepłukać żołądek i podjąć środki terapeutyczne w celu utrzymania funkcji oddechowych, a także wyeliminować skurcze. Dozwolone pojawienie się potrzeby wymuszonego oddawania moczu przez cewnik.

Interakcje narkotykowe

Przy jednoczesnym stosowaniu leku Aktifed z kolejną grupą leków u pacjenta może znacznie zwiększyć ciśnienie krwi.

  • trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne;
  • sympatykomimetyki (lek obkurczający naczynia, środek tłumiący apetyt, psychostymulant amfetaminowy)
  • Inhibitory MAO (w tym lek furazolidon).

W przypadku jednoczesnego podawania z Actifed z bretily, betanidyną, guanetydyną, debrizochiną, metyldopą, α- i β-adrenoreceptorami, możliwe jest częściowe zneutralizowanie ich działania hipotensyjnego.

W leczeniu narkotyków Aktifed niedopuszczalne stosowanie alkoholu i leków sedatiki centralny mechanizm działania.

Analogi Actimed

Analogami leku Aktifed są niektóre leki homeopatyczne: Delufen i Rhinital. Może być również zastąpiony w leczeniu takich leków jak: Zinnabsin, Kameton, Rinofluimucil, Pinosol, Vokkacept.

Aktifed cena

Lek Aktifed średnio dla aptek kosztuje nieco ponad dwieście rubli.

Aktifed recenzje

Nie ma tak wielu recenzji na temat Actifed, jednak każdy z nich mówi o skuteczności leku i ma charakter doradczy. Pacjenci tak, że lek ma kilka form uwalniania, a także jego akceptowalność w leczeniu dzieci. Wiele osób zauważa jego trwały efekt terapeutyczny i szybką eliminację dyskomfortu w jamie nosowej.

Pomimo niedostatecznej liczby opinii na temat przygotowania, przytoczymy niektóre z nich, które udało nam się znaleźć na jednym z forów tematycznych.

Dmitry: Wspaniały lek Aktifed. Używam go od ponad dziesięciu lat i nigdy mnie nie zawiodło. Od czasu do czasu cierpię na nieżyt nosa o charakterze alergicznym, co powoduje wiele niedogodności, dopóki nie weźmiesz odpowiedniego leku. Przez cały czas podawania nie odnotowano żadnych skutków ubocznych, a Actifed również nie powoduje uzależnienia. Jednym słowem, trzymam lekarstwo zawsze pod ręką i używam go w razie potrzeby. Radzę tym, którzy cierpią z powodu podobnego problemu, aby spróbowali go użyć, być może moja rada byłaby przydatna.

Nadezhda: Będąc matką dwóch nastoletnich nastolatków, często biegam do apteki po leki na przeziębienie. Ponieważ chłopcy są bardzo aktywni i nie mogą siedzieć w domu przy każdej pogodzie. Dlatego, nawet jeśli nie ma epidemii grypy, udaje im się przeziębić tylko przez zmoczenie stóp. Korzystam z każdej okazji, aby wzmocnić ich odporność, ale mimo to zawsze trzymam zimne leki w domowej apteczce. Jeden z nich działa w formie syropu. Moje dzieci biorą ten lek pośrednio i szybko radzimy sobie z chorobą. Lek skutecznie eliminuje przekrwienie nosa i zapewnia komfort przez całą noc. Polecam ten lek każdemu z rodziców, ponieważ dzieci często cierpią na przeziębienie, bardzo źle tolerują odpoczynek w łóżku i chcą jak najszybciej wrócić do aktywnego życia. Aktifed promuje to w pełni. Syrop można podawać nawet małym dzieciom, ale tylko zgodnie z zaleceniami lekarza. Starsze dzieci mogą być leczone zgodnie z instrukcjami. Dorośli mogą również z niego korzystać, przyjmując go zarówno w postaci syropu, jak iw postaci tabletek.

Sabina: Biorę Actifed z zimnem, gdy cieknący nos uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Ciekawe jest to, że lek jest przyjmowany doustnie (biorę go w postaci pigułek), a mimo to znacząco eliminuje obrzęk błony śluzowej nosa, w przeciwieństwie do wielu sprayów do nosa. Myślę, że koszt leku jest akceptowalny, ponieważ jakość ma swoją cenę. Po przeziębieniu biorę ze sobą tabletki do pracy i biorę je na noc, aby zatkany nos nie przeszkadzał we śnie. Aktifed pomaga szybko, a efekt jego oddziaływania jest dość długi. Dlatego polecam go wszystkim, których znam i wszystkim, którzy przeczytają moją recenzję.

Instrukcje dotyczące stosowania tabletek, maści, kropli, zastrzyków, spreev

Nazwa ogólna: Pseudoefedryna / Triprolidyna

Zarejestrowana nazwa marki: Leki, w tym Actifed i Sudafed

Actiphed służy do:

Tymczasowe złagodzenie objawów kataru siennego, alergii lub przeziębienia, w tym przekrwienie błony śluzowej nosa, katar, kichanie, swędzenie nosa i gardła oraz swędzenie / łzawienie oczu. Może być również stosowany w innych przypadkach określonych przez lekarza.

Aktifed jest lekiem przeciwhistaminowym i lekiem obkurczającym. Lek przeciwhistaminowy blokuje działanie histaminy, co pomaga złagodzić objawy, takie jak łzawienie oczu i kichanie. Zmniejszający przekrwienie przyczynia się do zatok i odpływu nosa ze śluzu, zmniejszając przekrwienie i ciśnienie.

Nie używaj Actiphed, jeśli:

jesteś uczulony na dowolny składnik Aktifed
Pacjent przyjmuje „Droxidopa” lub hydroksymaślan sodu (gammahydroksymaślan) lub przyjmował furazolidon lub inhibitor monoaminooksydazy (MAO) (na przykład fenelzynę) w ciągu ostatnich 14 dni
masz bardzo wysokie ciśnienie krwi lub ciężką chorobę układu krążenia (na przykład, choroba wieńcowa, choroba wieńcowa)

Natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub innym lekarzem, jeśli powyższe dotyczy Ciebie.

Przed użyciem Actived:

Niektóre schorzenia mogą oddziaływać na Actifed. Jeśli masz jakiekolwiek schorzenia, poinformuj o tym lekarza lub farmaceutę, zwłaszcza jeśli dotyczy to któregokolwiek z poniższych:

  • jeśli jesteś w ciąży, planujesz ciążę lub karmisz piersią
  • jeśli bierzesz leki na receptę lub bez recepty, preparaty ziołowe lub suplementy diety
  • jeśli jesteś uczulony na leki, żywność lub inne substancje
  • jeśli u pacjenta występuje jaskra lub wysokie ciśnienie krwi; wysokie ciśnienie krwi; cukrzyca; choroba serca lub naczyń krwionośnych; nadczynność tarczycy; drgawki drgawkowe; niedrożność żołądka, jelit lub pęcherza moczowego; trudności w oddychaniu podczas snu; problemy ze snem; problem z oddychaniem (np. uduszenie, rozedma płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli); porfiria, choroby krwi; lub powiększoną prostatę lub chorobę prostaty; lub jeśli masz problemy z oddawaniem moczu

Aktifed Zawiera Pseudoefedrynę

Niektóre leki mogą wchodzić w interakcje z Actifed. Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne leki, zwłaszcza jeśli dotyczy to któregokolwiek z poniższych:

  1. Furazolidon lub inhibitory MAO (np. Fenelzyna), ponieważ mogą wystąpić działania niepożądane, takie jak silny ból głowy, wysokie ciśnienie krwi lub wysoka gorączka.
  2. Bromokryptyna lub hydroksymaślan sodu (GHB), ponieważ zwiększa ryzyko działań niepożądanych lub zatrucia wraz z przyjmowaniem Actifed
  3. Guanetydyna, guanadrel, mekamylamina, metyldopa lub rezerpina, ponieważ ich skuteczność można zmniejszyć przyjmując Actifed.
  4. Droksidopa, ponieważ mogą wystąpić działania niepożądane, takie jak arytmia lub atak serca.
  5. Alkalizatory moczu (np. Wodorowęglan sodu), ponieważ mogą wystąpić nasilone działania niepożądane

Być może nie jest to pełna lista leków, które mogą ze sobą oddziaływać. Zapytaj swojego lekarza, czy Actifed wchodzi w interakcje z innymi używanymi lekami. Skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania, przerwij przyjmowanie lub zmień dawkę jakiegokolwiek leku.

Jak korzystać z Actipped:

Używaj Actiphed zgodnie z zaleceniami lekarza. Sprawdź wkładkę leku, aby uzyskać dokładne instrukcje dotyczące dawkowania.

Aktifed można stosować z jedzeniem lub bez jedzenia. Jeśli wystąpi rozstrój żołądka, przyjmuj z jedzeniem, aby zmniejszyć podrażnienie żołądka.
W przypadku pominięcia dawki leku Actifed przy regularnym stosowaniu leku, należy go przyjąć jak najszybciej. Jeśli zbliża się pora przyjęcia kolejnej dawki, nie należy przyjmować pominiętej dawki i przyjmować leku zgodnie ze zwykłym schematem dawkowania. Nie należy przyjmować 2 dawek leków w tym samym czasie.

Zapytaj swojego PCP o wszelkie pytania dotyczące przyjmowania Actifed.

Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa:

Actiphed może powodować zawroty głowy lub senność. Nie należy prowadzić pojazdów, prowadzić pojazdów ani robić niczego, co może być niebezpieczne, dopóki nie dowiesz się, jak twoje ciało reaguje na Actifed. Jedzenie tylko Actifed lub z innym lekiem lub alkoholem może zmniejszyć zdolność do zarządzania lub wykonywania innych potencjalnie niebezpiecznych zadań.

Unikaj picia alkoholu lub przyjmowania innych leków powodujących senność (na przykład środków uspokajających, uspokajających) podczas przyjmowania Actifed. Aktifed zwiększy działanie alkoholu i innych środków depresyjnych. Zapytaj farmaceutę, które leki są depresyjne.

Skontaktuj się z lekarzem, jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 7 dni lub towarzyszy im gorączka.

Syrop z aktywowanymi instrukcjami

Pacjenci z cukrzycą - Actifed może wpływać na poziom cukru we krwi. Należy dokładnie sprawdzić poziom cukru we krwi i zapytać lekarza przed dostosowaniem dawki leku przeciwcukrzycowego.

Actifed zawiera pseudoefedrynę. Przed rozpoczęciem przyjmowania jakichkolwiek nowych leków na receptę lub bez recepty, w tym maści, przeczytaj składniki, aby sprawdzić, czy zawierają one pseudoefedrynę. W takim przypadku lub jeśli nie masz pewności, że tak jest, skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Podczas korzystania z Actifed nie należy przyjmować leków dietetycznych ani kontrolujących apetyt bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Nie należy przekraczać zalecanej dawki i nie należy przyjmować leku Actifed dłużej niż przepisano, bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Jeśli masz problemy ze snem, zapytaj farmaceuty lub lekarza o kolejną porę na Actifed.

W podeszłym wieku musisz być bardziej ostrożny podczas używania Actifed, ponieważ starzy ludzie mogą być bardziej wrażliwi na jego skutki.

Aktifed nie jest zalecany do stosowania przez dzieci w wieku poniżej 6 lat bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Zaleca się ostrożne stosowanie leku Actifed u dzieci, ponieważ dzieci mogą być bardziej wrażliwe na działanie leku.

Ciąża i karmienie piersią: Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas przyjmowania leku Actifed, powinna porozmawiać z lekarzem o korzyściach i ryzyku stosowania leku Actifed w czasie ciąży. Jeśli karmisz piersią lub karmisz piersią podczas stosowania Actifed, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, aby omówić ryzyko dla dziecka.

Możliwe skutki uboczne Actifed:

Wszelkie leki mogą mieć skutki uboczne, ale wiele osób nie ma skutków ubocznych lub są one nieznaczne. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli którykolwiek z tych najczęstszych działań niepożądanych utrzymuje się przez długi czas lub staje się natrętny:

Zaparcie; biegunka; dezorientacja przestrzenna; senność; suche usta, nos lub gardło; drażliwość (zwłaszcza u dzieci); ból głowy; utrata apetytu; nudności; nadpobudliwość; pobudzenie; problemy ze snem; rzygać.

Natychmiast zasięgnij pomocy medycznej, jeśli wystąpią którekolwiek z tych poważnych działań niepożądanych:

Ciężkie reakcje alergiczne (wysypka; trudności w oddychaniu; ucisk w klatce piersiowej; obrzęk ust, twarzy, warg lub języka); niewyraźne widzenie; ból w klatce piersiowej; zmniejszona koordynacja; trudności w oddawaniu moczu; szybkie lub nieregularne bicie serca; wysoka temperatura; halucynacje; konwulsja; ciężkie nudności i senność; ciężka nerwowość, niepokój lub pobudzenie; drżenie ręki; nadzwyczajna słabość.

To nie jest pełna lista wszystkich możliwych działań niepożądanych. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące skutków ubocznych, skontaktuj się z lekarzem. Zapytaj swojego lekarza o skutki uboczne leku.

Jeśli podejrzewasz, że nastąpiło przedawkowanie:

Natychmiast skontaktuj się z pogotowiem ratunkowym. Objawy mogą obejmować niebieskawą skórę; duszność; rozszerzone źrenice; szybkie lub nieregularne bicie serca; wysoka temperatura; przekrwienie; halucynacje; zmiany mentalne lub nastroju; drgawki drgawkowe; ciężka senność lub dezorientacja przestrzenna; ciężka drażliwość; ciężkie nudności lub wymioty; pocenie się; drżenie ręki.

Właściwe przechowywanie leków Actifed:

Przechowywać Actifed w temperaturze pokojowej, pomiędzy 59 a 77 stopni Fahrenheita (15 i 25 stopni Celsjusza). Trzymać z dala od ciepła, wilgoci i światła. Nie przechowuj w łazience. Trzymaj Actifeed poza zasięgiem dzieci i zwierząt.

Informacje ogólne:

Aktifed Where to Buy

Jeśli masz pytania dotyczące Actifed, porozmawiaj ze swoim lekarzem, farmaceutą lub innym pracownikiem służby zdrowia.
Actifed powinien być stosowany tylko przez pacjenta, dla którego jest przepisany. Nie udostępniaj tego leku innym osobom.
Jeśli objawy nie ulegają poprawie lub nasilają się, skonsultuj się z lekarzem.
Skonsultuj się z farmaceutą, jak usunąć niewykorzystane leki.

Informacji tych nie należy stosować w celu samodzielnego podjęcia decyzji o przyjmowaniu leku Actifed lub jakiegokolwiek innego leku. Tylko Twój lekarz (lekarz podstawowej opieki zdrowotnej) posiada niezbędną wiedzę i wykształcenie, aby zdecydować, które leki są dla Ciebie odpowiednie. Informacje te nie promują ani nie promują żadnych leków jako bezpiecznych, skutecznych lub zatwierdzonych do leczenia jakiegokolwiek pacjenta lub stanu zdrowia.

To tylko krótki przegląd ogólnych informacji o Aktifed. NIE obejmuje wszystkich informacji o możliwych zastosowaniach, kierunkach, ostrzeżeniach, środkach ostrożności, interakcjach, niekorzystnych skutkach lub ryzykach, które mogą wystąpić podczas korzystania z Aktifed.

Informacje te nie są konkretnymi poradami medycznymi i nie zastępują informacji otrzymywanych od usługodawcy medycznego. Powinieneś porozmawiać z lekarzem, aby uzyskać pełne informacje na temat ryzyka i korzyści wynikających ze stosowania Actifed.

Aktifed: syrop i tabletki

Choroby górnych dróg oddechowych, chociaż są to w większości łagodne warunki, mogą znacznie komplikować życie pacjentów. A przede wszystkim dzieje się tak z powodu objawów, których chcesz się pozbyć jak najszybciej. Dlatego w terapii farmakologicznej za pomocą narzędzi mających na celu wyeliminowanie nieprzyjemnych zjawisk - na przykład Aktifed. Wszystkie informacje o leku są określone w oficjalnych instrukcjach.

Charakterystyka

Actifed zawiera kilka aktywnych składników: triprolidynę i pseudoefedrynę (w postaci chlorowodorków). Połączony lek jest wytwarzany w dwóch postaciach dawkowania - tabletkach i syropie. Umożliwia to dotarcie do różnych kategorii wiekowych pacjentów. Ale stworzenie takich farmakologicznych form niezbędnych substancji pomocniczych. W syropie są one reprezentowane przez glicerol, hydroksybenzoesan metylu, wodorotlenek sodu, oczyszczoną wodę, barwnik i benzoesan sodu. Rezultatem jest klarowny roztwór o żółtawym kolorze i przyjemnym aromacie. A tabletki, oprócz substancji czynnych, zawierają skrobię kukurydzianą, laktozę, stearynian magnezu, powidon.

Akcja

Efekty terapeutyczne Actifed wynikają z jego składników składowych. Triprolidyna jest selektywnym blokerem receptorów histaminowych. Zmniejsza obrzęk błony śluzowej i jej przekrwienie, zwłaszcza w jamie nosowej i zatokach. Spadek wydzielania, skurcze mięśni są zablokowane. W rezultacie pacjenci zauważyli ulgę w oddychaniu przez nos, eliminację świądu i łzawienia. Działanie antycholinergiczne triprolidyny jest minimalne.

Pseudoefedryna stymuluje naczyniowe receptory adrenergiczne. Przyczynia się to do zwężenia ich światła, a tym samym do eliminacji obrzęku błony śluzowej górnych dróg oddechowych. W porównaniu z efedryną wpływa na układ sercowo-naczyniowy i nerwowy w znacznie mniejszym stopniu.

Lek ma ogólnoustrojowe działanie przeciwhistaminowe i zwężające naczynia, które pomagają wyeliminować nieprzyjemne objawy.

Dystrybucja w ciele

Substancje czynne leku Actifed są dobrze wchłaniane przez przewód pokarmowy po podaniu doustnym. Maksymalne stężenie we krwi osiąga się po półtorej godzinie. Metabolizm występuje w wątrobie. Okres półtrwania triprolidyny i pseudoefedryny wynosi odpowiednio 3 i 5,5 godziny. Substancje lecznicze są wydalane przez nerki.

Wskazania

Zakres leku to choroby zakaźne i zapalne górnych dróg oddechowych, w szczególności jama nosowa. Wśród zeznań Aktifed obecnych:

  • SARS.
  • Grypa.
  • Nieżyt nosa (naczynioruchowy i alergiczny).

Lek pozwala szybko zatrzymać nieprzyjemne objawy w postaci przekrwienia błony śluzowej nosa, wycieku z nosa, świądu i łzawienia. Dlatego jest uważany za skuteczny środek objawowy.

Aplikacja

Przepisywanie leku jest prerogatywą lekarza. Tylko wykwalifikowany technik może określić, czy pacjent potrzebuje leku i jak go przyjąć. Dawka i czas trwania leczenia są ustalane indywidualnie po badaniu.

Metoda odbioru

Aktifed w syropie i tabletkach jest przeznaczony do podawania doustnego (doustnie). Częstotliwość przyjęć wynosi 3-4 razy dziennie. Dawki są określane na podstawie wieku pacjenta i są odzwierciedlone w tabeli.

Możliwość przyjmowania syropu u małych dzieci zależy wyłącznie od lekarza. W podeszłym wieku dostosowanie dawki nie jest wymagane. Przebieg leczenia jest indywidualny.

Efekty uboczne

W okresie leczenia lekami niektóre działania niepożądane są prawdopodobne. Są notowane dla obu składników (triprolidyny i pseudoefedryny). Lista negatywnych reakcji przedstawiona w instrukcjach do Aktifed zawiera:

  • Neuropsychiatryczne (senność, omamy).
  • Alergiczny (wysypka skórna).
  • Miejscowy (sucha nosogardła i jama ustna).
  • Układ sercowo-naczyniowy (zwiększona częstość akcji serca).
  • Urologiczny (zatrzymanie moczu).

Zjawiska te wynikają z ogólnoustrojowego działania substancji leczniczych, ale nie u każdego pacjenta są jednakowo wyrażone.

Działania niepożądane leku Actifed wiążą się z działaniem antycholinergicznym i sympatykomimetycznym na organizm.

Ograniczenia

Nie wolno nam zapominać o warunkach, które mogą zakłócać leczenie. Nie wyłączając ich od pacjenta, lekarz nie może przepisać syropu ani tabletek. Dopiero po przeprowadzeniu ankiety i ustaleniu wszystkich czynników ograniczających poda zalecenia dotyczące stosowania leku.

Przeciwwskazania

Instrukcja Aktifed zawiera odniesienie do sytuacji, w których terapia tym lekiem może być niebezpieczna. Przeciwwskazania do jego odbioru to:

  1. Indywidualna nadwrażliwość.
  2. Nadciśnienie tętnicze.
  3. Ciężkie niedokrwienie mięśnia sercowego.
  4. Poważne uszkodzenie wątroby.
  5. Wiek dziecka wynosi do 6 miesięcy (dla syropu) i do 6 lat (dla tabletek).

Z ostrożnością lek stosuje się w nadczynności tarczycy, guzach chromochłonnych u pacjentów z cukrzycą, jaskrą i przerostem prostaty. W czasie ciąży i laktacji nie zaleca się stosowania leku Actifed.

Interakcja

Pseudoefedryny nie należy łączyć z inhibitorami monoaminooksydazy, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi i innymi sympatykomimetykami. A triprolidyna może mieć bardziej wyraźne działanie uspokajające w połączeniu z alkoholem lub innymi lekami, które hamują układ nerwowy.

Aktifed może być z powodzeniem stosowany do eliminacji objawów chorób układu oddechowego pochodzenia zakaźnego lub alergicznego. Wpływa głównie na błonę śluzową nosa. Ale biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo wystąpienia ogólnoustrojowych skutków ubocznych, leczenie dzieci i dorosłych powinno być przeprowadzane tylko pod nadzorem lekarza.

Aktifed - recenzje

Negatywne recenzje

Jako część pseudoefedryny, jego narkomani bardzo lubią. Dlatego zakazano tego na Ukrainie.

Neutralne recenzje

Moje dziecko także wzięło Aktifed. Z widocznych efektów ubocznych tylko senność. Sfilmowana przeszkoda. Lekarz powiedział, że ponad tydzień nie może go przyjąć.

Na Ukrainie od dawna nie ma zapasów.

Jako część antyhistaminy pierwszej generacji, stąd takie skutki uboczne jak senność.

Pozytywne recenzje

Moje dziecko, 3 lata, cierpi na zapalenie gruczołowe. Aktifed jest jedynym lekiem, który pomaga w strasznym kaszlu (aż do wymiotów) i łagodzi obrzęk. Próbowałem inaczej, ale to jest najbardziej skuteczne. Niektóre mamusie piszą, że Aktifed powoduje senność itp., Lekarz zalecił mi zmniejszenie dawki: senność - w porze lunchu i wieczorem, aktywność - rano i po południu. Habituation za rok, którego nie zauważyłem. Akceptuję zaleca 10-14 dni., ale nie mniej, ponieważ wynik musi zostać naprawiony. Bierzemy lekarstwo, a dziecko cicho wchodzi do przedszkola.

Ale oprócz Aktifed, lekarz przepisał nam antybiotyk do oczu (aby pochować nos) i Sinupret.

Nie został usunięty z produkcji. Jest sprzedawany na receptę.

Pomogło nam to bardzo dobrze, dziecko miało około 3 lat, nie było żadnych skutków ubocznych. Kaszel nie trwał przez 2 tygodnie, a aktifid minął 2 dni.

Doskonały syrop. Nos określa, czego potrzebujesz. Były też pigułki dla dorosłych. Szkoda, że ​​teraz ani to, ani to, że nie od nas. Skład tego samego był syropem Trifed, również wycofanym ze sprzedaży. Z komponentem przeciwkaszlowym były Aktifed i Trayfed Expectorates, wspaniałe połączone działanie.

Jestem ponownie przekonany, ilu ludzi ma tak wiele opinii. A zwłaszcza, aby zwrócić uwagę na recenzje, moim zdaniem, nie warto. Możesz czytać, aby zdobyć więcej punktów. Actifed traktuje kogoś na grypę i przeziębienie, a kogoś na przeziębienie. Aktifed musi zgłosić się z zimnem. Zawiera substancję, która łagodzi obrzęk błony śluzowej górnych dróg oddechowych i zatok. Używam w przypadku przeziębienia i pomaga mi to dobrze. Świetny lek.

W Tajlandii nie było problemów, zachorował lub jego dzieci - Aktifed wypił wszystko i ręką zdjął. Nie bolało. Ale efekt specjalny na smark. Był smark - nie

smark. Ale teraz sam nie mogę nawet zostać wyleczony antybiotykami, a dzieci są zasmarkane od września i nie pomagają żadne prania, krople, spraye, tabletki syropu.

Dał drobny aktif grypy lub Orvi. Kaszel tak szybko staje się mokry, wykrztuśny, mniej kwarantanny w domu, gdy wszyscy się uczą.

Actifed (Aktifed)

Nazwa: Actifed (Aktifed)

Tytuł: Actifed

Wskazania do użycia:
Obrzęk nosa z alergicznym nieżytem nosa, naczynioruchowym nieżytem nosa, przeziębieniem, grypą.

Działanie farmakologiczne:
Zmniejsza przekrwienie nosa. Wpływ produktu jest spowodowany działaniem jego składników składowych.
Triprolidyna jest skutecznym blokerem receptora H histaminy. Pseudoefedryna ma działanie sympatykomimetyczne, znacznie zmniejszając obrzęk błony śluzowej górnych dróg oddechowych.
W porównaniu z efedryną ma mniej wyraźny wpływ stymulujący na serce i centralny układ nerwowy.
Triprolidyna działa hamująco na ośrodkowy układ nerwowy.

Actifed (Aktifed) droga podawania i dawkowanie:
Dorosłym i dzieciom powyżej 12 lat przepisuje się 1 tabletkę lub 10 ml syropu 3 razy dziennie.
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat - 5 ml syropu 3 razy dziennie; dzieci od 2 do 5 lat - 2,5 ml syropu 3 razy dziennie.

Przeciwwskazania Actifed (Aktifed):
Nadciśnienie tętnicze ciężkie, choroba niedokrwienna serca, wysoka wrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.

Specjalne instrukcje:
Produkt jest przepisywany ostrożnie u pacjentów z cukrzycą, nadczynnością tarczycy, także ze zwiększonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym, przerostem gruczołu krokowego, zaburzeniami czynności wątroby i (lub) nerek oraz ciążą.
Na tle leczenia actifedom pacjenci nie powinni wykonywać pracy wymagającej szybkiej reakcji. Połączenie aktifedy z lekami przeciwnadciśnieniowymi, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, sympatykomimetykami, psychostymulantami amfetaminowymi jest niepożądane. Odbiór inhibitorów MAO należy przerwać na 2 tygodnie przed wyznaczeniem osoby aktywowanej.
Nie można połączyć aktywowanego z furazolidonem.

Skutki uboczne Actifed (actifeed):
Senność, zaburzenia snu. Rzadko - omamy, reakcje alergiczne, takie jak wysypki skórne, tachykardia, suchość w ustach, gardło.

Formularz wydania:
Tabletki po 30 szt. w paczce.
Syrop 200 ml w butelkach.


Aktifed (Aktifed) kompozycja:
Substancjami czynnymi są chlorowodorek triprolidyny i chlorowodorek pseudoefedryny.
Jedna tabletka zawiera odpowiednio 0,0025 gi 0,06 g substancji czynnych.
1 ml syropu zawiera odpowiednio 0,0025 g i 0,006 substancji czynnych.


Warunki przechowywania:
Przechowywać w suchym, ciemnym miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Uwaga!
Przed użyciem leku „Actifed (Aktifed)” należy skonsultować się z lekarzem.
Instrukcja jest przeznaczona wyłącznie do zapoznania się z „Actifed”.

Aktifed

Ogólne informacje

O leku:

Zmniejsza przekrwienie nosa. Działanie leku ze względu na działanie jego składników składowych.

Wskazania i dawkowanie:

Obrzęk nosa z alergicznym nieżytem nosa, naczynioruchowym nieżytem nosa, przeziębieniem, grypą.

Dorosłym i dzieciom powyżej 12 lat przepisuje się 1 tabletkę lub 10 ml syropu 3 razy dziennie.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat - 5 ml syropu 3 razy dziennie; dzieci od 2 do 5 lat - 2,5 ml syropu 3 razy dziennie.

Przedawkowanie:

Objawy: oprócz działań niepożądanych, które mogą wystąpić podczas stosowania leku w zalecanych dawkach, objawy ostrego zatrucia w przypadku przedawkowania Actifed obejmują letarg, zawroty głowy, ataksję, osłabienie, niedociśnienie, depresję oddechową, suchą skórę i błony śluzowe, hiperpyreksję, nadpobudliwość, drżenie, drgawki, drażliwość, lęk, uczucie zwiększonego bicia serca i nadciśnienie Leczenie: utrzymanie funkcji oddechowych i eliminacja napadów. Jeśli wskazane, płukanie żołądka. Może być konieczne cewnikowanie pęcherza. Zmniejszenie pH moczu (reakcja kwasowa) może przyspieszyć eliminację pseudoefedryny, chociaż nie udowodniono skuteczności terapeutycznej. Skuteczność dializy w przedawkowaniu nie jest znana, chociaż ustalono, że w ciągu 4 godzin od hemodializy około 20% dawki pseudoefedryny pochodzącej z przyjmowania preparatu złożonego zawierającego 60 mg pseudoefedryny jest wydalane z organizmu.

Efekty uboczne:

Senność, zaburzenia snu. Rzadko - omamy, reakcje alergiczne, takie jak wysypki skórne, tachykardia, suchość w ustach, gardło.

Przeciwwskazania:

Nadciśnienie tętnicze ciężkie, choroba wieńcowa, nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku.

Ostrożnie, lek jest przepisywany pacjentom z cukrzycą, nadczynnością tarczycy, a także ze wzrostem ciśnienia wewnątrzgałkowego, przerostem prostaty, zaburzeniami czynności wątroby i (lub) nerek, ciążą.

Interakcje z innymi narkotykami i alkoholem:

Połączenie aktifedy z lekami przeciwnadciśnieniowymi, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, innymi sympatykomimetykami, psychostymulantami amfetaminy jest niepożądane. Odbiór inhibitorów MAO należy przerwać na 2 tygodnie przed wyznaczeniem osoby aktywowanej. Nie można połączyć aktywowanego z furozolidonem.

Skład i właściwości:

Substancjami czynnymi są chlorowodorek triprolidyny i chlorowodorek pseudoefedryny.

Jedna tabletka zawiera odpowiednio 0,0025 gi 0,06 g substancji czynnych.

1 ml syropu zawiera odpowiednio 0,0025 g i 0,006 substancji czynnych.

Tabletki po 30 szt. w opakowaniu.

Syrop 200 ml w butelkach.

Triprolidyna jest skutecznym blokerem receptora H histaminy. Pseudoefedryna ma działanie sympatykomimetyczne, znacznie zmniejszając obrzęk błony śluzowej górnych dróg oddechowych.

W porównaniu z efedryną ma mniej wyraźny wpływ stymulujący na serce i centralny układ nerwowy.

Triprolidyna działa hamująco na ośrodkowy układ nerwowy.

Przechowywać w suchym, ciemnym, niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Instrukcja użytkowania Aktifed

Ocena popularności leku
Aktifed
4/5

stół. № 12 11,91 UAH.

Chlorowodorek pseudoefedryny 60 mg

Chlorowodorek triprolidyny 2,5 mg

Inne składniki: laktoza, skrobia kukurydziana, powidon, stearynian magnezu, woda oczyszczona.

№ UA / 6224/01/01 od 04/16/2007 do 04/16/2012

rr d / peroral ok. fl. 100 ml 17,19 UAH.

Chlorowodorek triprolidyny 1,25 mg / 5 ml

Chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg / 5 ml

№ UA / 6224/02/01 od 04/16/2007 do 04/16/2012

Forma dawkowania

Właściwości farmakologiczne

Aktifed to połączony lek zawierający tryptolidynę, bloker receptorów histaminowych H1 i pseudoefedrynę, sympatykomimetyk, substancję, która eliminuje obrzęk błon śluzowych górnych dróg oddechowych, zwłaszcza błon śluzowych i zatok przynosowych. W wyniku działania tryptolidyny nasilenie objawów zmniejsza się w sytuacjach, które są całkowicie lub częściowo zależne od poziomu uwalniania histaminy. Jest silnym antagonistą konkurencyjnym receptorów histaminowych H1 klasy alkiloamin o minimalnej aktywności antycholinergicznej.

Pseudoefedryna jest sympatykomimetykiem, który skutecznie eliminuje obrzęk błony śluzowej górnych dróg oddechowych, w znacznie mniejszym stopniu niż efedryna, powoduje tachykardię, wzrost ciśnienia krwi i działa stymulująco na centralny układ nerwowy. Pseudoefedryna i tryptolidyna są dobrze wchłaniane w jelicie po podaniu doustnym. Po zastosowaniu 10 ml p-ra maksymalne stężenie tryptolidyny w osoczu krwi wynosi około 5,5–6,0 ng / ml i osiągane jest po 1,5 h. Okres półtrwania wynosi około 3,2 h. Usunięto tylko mniej niż 1% przyjętej dawki tryptolidyny niezmieniony.

Maksymalne stężenie pseudoefedryny wynosi około 180 ng / ml i osiągane jest po 1,5 h. Okres półtrwania wynosi 5,5 godziny.

Pseudoefedryna jest częściowo metabolizowana w wątrobie do nieaktywnych metabolitów. Pseudoefedryna i jej metabolity są wydalane przez nerki, 55–75% dawki jest wydalane w postaci niezmienionej. Poziom wydalania pseudoefedryny zwiększa się wraz z zakwaszeniem moczu i odpowiednio zmniejsza się wraz ze wzrostem pH moczu.

Wskazania do stosowania Aktifed

leczenie objawowe chorób górnych dróg oddechowych, takich jak alergiczny nieżyt nosa, naczynioruchowy nieżyt nosa, a także grypa i przeziębienia.

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku; ciężkie nadciśnienie tętnicze i choroba wieńcowa, ciężkie zaburzenia czynności wątroby; pacjenci przyjmujący lub przyjmujący w ciągu ostatnich 2 tygodni inhibitory MAO (w tym lek przeciwbakteryjny furazolidon). Połączone stosowanie pseudoefedryny i tej grupy leków może powodować wzrost ciśnienia krwi.

Przestrogi podczas używania

Chociaż pseudoefedryna nie wpływa na normalne ciśnienie krwi, Actifed należy stosować ostrożnie u pacjentów z lekkim i umiarkowanie nasilonym nadciśnieniem tętniczym. Podobnie jak inne leki zawierające sympatykomimetyki, Actifed należy stosować ostrożnie u pacjentów z patologią układu sercowo-naczyniowego, cukrzycą, nadczynnością tarczycy, zwiększonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym i przerostem prostaty. Lek może powodować senność.

Konieczne jest ostrożne stosowanie leku u pacjentów z łagodnym i umiarkowanie nasilonym zaburzeniem czynności wątroby, zwłaszcza w przypadku współistniejącej patologii sercowo-naczyniowej.

Okres ciąży i laktacji

Brak danych klinicznych dotyczących stosowania leku Actifed w czasie ciąży. Badania pseudoefedryny i triprolidyny u zwierząt nie wykazały bezpośredniego lub pośredniego negatywnego wpływu na rozwój zarodka i płodu. Informacja o działaniu gwajafenezyny nie wystarczy. Konieczne jest przepisanie leku ostrożnie podczas ciąży.

Pseudoefedryna i triprolidyna są wydzielane do mleka kobiecego w małych ilościach, jednak ich wpływ na niemowlę jest nieznany. Dlatego nie zaleca się stosowania Aktifedu podczas karmienia piersią, chyba że oczekiwany efekt terapeutyczny dla matki przewyższa potencjalne ryzyko dla dziecka.

Brak informacji o wpływie Actifed na płodność u ludzi. Badania na szczurach nie wykazały wpływu pseudoefedryny lub tryptolidyny na płodność podczas stosowania leku w zalecanych schematach dawkowania.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i innych mechanizmów

W okresie stosowania leku Actifed niektórzy pacjenci mogą odczuwać senność i spadek szybkości reakcji psychomotorycznych. Istnieją indywidualne różnice w odpowiedzi pacjentów na leki przeciwhistaminowe.

Przed rozpoczęciem jazdy i pracy z potencjalnie niebezpiecznymi maszynami należy upewnić się, że nie występują indywidualne reakcje na lek, które mogłyby osłabić zdolność do wykonywania tego rodzaju aktywności.

Interakcja z lekami

w przypadku skojarzonego stosowania Actifed z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, sympatykomimetykami (leki zmniejszające przekrwienie, leki hamujące apetyt, psychostymulanty amfetaminowe) lub inhibitorami MAO (w tym furazolidon), które wpływają na katabolizm amin sympatykomimetycznych, może wystąpić wzrost ciśnienia krwi (patrz PRZECIWWSKAZANIA). Ponieważ Actifed zawiera pseudoefedrynę, może częściowo neutralizować działanie hipotensyjne leków, które wpływają na aktywność układu współczulnego, w tym bretilium, betanidynę, guanetydynę, debrisocynę, metyldopę, blokery receptorów adrenergicznych α i β (patrz UWAGI SPECJALNE).

Osoby stosujące Actifed powinny unikać jednoczesnego używania alkoholu lub środków uspokajających z centralnym mechanizmem działania.

Dawkowanie i podawanie Actifed

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka 3-4 razy dziennie.

Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 tabletki.

Dzieci w wieku 6–11 lat: 1/2 tabletki 3-4 razy dziennie.

Maksymalna dawka dobowa - 2 tabletki.

Dzieci w wieku poniżej 6 lat tabletki Actifed nie są przepisywane, w tej grupie wiekowej zaleca się stosowanie roztworu do podawania doustnego.

Roztwór doustny

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 10 ml roztworu 3-4 razy dziennie.

Maksymalna dawka dobowa wynosi 40 ml.

Dzieci w wieku 6–11 lat: 5 ml 3-4 razy dziennie. Maksymalna dawka dobowa wynosi 20 ml.

Dzieci w wieku 2–5 lat: 2,5 ml 3-4 razy dziennie. Maksymalna dawka dobowa wynosi 10 ml.

Dzieci w wieku 6 miesięcy - 2 lata: 1,25 ml 3-4 razy dziennie. Maksymalna dawka dobowa wynosi 5 ml.

W przypadku dzieci poniżej 2 lat doustny roztwór Actifed do stosowania doustnego jest przepisywany przez lekarza (nie należy go stosować jako leku bez recepty).

Pacjenci w podeszłym wieku: stosuje się zwykłe dawki dla dorosłych.

Doświadczenie stosowania leku u pacjentów z niewydolnością wątroby sugeruje, że przy łagodnej i umiarkowanej patologii wątroby lek można stosować w zwykłej dawce u dorosłych, ale ostrożnie. Ciężka niewydolność wątroby jest przeciwwskazaniem do podawania leku.

Należy ostrożnie stosować rf Actifed u pacjentów z umiarkowaną do ciężkiej niewydolnością nerek, zwłaszcza w przypadku rozpoznania współistniejącej patologii sercowo-naczyniowej.

Efekty uboczne

ze względu na działanie poszczególnych składników leku.

Tryptykolidyna: może powodować senność. Czasami - wysypki skórne ze świądem i bez, zauważ suchość w ustach, nosie i gardle, tachykardię.

Pseudoefedryna: może powodować objawy pobudzenia OUN, w tym zaburzenia snu, bardzo rzadko - omamy. Czasami - wysypki skórne ze świądem i bez. Przypadki opóźnionego wydalania moczu u mężczyzn podczas leczenia pseudoefedryną; częściej obserwowano to u mężczyzn z przerostem prostaty.

Przedawkowanie

Objawy: oprócz działań niepożądanych, które mogą wystąpić podczas stosowania leku w zalecanych dawkach, objawy ostrego zatrucia w przypadku przedawkowania Actifed obejmują letarg, zawroty głowy, ataksję, osłabienie, niedociśnienie, depresję oddechową, suchą skórę i błony śluzowe, nadmierne gorączkę, nadpobudliwość, drżenie, drgawki, drażliwość, lęk, tachykardia i nadciśnienie.

Leczenie: środki mające na celu utrzymanie funkcji oddechowych i wyeliminowanie drgawek, płukanie żołądka. Może być konieczne cewnikowanie pęcherza. Zmiana pH moczu na kwaśną stronę może przyspieszyć eliminację pseudoefedryny, chociaż nie udowodniono celowości terapeutycznej tego środka. Skuteczność dializy w przypadku przedawkowania jest nieznana, chociaż ustalono, że w ciągu 4 godzin od hemodializy około 20% dawki pseudoefedryny pochodzącej z przyjmowania połączonego leku jest wydalane z organizmu.

Aktifed - recenzje

Negatywne recenzje

Jako część pseudoefedryny, jego narkomani bardzo lubią. Dlatego zakazano tego na Ukrainie.

Neutralne recenzje

Moje dziecko także wzięło Aktifed. Z widocznych efektów ubocznych tylko senność. Sfilmowana przeszkoda. Lekarz powiedział, że ponad tydzień nie może go przyjąć.

Na Ukrainie od dawna nie ma zapasów.

Jako część antyhistaminy pierwszej generacji, stąd takie skutki uboczne jak senność.

Pozytywne recenzje

Moje dziecko, 3 lata, cierpi na zapalenie gruczołowe. Aktifed jest jedynym lekiem, który pomaga w strasznym kaszlu (aż do wymiotów) i łagodzi obrzęk. Próbowałem inaczej, ale to jest najbardziej skuteczne. Niektóre mamusie piszą, że Aktifed powoduje senność itp., Lekarz zalecił mi zmniejszenie dawki: senność - w porze lunchu i wieczorem, aktywność - rano i po południu. Habituation za rok, którego nie zauważyłem. Akceptuję zaleca 10-14 dni., ale nie mniej, ponieważ wynik musi zostać naprawiony. Bierzemy lekarstwo, a dziecko cicho wchodzi do przedszkola.

Ale oprócz Aktifed, lekarz przepisał nam antybiotyk do oczu (aby pochować nos) i Sinupret.

Nie został usunięty z produkcji. Jest sprzedawany na receptę.

Pomogło nam to bardzo dobrze, dziecko miało około 3 lat, nie było żadnych skutków ubocznych. Kaszel nie trwał przez 2 tygodnie, a aktifid minął 2 dni.

Doskonały syrop. Nos określa, czego potrzebujesz. Były też pigułki dla dorosłych. Szkoda, że ​​teraz ani to, ani to, że nie od nas. Skład tego samego był syropem Trifed, również wycofanym ze sprzedaży. Z komponentem przeciwkaszlowym były Aktifed i Trayfed Expectorates, wspaniałe połączone działanie.

Jestem ponownie przekonany, ilu ludzi ma tak wiele opinii. A zwłaszcza, aby zwrócić uwagę na recenzje, moim zdaniem, nie warto. Możesz czytać, aby zdobyć więcej punktów. Actifed traktuje kogoś na grypę i przeziębienie, a kogoś na przeziębienie. Aktifed musi zgłosić się z zimnem. Zawiera substancję, która łagodzi obrzęk błony śluzowej górnych dróg oddechowych i zatok. Używam w przypadku przeziębienia i pomaga mi to dobrze. Świetny lek.

W Tajlandii nie było problemów, zachorował lub jego dzieci - Aktifed wypił wszystko i ręką zdjął. Nie bolało. Ale efekt specjalny na smark. Był smark - nie

smark. Ale teraz sam nie mogę nawet zostać wyleczony antybiotykami, a dzieci są zasmarkane od września i nie pomagają żadne prania, krople, spraye, tabletki syropu.

Dał drobny aktif grypy lub Orvi. Kaszel tak szybko staje się mokry, wykrztuśny, mniej kwarantanny w domu, gdy wszyscy się uczą.